Протоколи роботи шкіл оприлюднять найближчим часом

Протоколи визначать умови, за яких навчання відбуватиметься у звичайному або дистанційному режимі

Протоколи роботи шкіл оприлюднять найближчим часом

Міністерство охорони здоров'я спільно з Міністерством освіти розробляють алгоритми за якими з 1-го вересня відбуватиметься навчальний процес в закладах освіти.

Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, відповідаючи на запитання організації навчання з 1-го вересня.

«Звичайно ми хочемо, щоб наші діти повернулись до звичайного режиму навчання. Щоб вони пішли у школу особливо 1-го вересня. Covid вносить свої корективи. Тому ми зараз в умовах адаптивного карантину розробляємо механізми і правила, в який спосіб наші діти будуть навчатись», - зазначив Степанов.

Він наголосив, що правила визначатимуть умови, за яких діти зможуть навчатись у звичайному режимі, умови, за яких навчання відбуватиметься у дистанційному режимі, а також умови поєднання звичайного та дистанційного навчання.

«Разом з Міністерством освіти і науки ми розробляємо відповідні правила і алгоритми. Я думаю, що протягом тижня, максимум 10-ти днів ми все це чітко випишемо і звичайно одразу повідомимо в який спосіб, за яких умов і як будуть навчатись діти в наступному навчальному році», - сказав міністр охорони здоров'я.

Освіта.ua
10.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Прокіп Свиридович Сєрков
Шкіл вже не буде, триклятущі вчителі помруть з голоду, залишуться лише батьки та діти. Щастя вже поряд
В чому проблема?
1. Обласні служби якості освіти мають вимагати від кожної школи розклад онлайн занять. Не менше, ніж 50 % від запланованих, а також вимагати адресу сайту де школа проводить дистанційне навчання. Безкоштовних хостингів багато. 2. Учителі на сайті школи повинні систематично виставляти гіперпосилання на свої уроки. Zoom, Skype, Meet...3. Служба якості освіти повинна мати право у будь-який момент перевірити дистанційне навчання. 4. Якщо вже заклади освіти переходять на дистанційну форму навчання, тоді треба дозволити педагогам його проводити з дому і не заставляти ходити туди сюди. 5. І ОСТАННЄ. Якщо влада всі думки та проблеми які виникли весною проігнорує. Нічого не вийде. На сайті президента буде 10 законопроектів про заборону дистанційного навчання.
Проблем нем
Для В чому проблема?: Мабуть, вже влаштувалася в службу якості й так хочеться карати. Жодній школі ніхто не дав гроші на сайти. І не дасть. Безкоштовні не зможуть виконувати те, чого ти хочеш.Та ще є одне питання. Вчитель за усіма законами повинен давати урок. Хто буде йому робити технічне й фінансове забезпечення отих 50 % онлайн-уроків?
послухайте
Для Проблем нем: Які технічні засоби потрібні для Meet? Смартфон та інтернет. Переважна більшіcть учнів смартфони мають. А про інтернет ВО за літо мали подбати. І на рахунок сайтів. Щоб виставити гіперпосилання на урок і матеріали до уроку, повністю вистачає Ucoz, Wix, Google. Вони безкоштовні.
Євгеній Тєплоухов
Для послухайте: яким чином ВО мають подбати за інтернет? Чи аби щось гавкнути?
Коментувати
Іван
Лише 17% вчителів України проводили справді дистанційні уроки.Решта-фікція. Тобто,їх не було зовсім.Тоді,про що спір?Під час дистанційного навчання,батьки можуть чути урок,бачити як працює їх чадо та інші,що і як робить вчитель.Цього батьки ніколи не почують і побачать в класно-урочній системі. Потрібно вимагати справжнього дистанційного,а не заганяти дітей на вірну погибель,коли ситуація вирветься з під контролю. Може статись,що вихід буде один- лише дистанційне.То ж треба вчити вчителів це робити,а не собачитись в мережах. Батьки можуть стати контролем роботи як власної дитини так і вчителя.
Прокіп Свиридович Сєрков
Для Іван: Та ні, Іване.Хай вже учителі вчать, а поліцаї контролюють батьків, які не контролюють власних дітей. Звідки взяли 17 відсотків? Де працюєш сам, бо хочу прийти та проконтролювати тебе.
Учитель
Для Іван: А хто вам надав право наглядати за вчителями? А звідки ця цифра6 17 процентів? Ви що, міністр. Кожне з себе міністра крчить!
Євгеній Тєплоухов
Для Учитель: та ото гавкнув, як сірко зза паркану і справився.
Коментувати
Павло
Ми з вами зараз на порозі великих змін. Треба адаптуватись і передивитись свої погляди на навчання, на дистанційну роботу, на соціальні явища.. Мітинг без конкретних пропозицій і ідей не має сенсу крім привернення уваги до проблеми. Проблема є, всі про неї знають. Зрозуміло, що зараз ніхто не готовий до дистанційного навчання - ні діти, ні батьки, ні вчителі. Технічне забезпечення відсутнє, правового врегулювання немає.
Олекса Позняк
В киевской школе в среднем 35 в классе и 1000 -1500 в школе. Через мой кабинет за неделю проходит 800 человек. Вот , допустим, я заболел. Но болезнь коварна, симптомы появляются не сразу. Я ученикам тетради проверил и вместе с вирусами раздал. Дети обязательно палец наслюнявят и заразятся сами и вам в семью принесут ИДИОТЫ, ПОКА НЕТ ВАКЦИНЫ ВСЕ НА ДИСТАНЦИОНКУ!
батько
Для Олекса Позняк: идти на пенсию, собирался, так давай, под пенсионеров никто точно подстраиваться не будет, а ты посади пацана 5-6 класс самого дома и скажи, учись в зум самостоятельно, пока родители на работе, это дебилы те, кто дистанционки придумал и хочет протащить.
Тетяна
Хто ідіоти??? Можливо вчитель, який пише російською??? Шановний Олекса Позняк, я співчуваю вашій школі, що має такого вчителя. Шановні батьки, відправити вчителя на пенсію дуже просто, напишіть заяви на ім*я директора, що ви відмовляєтеся від послуг даного вчителя. Ось і все: немає роботи - піде на пенсію. Буде час вчити українстку мову.
Олекса Позняк
Для батько: вирус под твоего сына подстраиваться тоже не будет.Лично знаю семьи где умерли старики и не очень. Умерли мучительно
Коментувати
Іванна
Я в цьому році закінчила університет. Вдалось знайти роботу вчителя у сільській школі.Однак знайомі не радять іти в школу(Неповна ставка, доїжджати на роботу треба).Кажуть, що зарплата за 15 годин навантаження буде менше 4000.Чи правда це?Хто в курсі, підкажіть...
1
Для Іванна:... стендов и т.п. Но тебе может повезет и с тебя тянуть не будут. Обязательно (!!!), 100%, будут задрачивать конкурсами, бесплатными кружками, оформлением кабинета и прочей поебенью которая тебе не дает ничего от слова совсем. Кабинет. Если не осталось от прошлого учителя или от СССР какого либо визуального материала, то будешь покупать все за свой счет (траты = от 1000 грн до бесконечности). Каждый год придеться стоять с протянутой рукой прося у родителей покрасить пол. Дети. Реально учится 15%, учится рывками 30%, все остальные в гробу видели и тебя и твою науку в не зависимости от того, что ты будешь читать. Ни в коем случае не заставляй учится и не ставь меньше 4 - секономишь себе кучу здоровья. Родители. Если видишь, что ребенок неадекват, то с родителями нету смысла разговаривать так как "яблоко от яблони" (народная примета бьет точно в цель КАЖДЫЙ РАЗ).
1
Для Іванна: Еще есть тема с травлей от начальства. Но тут тоже как повезет. Если дир вменяемый, то все будет гладко, если нет и ты попала в опалу - тобі хана. Да и коллектив женский. Очень легко невписатся. Коллеги могут довольно часто гадить жиденько. Вот например ты приходишь такая вся невинная сеять разоумное доброе вечное, а на твои 15 часов уже кто-то имел планы и все, ты - враг народа. В общем много причин доебатся на ровном месте. А если ты идеал без изьяна, то придумают, наговорят, и все равно доебутся.
1
Для Іванна: На счет начальства совет. Если, все таки, пойдешь в школу, то имея 15 часов и не будучи при этом класруком, тебе зауч может дать "методичний день". Это день когда ты будешь самостоятельно повышать свою квалу читая Макаренко у себя дома на диванчике. Это не выходной, а, по факту, работа на дому. Так вот, если тебе зауч такой день даст, то он вменяемый. Если спросит о необходимости - вменяемый. Если сам, без твоего напоминания, обьяснит невозможность такого дня - вменяемый. Если не даст и не спросит, то в этой школе зауч аут (и все начальство тоже) который чудит с расписанием в пользу своих друзяшек. В таком случае ты будешь каждый год охеревать от того, какие у тебя охеренно большие "окна" между уроками. Т.е. большая вероятность получить расписание, например, на понедельник 1 и 6 урок, остальное - окна. Вторник - 6 и 7 урок и т.д.
Коментувати
Страйк
22 июля блогеры организовывают Страйк по всей Украине против дистанционного образования, собирают родителей и учителей, кто против дистанционки возле обл.администраций и мерий, в Киеве и Днепре будут массовые собрания, подробная информация на фейсбуке.
1
Для Страйк: Ололо, придет 3 с половиной калеки?
Местный
Для Страйк: а кто такие эти блогеры для системы образования? Или снова соросята будут гудеть?
батьки
В Киеве 22 июля в 12:00 собираются многие родители, учителя, бабушки и дедушки учеников возле мерии, будем бастовать против дистанционки - дебилизации детей, эти зеленые фашисты решили отобрать полноценное образование детей, но этот номер у них не пройдёт, это начало из конца, в Киеве так точно, за детей родители готовы порвать эту соросовскую гниль.
Коментувати
до МОНУ
Вам вибирати кого слухати. Але і ви маєте розуміти, наслідки будуть. Вам не складно було видавати рекомендації щодо закінчення 2019/20 н.р. Адже у кожному документі писало. Орієнтуйтесь на оцінки 1 семестру чи тематичні у 2 семестрі. 1 вересня не буде на що орієнтуватись. А у дистанційному навчанні не брали участь від 30 до 70% класу. В залежності яка школа. Що таким учням ставити? Усім, а це від 3 до 15 учнів н/а. Педагоги просять. Треба прийняти пункт про мінімальну оцінку. 3 чи 4 бали, це не важливо. Але учитель має бути захищений державою. Не виходив, сподіваємось з поважних причин на зв’язок, маєш мінімальний бал для переводу до наступного класу і сиди в дома далі. Педагогічні працівники розуміють владу і поряд з тим батьків. Тому готові і далі працювати дистанційно, якщо того буде вимагати ситуація. Але захистіть нас! І ще. У нас безліч випадків, коли за період карантину двієчники стали відмінниками. Тому грамотами та медалями нагороджувати учнів не треба. Вчився, тоді молодець.
1
Для до МОНУ: 1) Твой вскукарек никто не услышит. 2) Отсутствие оценки - тоже оценка. Так что голую жопу личинкам-невменяшкам, которые любой карантин воспринимают как каникулы, прикрывать ненадо. Нужно быть наглухо отбитым и жить в землянке что бы не прислать ответы на задания. Причем, для оценивания как такового, неважно правильные или нет будут эти ответы. Ну или просто не хотеть ничего делать. Ленивые должны страдать. Долго и со смаком. 3) Косить под учителя нужно лучше.
Коментувати
Батьки Львів
Якщо учень не має у дома інтернету, але принаймні відкриває підручник, він має повне право отримати 4. І для того щоб уникнути вчительських наїздів, треба цей пункт записати у положенні. Під час карантину учні мають право отримувати 10 та 11. Але вони не можуть бути відмінниками. Тобто їх не мають нагороджувати грамотами та медалями. Сподіваюся обдаровані матом-перематом нас зрозуміють. Якщо відмінник, так одразу корупція. Це дуже актуально для 4,9 та 11 класів. 100 - 200 доларів. Саме така такса у деяких директорів на свідоцтво з відзнакою у 9 класі.
БАТЬКИ
Для идиоти как они есть: Погоджуюсь 100%. Батьки просто не хочуть займатися власними дітьми.
выучила.своих?
Для БАТЬКИ: Они хотя бы детей кормят и одевают. А те кто учит и не выучит все никак. хоть 1/2 класса. занимаются бизнес-репетиторством, позоря себя КРОХОБОРНИЧЕСТВОМ: собирают "на руки" гроши с родителей и отделываются выговором только...
1
Для выучила.своих?: У меня соседка собачку кормит и одевает. Для собачки этого достаточно, а для человека - нет. А те, кто учит, выучит только тогда, когда этого захочет собачка. Т.е. никогда. А ребенка выучить любой средний учитель может.
Коментувати
Идиоты, как они есть.
Боже...Готовы рисковать жизнями своих собственных детей, потому что лень ими лишний раз заниматься дома, и помогать делать задания. " НІЯКОГО ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ- ЦЕ ГЕНОЦИД". Да вы понимаете, что по-другому не получится? Много раз я прослушивал аудио-записи с дистанционки с матерящимися мамочками и бубашками, и вот у меня ощущение что вот эти же люди тут и строчат одно и тоже. Если вас пугает уделять больше внимания своим детям, ТО ЗАЧЕМ РОЖАЛИ ТОГДА? Вы идиоты или как? Как вы себе представляете перемены, поход в столовую, уроки физкультуры и так далее. Готовы подвергать риску и своих и чужих детей, лишь бы только не приходилось делать домашку вместе с ребенком. Зная нашу систему здравоохраненения, после открытия школ и ВУЗов, тут даже не вторая Британия или Испания будет, а вторая Бразилия. Там кстати тоже толпа подобных идиотов против карантина, и вообще не верит в Ковид.
Катя
Для Идиоты, как они есть.: ну але ж не сидіти 5 років під замком. Вакцину зроблять мінімум через 2 роки , вона точно буде дуже дорогою і в дефіциті , тому кожен бажаючий її не отримає зразу , а провідні держави захочуть отримати вакцинк для себе й свої людей тому , Україні вона зразу точно не світить і що тоді робитимемо ? ТРЕБА ПРОДОВЖУУВАТИ ЖИТИ
Павлович
Для Идиоты, как они есть.: Вони,крім того,ще і значення слова "геноцид" не знають.Почули "модне" слово, і пхають його куди треба і не треба.
Алина
Вот именно школы и ВУЗы способствуют распространению? Не смешите!!!! Ну видимо зомби ящик не зря работает.
Коментувати
патріоти Львів
І ми теж за повноцінне навчання. Але не треба виключати настання складної епідеміологічної ситуації. Тому ми вважаємо, що стратегія має бути напрацьована, а далі буде видно. Ми погоджуймося, що під час карантинів не має бути відмінників. Також тепер не самий кращий час підвижувати роль атестата при вступі. Учень, який не виходить на зв’язок має право розраховувати на 4 бали. Педагогів треба зобов’язати проводити уроки та консультації. Держава має подбати про доступний інтернет. Умови мають бути створені, а законодавство прийняте. Тобто усі мають розуміти, як працювати.
1
Для патріоти Львів: Для Саша: Какой ты хитровыебанный. Учень, який не виходить на зв’язок это н/а, а не 4. И как можно вобще ставить оценку, если ты говоришь, что отличников быть не может? 9 потолок? Ты ебобо? В таком случае должно быть зарах/незарах, если на то пошло.
Батьки Львів
Для 1: Якщо учень не має у дома інтернету, але принаймні відкриває підручник, він має повне право отримати 4. І для того щоб уникнути вчительських наїздів, треба цей пункт записати у положенні. Під час карантину учні мають право отримувати 10 та 11. Але вони не можуть бути відмінниками. Тобто їх не мають нагороджувати грамотами та медалями. Сподіваюся обдаровані матом-перематом нас зрозуміють. Якщо відмінник, так одразу корупція. Це дуже актуально для 4,9 та 11 класів. 100 - 200 доларів. Саме така такса у деяких директорів на свідоцтво з відзнакою у 9 класі.
1
Для Батьки Львів: Нет, ну ты индеец. Книжку можно открывать и закрывать по кд, толку то? Оценки ставят за другое. Внезапно, правда? Видать не "батьки", а школотрон на проводе. Либо полноt непонимание института школы даже на базовом уровне. Учащийся, имеющий высшую оценку знаний, отметку «отлично»; тот, кто учится на «отлично». нареч. Отличный; очень хорошо, наилучшим образом. Школьн. оценка «пять». Тебя в гугле забанили и логики как у ребенка. Схерали ребенка не наградить если он пахал как проклятый? Ты че, епта, всех под одну гребенку чешешь?
Коментувати
Марина
Це просто геноцид справжній! Не робіть дистанційно , навчання! Хвороба , якщо вона існує нікуди не зникне в ближчим час. І сидіти вдома ніхто не буде а діти тим паче. Ви створюєте таким чином благоприятну атмосферу доя того щоб діти забули що таке школа! Зараз літо і діти спілкуються та збираються разом . А в школу не можна? Це що за подвійні стандарти? Не можна обмежувати дітей в своїх правах! Перший місяць навчання покажє! А першачки- хіба можна їм не надати змоги йти до школи , пройти першу адаптація, зрозуміти дух школи, свою вчителька! Не руйнуйте цей ланцюжок шкільго щастя.
Аня
Для Марина: Не тільки першачки, а й всі молодші класи мають йти в школу. Діти півроку сидять вдома,вони вже втратили зв’язок з вчителями. Дітей цієї вікової категорії не можна самих лишати вдома,більшість батьків працюють. Вони повинні фізично відчути,що почався навчальний процес в школі,побачити своїх вчителів.
1
Для Аня: Младшие в школу на группы по 10 человек. Средние на полудистанционку. Старших на мороз. Так победим.
Євгеній Тєплоухов
Для Марина: а тепер включайте мозок, логіку. "Зараз літо і діти спілкуються та збираються разом" - де вони спілкуються? - правильно - переважно на свіжому повітрі! А де зберуться діти восени? - правильно - у тісних приміщеннях школи, у яких поялозили підлогу страшною ганчіркою. Ви взагалі хоч приблизно розумієте, як працюють віруси? І до речі, загугліть значення слова геноцид та думайте, коли використовуєте незнайомі слова.
Коментувати
Аня
Створіть он-лайн класи для бажаючих вчитися і вчити дистанційно, а інші діти хай нормально ходять в школу і отримують повноцінну освіту.
1
Для Аня: А з/п ьоже 2 раза давать будут?
Учитель
Для Аня: А хто вчителям буде проплачувати подвійне навантаження?
Коментувати
батьки
ніякого ні змішаного ні дистанційного навчання!!!Хай на такому навчанні сидять діти тих, хто це все придумав, водить за носа людей, щоб отупити націю. Живу в такій області, де штучно накручують хворих,щоб протягти карантин.Вони накручують карантин – там де їм треба це зробити.Мали справу з дистанційним навчанням. коли викладачі зухвало не вислухавши до кінця студента відправляли на перездачу. Скажу вам чесно-таке навчання до самої дупи.На цьому сайті пишуть люди коментарі,які підмаскувалися будьто вони батьки чи викладачі, а насправді вони в освіті Ніхто і звуть їх Ніяк, бо їхнє завдання колотити при будь якій владі.І якшо Степанов і Шкарлет будуть йти у них на поводу, то незабаром опиняться і вони там, де їх попередники, бо вони використали міністра, ноги витерли об нього і киш.Шановні батьки! Звертатися треба прямо до президента.
Аня
Для батьки: Повністю підтримаю
1
Для батьки: Так это же ты мимикрируешь под батьків. Это ты никто и звать тебя никак. Это ты тут выступаешь и воду мутишь. Сам себя описал.
Коментувати
критики
Так чи інакше, але в умовах карантину частково дистанційне навчання мусить застосовуватись. Можна ділити клас на групи. Крім того йти шляхом - 50/ 50 - Половина уроків очно, а половина дистанційно. Але все одно від дистанційної форми ніхто не втече. Тому треба брати за основу попередній досвід і серйозно обговорити перспективи реалізації дистанційної освіти. Закордоном вміють дистанційно працювати, а ми ні. Щодо очного навчання теж можемо запропонувати свої ідеї. Може не треба силою заставляти всіх ходити до школи! Пропонуємо дистанційне навчання з елементами очних або онлайн консультацій. Учитель готує учням завдання до нього пояснення, презентації, відео. А до школи, чи у випадку суворого карантину на зв’язок, виходять лише ті хто дійсно буде вчитися. Суспільство не проти діалогу стосовно дистанційної освіти, але: на період карантину не має бути жодних відмінників та підвищення ваги атестата. Це корупція і знущання над талановитими учнями.
гість
Для критики: теоретично гарно звучить. а я к вчителю обслуговувати індивыдуальні потреби 30 учнів в класы, під кожного готувати матеріали? Якщо класів 8-10,ви можете це уявити? Для цього потрібно разів в 10 збільшити штат вчителів. Якщо на вчителя навалять таке навантаження, то 80 відсотків вчителів зі школи підуть куди загодно. тільки подалі від цього жаху.
Коментувати
подумайте самі
Через 7 областей не може вся Україна сидіти у дома. Треба виходити з епідеміологічної ситуації на місцях.
Andrew Brown
Для подумайте самі: І я кажу про те, що зараз рано чітко передбачити й окреслити, що буде з вірусом в Україні через майже два місяці. До того ж рішення про вихід чи невихід дітей на навчання мають приймати комісії з ТЕБ і НС на місцях, виходячи з конкретної регіональної ситуації.
Коментувати
Маріванна
Дистанційне - фікція! Потрібне змішане навчання. Частину предметів (фіз-ра, мистецтво, трудове, основи здоровя...) винести на самоопрацювання за алгоритмом від учителя і з "зараховано" в кінці семестра. А клас поділити на 2 підгрупи, які ходитимуть до школи по тижню. Харчування скасувати. Уроки скоротити (щоб була можливість більше предметів охопити). Великі перерви скасувати, щоб не було спокуси в коридорах тусуватись... Іншого варіанту нема, бо МОН не знайде коштів на подвійну зарплату учителям, чи техперсоналу, яким у разі 2 зміни, чи підзмінки, чи частина класу на дистанційному, а частина - в школі, доведеться працювати з подвійним навантаженням...
Олекса Позняк
Для Маріванна: дура набитая
гість
прцювати з подвійним навантаженням можна лише за подвійну зарплату, але далеко не всі вчителі на це підуть, вони ж не раби. Може треба батькам-дітям приділити увагу. і книжку почитати. і в спортзал піти, незвично для вас звучить. правда? Ваші діти це не єдине захоплення вчительського життя, вам треба з цим змиритися.
Коментувати
Батьки
Які можуть бути протоколи! При наявності однієї хворої дити, вся школа йде на двотижневий карантин. Далі знову до школи. Петиція про повну заборону дистанційного навчання набрала тисячі підписів. Яких ще вам потрібно доводів? Дистанційне навчання це у першу чергу корупція, а після неї все інше. Справжні батьки проти такого навчання. А якщо і погодяться, то тільки після як переконаються, що держава забезпечить дійсно навчання, а не каруселі.
1
Для Батьки: Млять, где деньги то, если корруп? Хоть бы хоть одна зараза отстегнула.
Коментувати
Andrew Brown
Не розумію, як 10 липня можна "чітко виписати протоколи" того, що буде 1 вересня. У штаті МОН є посада "Ванга"???
Тетяна
Для Andrew Brown: ????????????
Andrew Brown
Для Тетяна: Я кажу про те, що зараз рано чітко передбачити й окреслити, що буде з вірусом в Україні через майже два місяці. До того ж, на моє переконання, рішення про вихід чи невихід дітей на навчання мають приймати комісії з ТЕБ і НС на місцях, виходячи з конкретної регіональної ситуації. А то посадили на карантин всю країну передчасно, коли хворою була лише одна жінка на Житомирщині, поклали на лопатки майже весь дрібний бізнес, а тепер ніяк не можуть вийти з цього карантину. Звісно ж, карантин був потрібен, інакше при стані медицини в Україні трупів було би стільки, що їх не встигали би вивозити, але йдеться про те, що все має бути вчасно та відповідно до здорового глузду. Крім того, звертаю увагу на те, що карантину тривалістю півроку не було НІДЕ, а європейські діти (з наших сусідів - Чехія, Словенія, Словаччина, Польща, Угорщина і т.д.) повернулися в школи ще у квітні, коли вірус ще бушував. На початку травня - в Італії, Іспанії і навіть у США (!).
Коментувати