Діти 1 вересня підуть до школи, - Ляшко

Школам можливо доведеться обмежувати одночасне перебування дітей в класах

Діти 1 вересня підуть до школи, - Ляшко

1 вересня українські школярі підуть до школи, але можливо доведеться обмежувати одночасне перебування дітей в класах.

Про це в інтерв'ю BBC News Україна сказав головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Підуть. Але як — це вже питання, яке ми проговорюємо з новим в.о. міністра освіти. Є декілька варіантів. Можливо, доведеться обмежувати одночасне перебування дітей в класах. Розглядаємо варіанти, що, наприклад, математика буде в класі, а історія буде дистанційно проводитись», - сказав Ляшко.

За його словами також можливий варіант розведення дітей по змінах.

«Думаю, що ці моделі ми напрацюємо. Спрогнозувати епідситуацію на вересень майже неможливо. Готуємось і до найгірших сценаріїв, до дистанційної освіти, до проміжних варіантів і до повністю повернення дітей до школи», - повідомив головний санітарний лікар.

Освіта.ua
08.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Бичара
Ідіте наxyй пыдоpacы.!
Настя
Я хочу до школи. 1 вересня підуть до школи діти добрий день. ????????????????????⚱⚱⚱???????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ?????...
Сергій
Як по мині більшість практично не будуть вчитися дистанційно, при тестах на дистанційних уроках один напишите іншим кине, підкажить, і навчання не буде і знань тоді теж, можна було би пустити до школи в жовтень але не факт що ситуація з карантимом зміниться, але поспішати їх відправляти одразу в вересні не буде гарною ідеєю. Проблема з низьким інтернетом не буде такою суттєвою як проблема масового зараження дітей в навчальних закладах адже не можливо прослідкувати за кожною дитиною, вчителем або батьків.
Настя
Для Сергій: Я хочу до школи. 1 вересня підуть до школи діти добрий день. ????????????????????⚱⚱⚱???????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ????????????????????????????????????????... ?????????????????09845673...
Коментувати
Наталія
Я однозначно проти, у мене менший син майбутній четверокласник. Знаю, про що говорю. Ми живемо в селі, де якість інтернету дуже низька.
Аня
Діти повинні вчитися в школі. Я мама трьох дітей як забезпечити повністю трьох школярів водночас для дистанційного навчання. Наприклад в селі не всі батьки дітей мають можливість дітей забезпечити гаджетами, в більшості навіть нормального інтернету немає. Дітям потрібне живе спілкування. Емоції. Далі одному з батьків кидати роботу, бо якщо маленькі школярі вдома потрібний нагляд. В мене менша дитина йде до першого класу. Дуже хоче. Не відбивайте прагнення до знань. Я проти дистанційного навчання.
Аліна
А чого це історія має бути онлайн? Чи це черговий цілеспрямований крок влади по знищенню української ідентичності?
Калюга Олег
Для Аліна: Читайте уважно а тоді пишіть там пише наприклад там не пише точно історія по дистаційному.Наприклад, математика буде в класі, а історія буде дистанційно проводитись»
Коментувати
GAMES MAN
Ой хто буде вчитися коронавірус і карантин не закінчився так що не треба тут маячню писати, говорити
Руслана
Для GAMES MAN: Хто так бояться корони, нехай і продовжують сидіти вдома і "насолоджуватись" домашнім навчанням! І щезне проблема з розміщенням та навчанням інших дітей в школі, котрі, попри всілякі карантини, бажають отримати наочну освіту, а не по вайберу..
oleg
????
Коментувати
Andrey95
Ой подумаєеш, то все фейки раді чого, Раді ХАЙПУ той КАРАНТИН зробили нам Вот наприклад: В Болгарії виявили фейковий Зомби-Корона Вирус, люди хватить вам вірити про цю гидоту. Як би то було би посправжньому то ми були ну наприклад були би зараженими то всьо піздец нам. Ми би впали на дорогу чи просити вели б себе не нормально, оце корона вирус є. Не вірте
Марина
Той хто хоче вчитися буде і дистанційно і онлайн і до репетитора і самостійно вчитись. Ледарі в школі байдики б’ють і дома дурака валяють от і батькі їх в школу хотять загнати щоб вчителів звинуватити що діти їх неуки.Це виховання таке.Такі батьки перші кричать про шкоду онлайн занять, про необхідність дітям спілкуватись і тд і тп. Багато батьків просто дітей в школу заганяють ,щоб діти дома не сиділи самі.Вчителі як няньки мають бути.Школа це тусовка для них, а тут тусовку відібрали,вчитися заставляють,батьків напрягають і тд.
гість
Для Марина: Згодна. школу батьки сприймають, як логічне продовження дитсадка. Плутаються ці діти дома під ногами, заважають заробляти гроші. Навчатися до школи ходять одиниці.
Старшокласниця
Повністю погоджуюсь. Навіть заскрінила вашу відповідь, бо все настільки чітко сказано
Ірина
моя донька відмінниця , також займається багатою позашкільною освітою і я за нормальну школу !!! але судячи з вашого коменту , то я мама яка не займається своєю дитиною !! Вам подобається ?? Сидіть і далі дуйте на свою дитину , у вас є можливість написати заяву на те , щоб ваша дитина навчалась удома ! а мої діти прагнуть живого спілкування з однолітками , вчителями і подорожувати !!!
Коментувати
7-класниця
Знаєте поки карантин можна повчитись вдома щоб не захворіти якщо ті діти не заходят на онлайн уроки то в школі їм буде гірше це їх проблеми
Петро
Як це так "віщун" Ляшко не може передбачити, яка ситуація буде у вересні. Він вже прогнозував і пік захворюваності і нульову захворюваність, а в кінцевому результаті маємо спалах коронавірусу після послаблення карантину. Як можна відправляти дітей до школи, якщо держава не може забеспечити безпечне перебування дітей у школі??? 10 кв.м. на одну дитину, у скільки змін прийдеться зробити навчання, круглодобово..??? Держава зможе забеспечити дітей мінімум по 2 маски на день кожній дитині.. ???? Але найголовніше, що COVID-19 передається, через повітря, особливо в закритих приміщеннях, а школи якраз і стануть найкращими розсадниками коронавірусу, бо вчителі будуть дивитись, як би вони не підхопили коронавірус. Найкраще за ваших дітей ніхто не подбає, ніж ви самі- батьки.Треба вимагати, щоб влада забеспечила кожну дитину навчальним планшетом чи нетбуком для дистанційного навчання, такі планшети для дітей вже вже випускають навіть у Таджикістані, а у нас влада думає, як би виграти вибори.
Руслана
Для Петро: А в чому проблема? Для тих, хто так боїться всілякого зараження, дистанційне буде продовженням і на наступний навчальний рік. Зменшиться кількість тих учнів в класах, котрі будуть відвідувати реальні уроки. Ви от зараз докоряєте державі за "безпечне перебування"...Так і за щеплення, котрі робляться дітям, несуть відповідальність батьки, а не держава! І за відвідування детей в школі несуть відповідальність батьки..і освіта на нашій відповідальності. Якщо дитина не хоче вчитися - ніякий вчитель не вкладе в її голову ніяких знань. І от для багатьох дітей така віртуальна освіта якраз і вихід з ситуації, де без вчительських очей можна собі заробити вищу оціночку на самостійних і контрольних роботах, по десять раз переписуючи і доводячи до ідеалу все написане. Скільки в нас з"явилося відмінників і хорошистів за час карантину - не варто здогадатися...А чому б і ні, якщо є для цього такі сприятливі умови. І багатьох же таке влаштовує...
гість
Руслана, ви бачите тільки себе і свою дитину. Як ви уявляете рівень міцності вчителя, який провів 7-8 уроків в школі. а потім проводить ті самі уроки онлайн дистанційно ??? Не менше часу забирає підготовка вчителя до уроків та перевірка зошитів вашої дитини. Ви не повірите, але вчитель теж жива людина із своїми потребами, своїми рідними, своїм особистим життям. Вчитель не хоче проводити в школі все своє життя заради вашої дитини. яка для вас сенс життя, ала, вибачте, на чужих людей це не розповсюджується. Навіть за ще одну зарплату. Приходьте в школу. втілюйте свої фантазії у життя! Кожна людина може викладати в школі. навіть без педагогічної освіти.
Коментувати
Марина
Если дети уже поконтактировали между собой на уроке математики, то почему им нельщя идти вместе на урок истории? В чем логика?
Батьки
Якщо онлайн навчання, тоді дійсно ніяких відмінників та медалістів. Одні батьки мають звідки платити за контрольні роботи, а інші ледве виживають. Виходить відмінник не той хто розумний, а той хто багатий. А де тоді рівність дітей? Біда нашої держави одна. Це незацікавленість влади у запровадженні ефективних методів дистаційної роботи. Влада зірвала своїми онлайн уроками дистанційне навчання весною. І так само буде у наступному навчальному році. Наприклад батьки не розуміли чому школа вимагала здавати їм роботи, якщо учні виконували усі домашні завдання онлайн учителів. Виходить на дитину у два рази більше домашньої роботи. Це в які норми вписується? Якщо онлайн навчання, тоді організовувати навчання має хтось один. Телевізор або школа. Ви там на верху розберіться куди далі йти. Інакше протест батьків буде великий.
педагоги
Усім прихильникам дистанційного навчання одразу хочемо сказати. Або буде законодавство і умови, або нічого не буде. Треба вирішувати наболілі проблеми, інакше далі дороги не має. 1. Учням котрі не виходять на зв’язок ставимо 3,4. Це має бути написано у положенні. 2. Жодних відмінників та медалістів. Лише 1 вересня чуємо від директора, - ця дитина відмінник їй 7 не можна ставити, так усі сайти і мережі будуть заповнені протестами проти дистанційного навчання. Для директорів це лише бізнес. А учителям треба віддуватися. 3. Усі учителі мають проводити навчання за єдиними вимогами. Інакше ті хто проводить уроки у Zoom чи інших платформах - білі ворони. Не такі як усі. Рекомендуємо МОЗ, МОН дослухатися до цих і раніше написаних слів. Це запорука дієвого дистанційного навчання.
Вчитель
Для педагоги: А який бізнес для директора? Ви оцінюєте знання учнів і ставите оцінки ВИ. Де ваша педагогічна гордість. В першу чергу продаєтеся ВИ... Лише живе спілкування з учнями на уроках дасть ім знання кожному за потреби і реальне оцінювання кожного учня. А ЗНО підтвердить ваше оцінювання а не ті оцінки які скаже директор ВАМ...
Коментувати
Старшокласниця
Хай початкові класи йдуть до школи, бо вони тільки граються, середня школа - половина графіка (деякі дистанційно, інші за нормальним режимом), старша - повністю дистанційно (так справді краще, бо так можна присвятити більше часу для ЗНО; економиться час для цього, принаймні, бо не треба збиратись, добиратись). Проводили голосування для 10-11 класу про таке особливе навчання, то 92% задоволені. То чому б не піти на поступки нам?)
Альона
Для Старшокласниця: погоджуюсь з вашою думкою + є купа непотрібних предметів ( наприклад , Захист Вітчизни , фізкультура чи мистецтво ) які вчити взагалі сенсу немає
педагоги
Для Альона: Тоді купі непотрібних учителів перестати платити зарплату.
Ірина
моя донька яка переходить в 10 клас , з цим не погоджується , але її однокласники по 9му класу , були щасливими від того недорозуміння під назвою " дистанційне " ... більшість класу не були ні на одному уроку ! поки був отой онлайн урок , вони в нас під вікнами весело проводили час і їхніх батьків повністю влаштовувало таке навчання ! а мою доньку відмінницю не влаштовує ! хочете , сидіть в хаті , а за інших немає чого вирішувати !
Коментувати
Реальність
Дітей у школу під час карантину і в масках,це як у Чорнобиль!!!Бачу багато бааючих батьків позбавитись своїх поки що здорових дітей.ДумайТЕ про наслідки!
Ірина
Для Реальність: багато батьків вважають , що якщо дитина сидить в хаті і не спілкується , то вона буде здоровою ) це як оті племена ізольовані , які вмирають від шмарклів , які завезли люди з великої землі ... і мають вони сильнішу імунку , бо живуть в соціумі
гість
Ирина, иногда бывают ситуации. когда из двух зол выбирают меньшее. Всегда можно дать возможность ребенку гулять на воздухе. двигаться, нормально высыпаться и т д А общаются они в наше время и без ковида в социальных сетях. ни для кого это не секрет.
Коментувати
Ірина
дякую Богу , що мій син закінчив нормальну школу ! донька майже випускниця і це дистанційне , їй як людині яка живе не тільки школою , але й багатьма гуртками і подорожами , ця дистанційна посадила її в "клітку " !!!! дитина мала живе спілкування , подорожувала містами Україна , знаходила нових друзів , є неодноразовим переможцем в змаганнях ... але карантин перекреслює усе ! кому подобається це навчання ... пишіть заяви і сидіть дома , немає чого за всіх розписуватися !!!
Вчитель
Для Ірина: Приємно коли батьки вболівають за своїх дітей. Я підтримуючи Вас, дистанційна це клітка для дітей. Для більшої частини учнів дистанційна це ігри на гаджетах і ніякого розумового розвитку, але їх батьки це підтримують...
гість
Вчитель. нарешті суспільство визнало, що підростаюче покоління надто залежне від гаджетів. Працюючи в школі, бачу , що більшість дітей сильно відстають в розумовому та психічному розвитку. Вони не можуть перетерпіти 45 хв уроку. щоб не зайнятися своїм телефоном. Чомусь. коли посалося дистанційне навчання. батьки згадали. що надмірне захоплення гаджетами це зло. Чому не били тривогу до карантину???
Інна
Якщо у вчителя діти не можуть витримати урок 45 хвилин. То це не діти відсталі, це вчитель відстає у розумовому розвитку!!! Бо не можете зацікавити дітей. Ідіть на пенсію!!!
Коментувати
Учитель
А поки ви напрацьовуватимете моделі, я хочу вам дещо пояснити. У класах треба забезпечити присутність 50% учнів і сидіння через парту. Тому клас розділити на 2 підгрупи. Тиждень на уроки ходить 1 підг. (2-працює дома за завданнями учителя), наступний тиждень - 2 підг. Оскільки, на перервах діти будуть усі "на кучу", бо їм потрібно рухатись і всидять вони у своєму класі не більше 3-х уроків по 45 хв., а на коридори, в спортзали, в інші кабінети, у їдальню дітям буде зась. Це означає, що уроки потрібно проводити по 25-35 хв., у 1-4 кл-3-4 уроки, 5-9 кл.-4-5 ур., 10-11 кл.-5-6 ур. Фізичне вих., різноманітне мистецтво, зарубіжну літ-ру, трудове перевести у формат проєктів (самостійна робота учнів за наданим алгоритмом) із заліком в кінці семестру і виставленням "зараховано". Інших варіантів у вас нема, бо ви не знайдете кошти на збільшення вдвічі оплати для техперсоналу і вчителів, чи ви думаєте, що учитель в першу зміну проводитиме уроки за гроші, а в другу, чи дистанційно - безплатно працюватиме??? Чи, можливо, ви знайдете кошти і встановите камери у кожному класі і введете в штатний розпис кожної школи техніка, який забезпечить трансляцію уроків за розкладом дітям на конкретній, запропонованій вами платформі
Юлія
Для Учитель: от я як мама четвертокласниці з вересня, скажу вам чесно я не задоволена дистанційним навчанням. Теж були такі думки ,щоб зробили в школі навчання в школі по основним предметам ,клас можна розділити на підгрупи, або щоб діти через день ходили до школи.,одинь день перша половина класу на другий інша піргрупа.
Коментувати
2280
Ви сліпі ви бачете що корона вірус а ви ще хочете щоб діти пішли до школи вас взагалі є мозок
qwertykjjnbgbggbb
Для 2280: де він
Звір
Дибіли ведуться на ту маячню, напишуть шо свинячий грип - сидіть дома бі інакше почнете хрюнделі діставати , тоже будете вірити ?? Долбой...би.діти на дворі бавлять і ніхто не хворіє , це створено шо зашугати людей ,поки ті сидять дома створюють закони які ніхто нечитає нажаль - тільки статистику
Коментувати
#михочемобутивдома
І ще: зробіть і нам ще місяць часу на підготовку до ЗНО як цьогоріч. Це ж супер!