В Україні посилять увагу до вивчення математики

Випускники складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО

В Україні посилять увагу до вивчення математики

Кабінет Міністрів затвердив план Року математичної освіти, яким передбачені заходи із забезпечення рівного доступу учнів до вивчення математики, удосконалення ресурсного забезпечення, підвищення мотивації школярів та популяризації математичної освіти.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Зокрема, вже починаючи з травня 2021 року здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

За словами заступника міністра освіти Любомири Мандзій, міжнародне дослідження PISA-2018 показало, що 36% наших 15-річних учнів не досягають базового рівня знання з математики. Однією з ініціатив, покликаних вирішити цю проблему, стало оголошення навчального року 2020/2021 Роком математичної освіти.

«Впродовж нього ми плануємо впровадити найбільш нагальні й потрібні дітям та освітянам новації, а також закріпити думку про те, що математика потрібна кожному з нас у повсякденному житті. Заходи Року математики охоплять дошкільну, повну загальну середню, позашкільну, професійно-технічну та вищу освіту», – зазначила Любомира Мандзій.

Згідно з планом, протягом навчального року 2020/2021 також передбачено збільшити кількість навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти, впровадити курси «Логіка» та «Математична логіка» у варіативну складову навчальних планів 1-11 класів, провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування Легоматематики в освітньому процесі.

Окрім того, планується оснастити школи і профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій.

Також буде створений каталог освітніх ресурсів з вивчення математики, розширена мережа математичних гуртків у школах та закладах позашкільної освіти, організовані математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.

Освіта.ua
26.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Lili
Вже тричі зменшували виділенні кошти на обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, крім того все обране це пробірки, якийсь посуд і ще "куча" всякого непотрібу, висновок - просто відмивання коштів.
Olga
Ага, уже кабінети фізики і біології "оснастили", тепер пообіцяємо кабінети математики "оснастити". І замість того, щоб збільшити кількість годин на вивчення математики, змусимо на уроках мови писати твори, як діти люблять цей предмет. На уроках малюванння - намалюють малюнки про важливість математики. Ну, ОІППО проведуть конкурси агітбригад та турніри юних математиків. Так рік і пробіжить, а математику як не знали, так і не знатимуть. І не треба, батьки, хвилюватися: ваші дітки, як завжди, не пересеруться.
Правдоруб
Ніякого толку з цього все одно не буде. По тій простій причині, що нинішнім правителям України наука і технології непотрібні. Вони неукраїнці за своїм походженням і сприймають Україну виключно, як місце для особистої наживи. Тому вчителі математики отримуватимуть мізерні зарплати, науковці та інженери отриуватимуть в Україні мізерні зарплати, і кожна людина наділена інтелектом мріятиме про те, як втекти з України за кордон. От вам і вся математика.
Бог родителей-гуманитариев
Судя по большинству комментариев от родителей, на научно-техническое развитие Украины можно положить крест. Да, детки, не надо вам математика. Зачем вам физика, химия? Вот, лучше учите польский язык, великими бизнесменами будете, польский сэконд-хэнд продавать. А девочкам еще лучше: рот есть, попа тоже, значить путь в Польшу уже открыт даже без образования. Удачи вам, детки, и особенно их родителям!
Дарія
Бідні діти, мало того що дистанційне навчання , тепер ще рік математики , дистанційної математики, нажаль не всі батьки зможуть допомогти дитині з математикою , а коли не розумієш чогось - втрачаєш інтерес. Враховуючи карантин і до репетиторів не дуже походиш, але кого то обходить. Реформу зробити легко, а от подумати про наслідки, і негативні сторони реформи, це вже їм не важливо
Ярослав Ілліч
Тепер маразматичні совкові вчительки зможуть ще більше задрочувати дітей своїми тангенсами, похідними і логарифмами, які нікому і так не потрібні. Чому б не лишити в школі тільки матан і захист вітчизни, тоді б покоління надлюдей виросло. Дійсно, нащо нам мова, історія, література? Давайте ліпше рівняння з двома змінними і коренями розв’язувати.
Тупой гуманитарий
Для Ярослав Ілліч: ну да, лучше всю жизнь учить "сверхважные" ямбы, хореи и как ударения в словах ставить, которые меняются каждый раз, когда у филологов начинается приход; переписаную 1000 раз историю или очередной в@сер литературы, который был написан очередным вечно бухим алкашом, которому не хватало денег на водку. Нах@й математику, согласен! Идите на политологов, психологов, социологов, дети! Будете людьми управлять, ага.
Olga
Молодець!
Коментувати
Елена
Понту от часов на "ЛОГИКУ" если забрали забрали часы от основного курса. О программе, которая меняется из года в год и ужасных учебников, которые иногда вообще отсутствуют, вообще промолчит. Вдруг все тихонечко забудут или не заметят. Главное громко заявить для широких масс , что будет Год Математики. Пусть массы хавают весь этот бред, зальем им уши очередным шлаком про STEM и " заботой " о подростающем поколении. Господа Министры - ПРОСНИТЕСЬ!
Тетяна
До початку 2020-2021 навчального року залишилось два місяці, два місяці відпустки викладачів, а вони планують щось там вводити з 3020 -2021 н.р. Цікаво коли прийдуть нововведення 31 серпня. Коли закінчеться це знущання над викладачами. Це нагадує паршивих студентів, які все роблять в останню ніч.
Тетяна
Цирк. Посилять увагу до вивчення математики шляхом складання ЗНО. Математика завжди вважалася царицею наук. На рівні повної загальної середньої освіти вона потрібна всім, навіть на державній службі. Математика вчить не тільки рахувати (гроші) , а ще і логічно мислити. Але ж спочатку дайте необхідну кількість годин, мотивуйте дитину і зацікавте її вчити математику з любов’ю, а не через залякування складанням ЗНО. Боже, хто ж керує цією бідною освітою.
Пелагея
Для Тетяна: +
Коментувати
Людмила
Я не проти математики. Наша школа гуманітарна. Математики лише 3 години на тиждень, це дуже мало для здачі ЗНО. Багато тем діти мають вивчати самостійно, тому що по програмі у них на це на передбачено годин. Як Ви вважаєте рівень знань однаковий у дітей, які навчаються в фізико-математичних класах і у дітей з гуманітарних шкіл і класів? Щей треба враховувати, що в таку спеку дуже важко писати ЗНО в масках. Моїй дитині не вистачало повітря, вона задихалася, її нудило. Від цього дуже боліла голова. Із-за цього трохи не вистачило часу. Чула від багатьох дітей та батьків, що багато дітей почували себе погано із-за погодніх умов і масок. А їм ще при цьому треба думати і вирішувати задачі. Шкода, що не було пробного ЗНО, щоб діти могли спробувати писати в масках та відчути як розпланувати свій час. Сподіваюсь, що цю ситуацію візьмуть до уваги.
Ксенія
Потрібно провести здачу ЗНО для вчителів. І не тільки математики! Відкрито, щоб кожен міг ознайомитись з результатом. А тоді вирішувати, кого вчити - мою дитину, чи вчителя.
Сиди вдома
Для Ксенія: ти можеш свою дитину вчити вдома і не травмувати походами до школи з сумнівними вчителями. Бо їм же дипломи з чорного двору видають!
Пал Палич
Для Ксенія: переведіть дитину на екстернат, найміть для неї вчителя, якого перевірете особисто на знання математики і — ВПЄРЬОД.
Бог гуманитариев
Для Ксенія: нахр@н вы вообще детей плодите? Сами ни на процент научить своих собственных детей не можете, так еще какие-то претензии к учителям имеете, у которых и зарплата низкая, так еще и свои дети есть! Бездарные родители, только на других надеятся умеете. Позор вам и таким, как вы.
Коментувати
Татьяна
Мені математика в житті не знадобилася і моїй дитині також не знадобиться,краще б уже якусь іноземну мову вивчали,Польську наприклад,всерівно повтікають на заробітки,а там та математика непотрібна
Ксенія
Для Татьяна: повністю підтримую. За 20 років на держслужбі жодного разу не знадобилась математика, хімія, фізика. Для чого зомбувати дітей в епоху штучного інтелекту, є така кількість гаджетів, що повністю замінить нудне зазубрювання теорем і не тільки їх. Міністерство теж посадити на здачу ЗНО, а не проходження атестації по домовленості. Попробуйте, шановні, побачимо Ваші успіхи!
Богдан
З такими стереотипами як у вас ,"какаяразница",у нас ніколи не буде революційних змін в економіці.Дійсно,хай греблі рвуться,хай АЕС вибухають.Без якісно підготованих спеціалістів в усіх галузях Україна так і помре,не ставши на ноги.P.S : Зніміть рожеві окуляри.Штучний інтелект тільки в розробці та ніколи не замінить людину повністю.
Ірина
штучний інтелект , програмування , всі ваші гаджети , програми , Гугл , опера і т.д ... це все математика ! чи ви думаєте , що ваші гаджети і те що всередині того гаджета , то є казочки ?)))) мій син вивчає вищу математику , логіку , матем . розрахунки і ви навіть не уявляєте на скільки ця наука важлива ! але ж звичайно дана вона не кожному ! хтось гуманітарій , хто митець ...
Коментувати
Анатолій
Увагу треба приділяти всім навчальним предметам. Але, коли не буде контролю за будь яким працівником, буде відсутня і якість роботи. І у вчителя, і у токаря, і у будь кого. Біда в тому, що брак учителя виявиться через роки, а не відразу. А система контролю в освіті розвалена "великими реформаторами".
Алла
Для Анатолій: пропоную перевіряти брак не лише вчителя!!! краще розпочати з урядуЄ, депутатів, та керманичів усіх рівнів!. у них того браку! - всі люди потерпають вже без одного 30(тридцять) років!.
Коментувати
Корінь круглий
Що там посилювати. Це уже край: http://studlab.com/news/ehto_dejstvitelno_strashno/2020-06-27-1347
unforgiven 2
А в чому полягає таке посилення уваги? Будуть пресувати учителів математики за те, що вони не можуть навчити дітей? Так вчителі математики тут ні при чому. В Україні для успішної кар’єри міністра, народного депутата, судді, прокурора (і навіть поганого мента) потрібні зв’язки́, а не знання математики. Діти це прекрасно розуміють і звичайно в них не буде мотивації досконало вивчати даний предмет. Держава не мотивує.
Анна Попова
Математика - це добре, але, що робити гуманітаріям? Моя дитина та її друзі навчаються в музичній спецшколі, на наступний рік всупна кампанія. Що ж будемо вчити математику, а то нічого не зможемо зіграти.
Вчитель
Я ніяк не можу дочекатися, щоб дійшла черга і до біологї, адже іноземна була, фізику завжди забезпечують великою кількістю годин, тепер метематика... Але чому ж виходить, що по всій Україні всі/майже всі вчителі стали нездатні навчити бодай якийсь відсоток сучасних учнів?
Алла
Для Вчитель: може тому, що "діти низької якості"???. може тому, що діти не бачать головного: для чого їм вчитися???? роботи все одно немає!!! і байдуже є диплом у тебе чи немає! якщо тобі батьки куплять робоче місце, то будеш при ділі!!!!. а решті куди йти? на біржу???. чи тікати геть з "незалежної"?
Коментувати
Ліза
Закінчила англійську /німецьку філологію з червоним дипломом.Вільно володію двома іноземними мовами, проживаю в Америці, і працюю у престижній американській компанії. Зарплата є високою, адже хороші і розумні працівники завжди цінуються. І за всі мої 30р життя жодного разу не знадобились синуси, косинуси, тангенси і теореми. Нажаль, ми і надалі проживаємо в тоталітарному пануванні, де з наших дітей, з окремих індивідуальностей намагаються зробити якигось математичних роботів. Чому з нинішньою ситуацією в Україні не покращити вивчення біології, хімії, чи хороших лікарів у нас і так забагато? Ну і як вже так дійсно хочуть зробити з дітей математичних геніїв, нехай шановна дуже ’’ розумна’’ міністерка освіти здасть зно з математики на 200, і стане хорошим прикладом для наслідування, хоча про яке 200 говорити, нехай хоч би 150з математики набрала
Олексій
Для Ліза: Та ви можете скільки завгодно перекладати папірці, ходити на наради, заповнювати таблички в Excel чи відповыдати на електронны листи. Мозок чи знання для цього дійсно не дуже потрібен. Автоматизація офісного планктону - питання часу та вартості технологій, вже дуже швидко це стане дешевшим за вашу працю. Проте тим, хто розуміє виклики нового сторічча та здатний прочитати доповіді науковців чи консалдінгових компаній стосовно змін на ринку праці буде гарна можливість отримати необхідні знання.
Коментувати
Батько
Математика вже хімію вбила,при вступі в мед.,має бути одне обов язкове ЗНО,а два інші за вибором,згідно обраного фаху бо навіщо тоді профільність ,зокрема,біолого- хімічний профіль.
Виктория Владимирова
Для Батько: Згодна на 100%! Вчитель хімії та біології.
математик
Дуже цікаво як Ваші діти не знаючи математики можуть розвязувати задачі з біології та хімії
Батько
Про це і мова в біологіі,а тим більше хіміі є значна математична компетенція і тому зовсім не потрібно дані предмети заміщувати математикою,а так сталось після введення математики в мед.,вона там,як не приший кобілі хвіст,пролітають галопом на першому курсі у вигляді медфізики,але для вступу потрібно здавати всім бо так вирішило міністерське лобі.
Коментувати
Іван
Згоден.Пустопорожня балаканина.Ефекту нуль. Краще додати годин,але такий крок також не дасть результату. Тільки піднімати фах вчителів,а це неймовірно складно.
Небайдужий
Для Іван: Не знаю, які і через що у Вас претензіїдо вчителів, але головна проблема -- повна безвідповідальність і безкарність батьків за виховання і навчання своїх чад, і самих дітей за своє навчання, зате пихи, нахабства, підлості і підступності по відношенню до однокласників і вчителів -- хоч відбавляй...
Іван
Для Небайдужий: в чому? З 10 вчителів математики 6-8 не розв’яжуть олімпіадну задачу. Рівень підготовки дуже вже...
Алла
для небайдужий: ви праві!!! щодо "діток"!!! раніше таких не було, а якщо були - то дуже-дуже мало!!! про булінг дітей дуже переживають, а про булінг вчителів мовчать - як в рот води набрали.
Коментувати