Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Патриот
Школы требуют писать заявление тем, кто будет сдавать ЗНО. Если ваш ребёнок заболеет на коронавирус, в суд вы не сможете подать, вам там ответят...мол, вы же сами писали заявление на сдачу ЗНО, никто ж вас не заставлял. И никто не понесёт ответственность: ни президент, ни правительство, ни Министерство образования
Світлана
Для Патриот: Якщо ваша дитина, не дай Бог, захворіє на коронавірус, то вам важливо знати на кого подати в суд ??? У розповсюдженні КОВІДу винен президент, уряд, міністерства??? Я уявляю, що почнеться, коли відкриють садочки, школи і хтось з учнів захворіє - директор і вчителі нестимуть покарання за це? ТО тримайте своїх чад вдома і навчайте дистанційно.
Коментувати
Ирина
Не совсем понимаю нужно ли сдавать ДПА, на что оно влияет я понимаю на средний бал аттестата. А вот нужно ли отказываться от него или нет я не пойму. И можно ли сначала сдать, а потом отказаться? По документу я поняла что можно.
Влад
Для Ирина: Якщо Ви впевнені, що зно здасте краще, ніж оцінки у свідоцтві, то можете здавати, тоді ваш середній бал трішечки може вирости. Але є вузи, де його взагалі не враховують, саме свідоцтво. Тому вирішувати вам. Якщо здасте ДПА, то вже оцінка буде стояти, яку зробите, а не та, що була річна
Коментувати
Влад
Підскажіть будь ласка, чи потрібно писати заяву на ДПА у формі ЗНО для поступлення у вищі навчальні заклади? А то нічого не зрозумів
Влад
Для Влад: для вступу(а не поступления) треба зно! ДПА не требаn
Коментувати
Вася
Ні слова про те, як під час вступу буде прораховуватися середній бал атестата. Ті, хто пройшов ДПА, будуть мати бал атестата вище під час вступу?
Павлович
Для Вася: Випускникам шкіл, які вступатимуть до закладів вищої освіти, потрібно самостійно розраховувати середній бал атестата. При цьому середній бал атестата не вноситься в додаток до атестата, оскільки це не передбачено в затверджених КМУ зразках документів про повну загальну середню освіту. Відповідне роз’яснення надано МОН у листі 1/9-399 від 20 червня 2018 року. Під час подання заяви до вишу – як в електронному, так і в паперовому вигляді – випускникові школи треба самому порахувати середній бал атестата. Перевіряють правильність обчислення середнього бала приймальні комісії закладів вищої освіти. Порядок розрахунку середнього бала атестата визначено в Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі. Детальніше-тут:http://osvita.ua/consultations/bachelor/7132/
Влад
Ні, не обов’язково. Береться середнє арифметичне всіх оцінок атестату разом з ДПА, якщо Ви його здавитимете.
Коментувати
Вася
"Здобувачам освіти, які висловили бажання не проходити ДПА (у будь-якій формі) свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти мають бути видані невідкладно, але в будь-якому випадку не раніше дати видачі відповідного свідоцтва, що у ньому зазначена." НЕВІДКЛАДНО - 31 липня ( дата зазначена у свідоцтві) Шедевр))))
Вася
Коли ввели запис середнього балу, дали чіткий зразок додатка: як, що і де писати. В цьому листі - нічого конкретного. У відповідній графі лише слово "звільнений", навпроти предмета - слово "звільнений" чи "звільнений" і написати "відповідно до..."? Хто як хоче, так напише, все залежить від бурхливої фантазії керівника школи? А при вступі вузи будуть відфутболювати за власним бажанням, бо на їхній погляд запис зроблено неправильно і додаток недійсний???? Чи це свідома складова маніпуляцій для корупції?)
Безысходность
Виникло таке запитання: чи буде дійсний атестат з поміткою "звільнено" при вступі у ЗВО за кордоном? Хотілось поїхати цього року на навчання в Польщу, проте інтересує варіант зі звільненням від ДПА. Чи обов’язково проходити ЗНО в цьому випадку?
Алина
Для Безысходность: якщо ви їдете на навчання через організацію, то краще це питання обговорити з кураторами. Бо, наприклад, у моєму випадку можно не складати іспити, бо мене вже зарахували в університеті за кордоном (не Польща, інша країна). ЗНО - лише для вступу в українські університети, за кордоном воно не потрібне. Щодо ДПА у Польщі нічого не можу сказати, але мені здається, що воно там теж не потрібне.
Коментувати
Бахмат Лідія
Прошу роз’яснення. Якщо випускник буде поступати у вищий навчальний заклад, то він мусить здавати ДПА у формі ЗНО?Чи, отримавши атестат з річними оцінками, буде здавати ЗНО для Вишу?
Ольга
Для Бахмат Лідія: если вы получили аттестат с годовыми оценками( и не изъявили желания сдавать дпа в форме Зно по собственному желанию) ), то вы просто сдаёте Зно для Поступления в Вуз.( от дпа всех освободили в этом году),
Тетяна
Дехто думає інакше: якщо здаєш ЗНО для вступу, ДПА автоматично зараховується. Так це чи ні?
Коментувати
Истина
Заболеваемость резко подняли вверх, когда нужно было убрать ДПА. Убрали ДПА, теперь деткам олигархов можно ехать с отличными баллами аттестатов поступать за границу. И не надо подтверждать золотые медали и тратить время на прохождение ЗНО. Как только приняли закон об отмене ДПА, заболеваемость резко начала падать. Зачем волноваться государству за здоровье остальных детей? Во всём мире заболеваемость ростёт, а в Украине вдруг стала падать...хм. К чему бы это? Лаборатории по областям скрывают заболеваемость, чтобы народ опять не заставили жить на жёстком карантине. Тогда снова наступит безработница и недовольство народых масс. Вот бы всем выпускникам договориться и не придти на ЗНО. Чтобы тогда делали политики и ВУЗы?:)
Влад
Для Истина: Підняли ціни на контрактне навчання у ВУЗах :,-)
Ірина
чи підійде атестат із відміткою "звільнений від ДПА для вузу в Німеччині? Дякую
Коментувати
Истина
Почему одни должны сдавать ЗНО, а другие нет? http://ru.osvita.ua/vnz/74698/ Ну, и где же Ваша хвалённая справедливость?
Надія
А наказ про звільнення випускників повної загальної освіти МОН видасть, як для 4-х та 9-х класів? Чи в додатках вказувати Закон?
Надія
Для Надія:
Надія
Для Надія:
Коментувати
Владислав
Студент 2 курса коледжа. Я в ВУЗ вступати не буду. Потрібно мені здавати ЗНО чи ні?
людмила
Для Владислав: Можеш здавати, можеш ні, за бажанням!
Коментувати
Марія
Студенту 2 курса,який цьогоріч не планує поступати , зно потрібно здавати чи ні
Гость
Для Марія: Можешь не сдавать .Будешь сдавать на 4 курсе
Коментувати
Лариса
Добрый вечер! Уважаемые коллеги, объясните, пожалуйста фразу ,""Для випускників, які хочуть пройти ДПА у закладі освіти, закладам необхідно: перевірити наявність права проходити ДПА саме в закладi"...Я хорошо знаю украинский язык и не перевод нужен, а хочу понять, про "наличие права"...Спасибо!
Ксенія
Для Лариса: таке право мають лише категорії здобувачів освіти, визначені пунктами 6-12, 14-16, 18 розділу ІІ Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979 (далі - Порядок)ЧИТАЙТЕ РОЗ"ЯСНЕННЯ МОН
Mykhailo Chemerys
Для Лариса: таке право мають лише категорії здобувачів освіти, визначені пунктами 6-12, 14-16, 18 розділу ІІ Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом МОН 07.12.2018 №1369.
Коментувати
Ольга
Хочу запитати, чи потрібно для підтвердження золотої медалі ЗНО складене на відмінно, або достатньо відмінного атестату. Дякую
Ірина
Для Ольга: Потрібно підтверджувати результатом ЗНО обов’язково
Олександр
Для Ірина: цей лист МОН пише про зворотне.
Лариса
Для Ольги :здобувачі освіти, які претендують на Золоту або Срібну медаль, мають право отримати такі медалі без проходження ДПА.
Коментувати
Iryna
Коли будуть видані свідоцтва, якщо дитина бажає скласти ДПА? Бо деякі кажуть, що через відпустки вчителів це станеться в кінці серпня або ж на початку вересня
Ірина
Для Iryna: 25 липня
Коментувати
Олександр
Мені одному здається, що МОН вирішило фактично "кинути" профільний комітет ВРУ, де домовлялись про інший алгоритм видачі Свідоцтв і додатків? Якщо коротко, то домовились, що випускник зможе реалізувати своє бажання змінити додаток, вписавши в нього оцінки ДПА після того, як дізнається свої результати. А тепер виходить, що бажати потрібно вже зараз.
Олександр
Для Олександр:
Володимир
Читайте уважно лист МОН. Там є такі рядки: Привертаємо увагу, що на підставі письмової заяви здобувача освіти з мотивованою та обґрунтованою потребою у виправленні документа про освіту керівник закладу освіти має право звернутися про заміну документів та їх карток до відповідного департаменту (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій.
Олександр
Для Володимир: я звісно читав. Але ці рядки не мали б сенс, якби залишився первинний варіант домовленості. А оскільки тим, хто напише заяву про бажання складати ДПА Свідоцтво з додатком видадуть після результатів додаткової сесії ЗНО, то і виправляти не буде чого. Таке враження, що після зміни домовленості ці рядки просто забули виключити з листа.
Коментувати