Президент вніс законопроект про звільнення учнів від ДПА

Метою законопроекту є мінімізація ризиків захворювання під час проведення ДПА

Президент вніс законопроект про звільнення учнів від ДПА

Президент України Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді ухвалити зміни до законодавства, що дозволять у цьому навчальному році звільнити учнів від необхідності проходження державної підсумкової атестації.

Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року», зареєстрований у Верховній Раді 16 червня.

Метою законопроекту є мінімізація ризиків захворювання на коронавірусну хворобу під час оцінювання результатів навчання учнів (студентів), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та уможливлення отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

У разі ухвалення законопроекту здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, матимуть право пройти державну підсумкову атестацію за власним бажанням.

Освіта.ua
17.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Випускниця
Тобто золоту медаль отримають абсолютно всі претенденти на її і навіть ті медалісти, які завалили ЗНО?
Sergey Ischenko
Підіймає і так попущений свій рейтинг. Саме цим випускникам голосувати на наступних виборах. Цілком політичне питання і нічого окрім у ньому немає!!
12345
Безумці,чому ви радієте?Влада свідомо й цинічно нищить освіту і Україну,а ви в силу своїх дрібних меркантильних інтересів підтримуєте це.Скасування дпа це перший крок для подальшого скасування зно.Україна відкинута на десятиліття назад.Ця країна вже не може бути успішною для кількох наступних поколінь,адже рівень освіти впливає на рівень розвитку країни-західні країни розвивають освіту,а ми знищуєм.
Марина
Для 12345: Вы серьезно считаете, что если в ЭТОМ году отменить Зно из-за эпидемии, то это уничтожит образование? То есть логичней , по вашему, уничтожить людей, зато последующие поколения будут благодарны нам? Страна будет успешная , когда в ней будут жить здоровые и счастливые люди .а не такие глупые , как Вы, которые ради каких-то меркантильных интересов, готовы отнять у людей самое дорогое-жизнь.
Коментувати
Олександр
Закон ПРИЙНЯТО. Попри вперту і безглузду позицію МОН і УЦОЯО парламент звільнив від ДПА всіх випускників шкіл, технікумів і т.п. За - 356 народних депутатів. МИ ПЕРЕМОГЛИ!!!
Олександр
У Верховній Раді України почався розгляд цього законопроекту... Вже було декілька процедурних голосувань . За близько 300 голосів.
Михайло
Якщо я здаю ЗНО цього року у коледжі на 2 курсі і приймуть цей закон я не буду нічого здавати?
Геометрія
Коли видавати тим хто виявить бажання документи про освіту?
Батьки
Медалі тільки через ЗНО! Або президент з народом, або гнати його до Росєї. Мало того, що вертайте Україну на десяток років назад, та ще разом з тим хочете корупцію до шкіл повернути. Якщо учень дійсно вчився, для нього ЗНО пройти нічого не вартує. Президент, ВРУ не дрібні чиновники районо. За верхушкою влади спостерігають люди. Для прикладу, тих дітей котрі не мали звідки заплатити, зріжуть, а кого зріжуть більше шкода, ніж тих котрі вже встигли дати конверти до районо та департаментів. І не замилюйте батькам очі. У 11 класах більшість учителів виставляє оцінки після ЗНО. Це навіть 1 класники знають. Медалі потрібно підтверджувати ЗНО то му що це метод поборення корупції.
Даяна
Для Батьки: Эти медали вообще отменить нужно. На них еще с первого класса за уши тянуть. В нашей школе "отличники" контрольные уже со второго класса переписывают. Учиться нужно только ради знаний и все! А если посмотреть на Европу, так у них оценки вообще "засекречены" - их знают только сами дети
12345
Для Даяна: Не пишите ерунду-медаль подтвердить нужно на зно,а просто так их только теперь будут давать,за деньги родителей
Мама
Для Батьки: Або Ви придурок або ідіот . Батько своїй дитині не бажає такої дурні , як пишете. Відмінити ДПА ,оцінки це ті що стоять у свідоцтві. Дитина 11 років вчила, працювала щоб мати гарні оцінки, медаль. Не пропускала жодної теми , уроку , щоб прийти не підготовленою. А ледарі , то їм байдуже і оцінки і ЗНО . Просто діти стали заручниками коронавірусу та міністрів, які дуже далекі від освітнього процесу. Пандемія посилюється в останні дні! Залишити ЗНО для тих, хто вступає до вищих навчальних закладів.
Коментувати
освітянка
А які зміни у Болонськоиу процесі? Можливо там відповіді на питання про освіту у Європі.
юрист
Я раджу батькам не стрибати від радості через відміну ДПА. 1,2 роки і пандемія пройде. А життя продовжується. Вони можуть виїхати за межі України, вступати до закордонних навчальних закладів, чи пройде 30 років і їх свідоцтва не будуть визнавати адже вони мають відповідати певним вимогам. Той хто хоч один раз мав з цим справу, той розуміє про що я пишу. Ви повинні зрозуміти. Радості від відміни ДПА не багато. Закон не має зворотньої дії це так. Але закордоном цього ніхто не скаже.
Павло
Для юрист: це ваші домисли. Які це «певні вимоги» ? Документи про освіту визнають відповідно до міжнародних угод. Власне, юрист мав би це знати. Українські дипломи в Європі не визнають , ані нові, ані старі, необхідна нострифікації. Натомість свідоцтва про середню освіту приймають на підставі домовленостей. І куди, цікаво знати, поступають зі свідоцтвом в 50 років? Крім того половина Європи , і не тільки скасували іспити цього року. То їхні документи теж будуть недійсними?
Геннадій
Для юрист: Все правильно.Багато хто з нинішніх абітурієнтів,які радісно не складуть ДПА у виді ЗНО цього року ще сильно пошкодують про це,адже потім,коли хто вирішить вступити в український університет,їм доведеться доскладати ДПА,а це пізніше робити не просто.І закордонні університети теж ще не зрозуміло,як віднесуться до відміни балів ДПА в атестаті.Легкі,популістські рішення не завжди найкращі,як показує життя.
Геннадій
Для Павло: Атестати наші за кордоном визнають,але через бали ДПА у виді ЗНО!А як відмінять ДПА ,то яка реакція закордонних університетів буде на це?Будуть вони так само визнавати непідтверджені атестати з України?
Коментувати
Володимир
Переморгаємо.
Батьки
Учні мають підтверджувати свої медалі. Моя дитина 2 роки училася і наумисно їй у 11 класі наставили п’ять дев’яток, а дитина завуча більше 3 уроків у школі не засижувалася і тепер буде медалісткою? Це ви хочете нам такі закони наприймати? Не знаю звідки беруться його рейтинги і хто ї малює, але дуже багато людей Зеленського більше не підтримує. Кому він догожає? Олігархам. Народу треба було лише перед виборами?
Я
Для Батьки: медаль при звільненні від дпа не видається
Батьки
Для Я: На який закон ви посилаєтесь?
Марина
Для чого взагалі потрібна медаль при ДПА, якщо зДПА не можна поступити?За кордоном медаль теж не грає ролі.
Коментувати
Карпати
Тут точно усі адеквати пишуть. Якщо говорять дистанційна форма, це може означати скласти іспит у дома, прийти до школи і скласти його у школі, чи будь-де. Про яку небезпеку ви пишите? Ви коли не будуть читали книгу Дон Кіхот? Спільного нічого не знаходите. Президента Зеленського хочемо попередити. Наприклад у Закарпатській області багато народу до вишів не поступає. Якщо ВРУ відмінить ДПА тоді точно Farewell to the Ukrainian language. І про медалі. Кожен медаліст меє підтвердити свою медаль через ЗНО. Це народ підтримує цілковито.
Inna Nazarenko
Для Карпати: діти, які вступають за кордон, але 11 років працювали у своїй школі не мають права отримати медаль без ЗНО?
Женя
Для Карпати: вы свою адекватность сначала подтвердите. Я медалист, и почему я должен доказывать кому-то очевидные вещи?! Это МОЯ медаль , МОЙ труд . Моя медаль не отнимает у вас место в Вузе , не даёт мне никаких льгот и я не виноват , что в этом году сложилась такая ситуация . Но я не хочу , чтобы такие , как Вы лезли и рассказывали , что я заслужил , а что - нет. И , действительно, лучше ещё лишний раз прочитайте Сервантеса, по факту, вы явно не восприняли информацию в полном объёме.
Коментувати
Сенатор
Минулого року всі другокурсники технікумів і коледжів здавали ДПА у формі ЗНО з української мови. У деяких коледжах до 25% студентів його не здали. В цьому році вони зобовязані його перездати. Якщо спроба виявиться невдалою, їх потрібно відраховувати. Як бути з ними?
До Єрмака і Зе
Не прихильниця Зе , але закон підтримую. І за міністра Шкарлета потрібно голосувати. Але дивує і інше- проти Закону і Шкарлета виступає!!!? - Голова профільного комітету Бабак. Його Президент зробив депутатом, головою комітету,а він кинув гаранта... Грає свою гру. Виконує вказівку соросят. Чмо чмом, а запах має.
Олександр
Для До Єрмака і Зе: комітет вже підтримав законопроект і рекомендує його прийняти одразу в двох читаннях. Дуже ймовірно, що проголосують завтра.
Коментувати
Глядачі
КУЛЬМІНАЦІЯ. ЗАПИТАННЯ ДЛЯ РОЗДУМІВ. На скільки компетентний президент Зеленський? Чи відповідно до статті 18 буде проведено ДПА у дистанційній формі? Чи на фіг перепишуть закон, зроблять все під себе. Решта нікого не турбує. Ніхто не плутає ДПА і ЗНО. ДПА пройдуть ті, хто не хоче вступати до вишів. А ЗНО і ДПА разом - ті хто планує вчитися у вишах.
Ann
Для Глядачі: Тоді й ЗНО слід складати дистанційно, щоб усе було справедливо!!! Навіщо складати іспити тим, хто не вступає в цьому році? Наражати людей на небезпеку?
Коментувати
І
Раз уж сложилась такая ситуация, то в этом году нужно отменить ДПА абсолютно для всех, не важно будет человек поступать или нет. Иначе будет несправедливо, если кому-то поставят без ДПА. Я считаю, что коррупции никакой в этом году не будет, ведь оценки все уже выставлены. Вот только невыносимо ждать, переживать за ДПА. Но для поступления ЗНО сдавать обязательно.
Геометрія
Якщо учень за власним бажанням захоче здавати ДПА, хто має його доставити на екзамен і забезпечити його безпеку в дорозі? Чому вчителі(якщо це мють робити вони) мають наражати себе на небезпеку?
К
Вот причём здесь Янукович, 12-летняя школа и майдан.... Не сравнивайте нашего презедента с прошлыми. Скажут ему спасибо, и не раз. Всё правильно, ДПА ни к чему, зачем затягивать с окончанием школы? ЗНО для поступления бесспорно нужно, но не ДПА
президенту
Віктор Янукович у свій час дуже добру справу зробив для учнів. Відмінив 12 річну школу. Учні не залишилися перед ним у боргу. Будучи студентами вони влаштували майдан і відправили його у Ростов. Це пуста доброта. Вам і дякую ніхто не скаже. Дуже слушно вже написали. Тим хто йде вступати до вишів, влаштувати ЗНО. Ти хто не йде, за для дотримання законодавства, влаштувати дистанційно ДПА у формі онлайн тесту. Медалі обов"язково мають підтверджуватися ЗНО. Так було раніше і так має бути. Якщо ви повернете корупцію до шкіл, ваш рейтинг точно не підніметься.
Inna Nazarenko
Для президенту: який сенс платити за медалі? якщо вона нічого не дає. не всі випускники отримують її через те, що мама директор або тато приятель завуча.
Inna Nazarenko
Для президенту: діти, які вступають за кордон, але 11 років працювали у своїй школі не мають права отримати медаль без ЗНО?
Коментувати