Омбудсмен хоче обговорити звільнення учнів від ДПА

Освітній омбудсмен пропонує провести позачергове засідання Колегії Міністерства освіти

Омбудсмен хоче обговорити звільнення учнів від ДПА

Освітній омбудсмен пропонує провести позачергове засідання Колегії Міністерства освіти і науки, на якому обговорити пропозиції щодо звільнення від проходження ДПА учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти і не планують вступати до вишів.

Про це йдеться у листі освітнього омбудсмена Сергія Горбачова до в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій.

За словами Горбачова, ситуація, що склалася із проведенням державної підсумкової атестації для осіб, які у 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, є дуже тривожною та вимагає негайного фахового обговорення та ухвалення виважених рішень задля забезпечення прав учасників освітнього процесу, найголовнішим з яких є, безумовно, право на життя та здоров’я.

«Дуже непокоїть практично повна відсутність артикульованої позиції Міністерства освіти і науки з цього надважливого і надчутливого питання. Складається неприємне враження, дуже сподіваюся, помилкове, що МОН не хоче чути численних звернень випускників, батьків, педагогів, освітнього омбудсмена, які пропонують не наражати учасників ЗНО на зайвий ризик і звільнити від ДПА у формі ЗНО тих здобувачів освіти, які не планують цього року вступати до закладів вищої освіти», - зазначає освітній омбудсмен.

На його переконання, наслідком такого ставлення МОН до позиції громадськості та професійної спільноти став контраверсійний наказ столичного Департаменту освіти і науки, яким від ДПА у формі ЗНО звільнені здобувачі повної загальної освіти у місті Києві.

«Цей наказ, на мою думку, є відчайдушним і дуже суперечливим кроком, оскільки створює вкрай небезпечний прецедент ігнорування розпоряджень центрального органу виконавчої влади. Така ситуація є неприйнятною, і її треба негайно ввести у правове поле. Але можна зрозуміти і позицію Києва: якщо МОН не хоче чути про зменшення ризиків для учасників ЗНО, столичний Департамент освіти і науки, керуючись прагненням захистити право на життя і здоров'я учасників освітнього процесу, змушений був ухвалити це рішення», - вважає Сергій Горбачов.

Виходячи з цього омбудсмен, пропонує негайно провести позачергове відкрите засідання Колегії МОН, на якому заслухати позицію Департаменту освіти і науки КМДА щодо звільнення від проходження ДПА у формі ЗНО у місті Києві.

Також він просить Міністерство освіти і науки обговорити пропозиції щодо звільнення від проходження ДПА у формі ЗНО здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти і не планують вступати цього року до закладів вищої освіти.

Як відомо, минулого тижня Міністерство освіти і науки поширило заяву про те, що наказ Департаменту освіти і науки КМДА «Про звільнення у 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації», що підписаний очільником департаменту Оленою Фіданян, є нечинним і не підлягає виконанню.

Пізніше позицію відомства підтвердила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій, наголосивши на тому, що рішення столичного Департаменту освіти і науки є перевищенням повноважень зазначеного органу.

Освіта.ua
09.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сторонній спостерігач
Ладно, хворих на коронавірус немає ніде. Навіть в лікарнях. Це я вам відповідально кажу, як медичний працівник, що має купу знайомих медиків. Дійсно, після того, як нам пообіцяли 300% доплати за роботу з хворими на коронавірус, ми почали писати цей діагноз направо і наліво. Чхнула людина - коронавірус! Піднялася температура - коронавірус! Кількох чоловік ми навіть спеціально убили, щоб збільшити статистику по-смертності. Причому зробили це цілком легально. Справа в тому, що ті ліки, які внесені в протокол лікування коронавірусної інфекції, як обов’язкові - це експериментальні засоби з купою побічних ефектів. Ці ліки навіть не кожна здорова людина витримає, що вже казати про пенсіонерів з купою хронічних хвороб. Нажаль, нас, як завжди, обдурили. Ніхто з лікарів так і не отримав обіцяних 300% надбавки за роботу з коронавірусними хворими. Тому я, наприклад, знову пишу в діагнозах правду: грип, гостре респіраторне захворювання і т.д. замість "коронавірусу".
Против больных на голову
Для Сторонній спостерігач: Мда., больных на голову хватает.
Олександра
Лікуйтеся!!! Вам це дуже необхідно.
Коментувати
Сторонній спостерігач
Що, секта свідків "коронавірусу" ще не вимерла? А то я не особливо слідкую за цим цирком. Звісно, інколи бачу на вулиці ідіотів, що ходять в масках в таку спеку, але ж медицина тут безсильна, чи не так?
Виктория
В чому проблема відмінити ДПА для 11 класів.Чому не можна хоча б зробити його не обов’язковим?Я студентка музичного училища,я ще вчуся на 2 курсі,тому не збираюсь вступати до ВНЗ у цьому році.Мені здавати ЗНО максимально непотрібно зараз,це НЕ Є НЕОБХІДНИМ.Я можу написати ЗНО після 3/4 курсів.То ж чому я повинна нехтувати своїм здоров‘ям та сидіти у спеку +35 у закритому приміщенні з маскою на обличчі?Ви самі спробуйте висидіти 2 години в таких умовах та додайте до цього ще хвилювання,а вже тоді приймайте рішення.
Абітурієнт
Смішно порівнювати ЗНО де всі будуть знаходитись на дистанції і садок, де вихователька мусить доглядати малих дітей і близько перебувати біля них. Зрештою 11 клас не малі діти. Вони самі мають розуміти, що означає дотримуватися епідеміологічних вимог.
мама
Для Абітурієнт: Та, звичайно, що смішно, бо в садках дітей тримали більшу частину часу на вулиці - погода була гарна, а в групах столи розсунули на відстань навіть більшу необхідної, бо вихователі розуміли, що потрібно дотримуватись певних правил. Дітей в групі було мало, батьки приводили в садок тільки того, кого нікуди було діти. На ЗНО сидітимуть кілька годин в одному класі 17 осіб - тут без варіантів пройде повний обмін вірусами... І як вони при цьому мають "дотримуватися епідеміологічних вимог" - НЕ ДИХАТИ?
Виктория
А Ви спробуйте висидіти 2 години у спеку +35 В закритому приміщенні з маскою на лиці,та ще й хвилюватися.І так часто діти непритомніють на зно,а що ж буде якщо сидіти в масці яка заважає дихати.
Коментувати
Сергій
Насмішив той, хто має захищати. Нехай почитає повноваження колегії мон, а потім пише те, що йому принесли...соромно...
1
Одразу видно коли В(а)оnо прийшло. Всі коменти опонентів одразу помітив мінусом. Але то нічого. Переможе здоровий глузд. Я сподіваюсь.
Батьки
Учні ходять на спортивні майданчики, відвідують репетиторів, курять і пють групами у під’їздах. А ви стіною стойте за відміну ЗНО. Хіба ви не знайте, що більшість тих кому дійсно не треба ЗНО більше пів години в аудиторії не затримуються. Щось ви пишете і все не те. Ми не хочемо повернення корупції.
Citizen
Для Батьки: "ходять на спортивнi майданчики, курять, п’ють..." а кто в этом виноват? Если их никто не контролирует, то это не означает что из-за них должны пострадать остальные
Eugen Zimmermann
Для Батьки: а зараз що - корупції нема?)))
Vano
Просто знашли гарну причину для відміни дпа і зно.А "вікно можливостей" закривається 25 червня.Ось і істерять і нагнітають паніку.Легковірне насєлєніє дурити абсолютно легко,маючи таких 73 відсотки суспільства
Коментувати
Сергій
О, вже увімкнули ручного правозахисника. Нехай сам прочитає повноваження Колегії МОН. А потім пургу жене. От нехай вивчить Закон і повноваження, ащо тоді, публічно вилазить. Коли забирали кошти у вчителів—де він був,?
Правий сектор
Запитання до шановного захисника. Кого і від кого ви захищайте? Скільки учнів 11 класу на даний час по Києві хворіють CoV-19? Ширше питання. Скільки родичів учнів 11 класу хворіють на CoV-19? Скільки педагогічних працівників, які будуть задіяні на ЗНО-2020 хворіють? Чим ви підкріплюйте свої слова? На цей час ви за всіма ознаками агент ФСБ(СВР)РФ який відкрито займається диверсійною діяльністю. І нічим не мотивуючи свої вимоги втручаєтеся у законодавство України. Вимога до Головного управління Служби Безпеки України. Надати правову оцінку діям цієї особи та вжити відповідних заходів.
Директор
Для Правий сектор: А скільки вихователів, дітей і їх батьків були хворі, коли відкривали садочки? Пройшло всього кілька днів і діти захворіли! 5 областей перебувають на суворому карантині. Не ходить транспорт... За добу в районі оголошено кілька сотень підозр... Люди результату аналізу чекають 15 днів, бо їх везуть робити в обласний центр, в такому стані очікування учень точно поїде на ЗНО, бо йому ще не дуже зле і температура ще 37... Захворюваність в Україні не знижується, кількість тих, хто захворів за добу перевищує кількість тих, що одужали. 30% випускників не вступатиме у виші і їм потрібен лише атестат... Якщо у людини є хоч крапля здорового глузду, вона буде заганяти 3-4 рази дітей на ЗНО??? Кожен раз з новою компанією і по 17 людей в клас??? Я вже не кажу, що частина батьків категорично збираються не пускати своїх дітей... Вимога до Головного управління Служби Безпеки України. Надати правову оцінку діям МОН та вжити відповідних заходів. А будуть хворі - будуть судові позови!
Маргарита
Для правий сектор: А якщо діти чи вчителі захворіють після ЗНО, то такі як ви будуть оплачувати лікування? З нашою медициною зараз тільки хворіти... Я маю на увазі медицину для простих людей, бо для чиновників, міністрів і т.д. лікарні - це той самий курорт. Нехай служба безпеки України займається своїми справами, не в їх компетенції надавати правову оцінку, це компетенція виключно судів і міністерства юстиції. А то всі, кому не лінь, останнім часом тільки те й роблять, що своїми куцими мізками надають оцінки подіям.
Для Маргарита:
Від якого часу диверсійна діяльність повноваження мінюсту?
Коментувати
1
"Світ скасував Олімпіаду-2020, Євробачення, зупинив авіа- та залізничне сполучення… Льодові арени Іспанії перетворювались на велетенські морги… А наші класи не можуть забезпечити необхідну соціальну дистанцію на 1,5 метри для 15 учасників…Ну і що? Хай буде 1,2 метри…. Спека… Сьогодні міряла температуру в аудиторії об 11.20 ранку, показало 25 градусів… Посадімо менше в аудиторії: не по 15, по 10…НІ! ВСЕ ПОПАКОВАНО ПО 15!" Це були цитати, а повну версію почитайте за посиланням: https://www.facebook.com/yrina.chernilevskay ПОВІРТЕ - ЦЕ ДУЖЕ ЦІКАВО !
Сторонній спостерігач
Для 1: А в Білорусії і Швеції не вводили ніяких карантнинних заходів і всі живі-здорові.
Коментувати
Павел
А может и правда, давайте снова медалями торговать. Я не могу согласится с теми, кто здесь впечатлительно рассказывает, как заражённые дети будут распространять коронавирус. По одной причине. Колхоз у нас еще есть медицинская служба. Все больные, или те, которые должны находится на самоизоляции останутся дома и пройдут ЗНО на дополнительной сессии. Вы это не хотите понимать, вам не выгодно это понимать. Вот в чем вопрос. Если даже такие случаи будут. Их на одной руке можно будет пересчитать.
Имя
Для Павел: Алешки реально не понимают, что результаты ВНО не влияют на способность личинки поступить в ВУЗ, если у родителей есть деньги?
Олександр
Для Павел: А давайте! Тільки не забудьте, що для медалі потрібно мати відповідні оцінки не тільки за останній семестр і рік, але й за минулий рік. Всі заявки шкіл на медалістів давно здані в районо. Тоді навіть самі далекоглядні покупці та продавці оцінок для медалі не знали про коронавірус і прогавили свій шанс.
Коментувати
Геометрія
Хіба не логічно, відмінити ДПА для 11 класу(у зв’язку з пандемією), видати випускникам документи про освіту до 15 червня, при цьому не буде потреби у роботі вчителів, класних керівників, заступників директорів у період законної відпустки, у вигляді заповнення додатків, класних журналів та написанні аналізів та звітів по ДПА. А про доставку учнів та забезпечення(яким чином?) безпечних умов проведення ДПА так то взагалі більше питань ніж відповідей.
Анна
Відміна ДПА мудре рішення, хоча дітям які все ж будуть здавати ЗНО, співчуваю, бо це і ризик для життя не однієї дитини
Львів
Навіть першокласник скаже, що цьому засланому козачку добре відстігнули, за те що він ходить і добивається відміни ДПА у формі ЗНО. Спостерігаючи за його останніми діями ми дійшли до висновку. Або нам треба змінювати омбудсмена, або треба скасовувати цю посаду повністю. Не має нічого поганого в тому, що випускники складуть ДПА у формі ЗНО. А по-друге, більшість учнів й так мусить йти на ЗНО. По нашій гімназії, тільки двоє тих, котрим взагалі ЗНО не потрібно. Тому і не розуміємо, що взагалі цей московський агент добивається. Сьогодні йому не треба ДПА, а завтра він скаже що ЗНО проводити небезпечно і буде вимагати повернути вступні іспити. Так може і тут собака зарита! Якщо ви не втратили глузд, значить маєте розуміти. Ніде так учням не буде безпечно, як на ЗНО. І зараз найкращий момент для його проведення.
Львів
Якщо влада таки продасться московським козачкам, тоді всі майте зрозуміти. Знову від батьків будуть вимагати по 200 доларів за медалістів. А разом з тим повернеться корупція до шкіл. Треба з усіх сторін цю ситуацію розуміти.
Оля зі Львова
Для Львів: ну ви б хоча б нік якийсь інший вибрали захищаючи недолугу землячку :)) А ви це "малый Совнарком"?
Оля
Для Львів: Горбачов не московський козачок, а западенський рогуль, соросівський сосун.
Коментувати
Марина
Найбільшу користь від скасування ДПА відчують саме решта учасників ЗНО. Тому що зменшення кількості учасників—зменшення кількості контактів. У дитини, яка готувалась до вступу збільшуються шанси дійти до кінця ЗНО. Пункти здачі ЗНО зможуть приймати учнів своєї місцевості і їм не прийдеться добиратись до пунктів по 100 км
Запроданцю
Якщо ви такі захисники, тоді проведіть ДПА по тестах ЗНО в школах по місцю навчання тай годі. А ЗНО пізніше будуть здавати ті, кому потрібно для вступу. Але тут щось глибше. Цьому ФСБшнику забашляли щоб він конкретно добивався відмінити повністю ДПА , як форму оцінювання учнів. Тай не має більше що обговорювати. Якщо влада покаже слабинку, вони ніколи же не наздоженуть те все, що напрацьовувалося роками. І на кінець про безпеку дітей. Дідугане ти хворий? Подивися на вулицю. Старшокласники без масок по місті ходять. Твої слова про безпеку дітей, які будуть в масках і розташовані на 1,5 метра один від одного тільки сміх викликають.
Kyrylo
Для Запроданцю: Я так понимаю, вы разницу между отсутсвием маски на улице и в помещении не видите. Я на счет ДПА по месту обучения - это будет тот же результат, все легко спишут, как это бывает в 9 классах, поэтому лучше просто отменить.
Коментувати
mihark
Крім глибокого обурення рішення цієї в.о. міністра не викликають більше ніяких емоцій. Це ж треба так не любити дітей і не думати про їх здоров’я та безпеку. Не було приведено жодного аргументу на користь необхідності ДПА. Відмініть ДПА в 11 класі, видайте атестати випускникам, а далі нехай вони приймають рішення хто буде здавати ЗНО, а кому це не потрібно. Закликаю мерії інших міст України підтримати рішення київської влади про звільнення від ДПА випускників 11 класів. Впевнений, що після пробного тестування, що відбудеться 15 та 17 червня, міністерство освіти і його тимчасовий керівник приймуть правильне рішення та почнуть нарешті виконувати свої безпосередні обов’язки - думати про інтереси дітей, а не про свої амбіції. Відомо, що більшість працівників освіти, які мають великий досвід роботи в навчанні та вихованні дітей (на відміну від деяких керівників МОН) підтримують скасування ДПА в 11 класі в цьому році.
Ольга
Отменить нужно ДПА по всей Украине в этом году! Это просто бессмыслица какая-то, держать детей в заложниках системы в условиях пандемии.
Ольга К
Отменить нужно для всех детей Украины, а не только в Киеве! Вот в Одессе, например в середине лета духота и жара невозможные для того, чтоб сосредоточенно решать трехчасовую контрольную.
Ольга Александровна
Отменить ДПА 2020 для всех, кто не поступает жизненно необходимо! Кто ответит за то, что дети заразятся, попадают в обмороки от духоты в середине лета?
Тимофій
Для Ольга Александровна: Либо же принесут этот коронавирус в дом
Коментувати