Омбудсмен: документи з використання гаджетів у школі застарілі

Освітній омбудсмен пропонує створити єдині правила використання гаджетів у школі

Омбудсмен: документи з використання гаджетів у школі застарілі

Більшість нормативних документів, що регламентують безпечне використання комп'ютерного обладнання та гаджетів у закладах освіти, є застарілими та не відповідають вимогам сучасності або втратили чинність.

Про це у своєму Facebook написав освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

За його словами, сучасне покоління дітей і дорослих чимало часу проводить перед моніторами різних пристроїв: комп’ютерів, ноутбуків, мобільних телефонів, смартфонів та інших пристроїв.

«Під час карантину кількість часу, який діти витрачають на користування гаджетами, істотно зросла. Це стосується усіх: як учнів, так і дошкільнят. Насамперед це зумовлено організацією дистанційного навчання, яке в нинішніх умовах неможливе без технічного обладнання та доступу до Інтернету», - зазначає Горбачов.

Він також наголосив, що часте користування комп’ютерами, ноутбуками та гаджетами може призводити до відповідних негативних наслідків.

«Адже, якщо у закладі освіти неналежним чином обладнати кабінет інформатики, не навчати та не слідкувати за дотриманням учнями техніки безпеки під час користування комп’ютерами чи іншим навчальним технічним обладнанням або під час дистанційного навчання неправильно організувати вдома робочий простір дитини за комп’ютером чи гаджетами, а також її режим роботи з ними, - ці фактори можуть негативно впливати на здоров’я дитини», - пише омбудсмен.

Він повідомив, що Служба освітнього омбудсмена проаналізувала нормативні документи, які регламентують використання комп'ютерного обладнання та гаджетів у закладах освіти.

«За підсумками нашого аналізу можна зробити висновок, що відсутні нормативні документи, які б регулювали безпечне користування технічним обладнанням під час дистанційного навчання. Більше того, з’ясувалося, що багато документів, які регламентують використання комп'ютерного обладнання та гаджетів у закладах освіти, є застарілими, не відповідають вимогам сучасності, використовують положення нормативних документів, які втратили чинність».

Щоб уникнути або послабити негативний вплив комп’ютерів та гаджетів, освітній омбудсмен пропонує на законодавчому рівні розробити чіткі санітарно-гігієнічні норми та правила користування комп’ютерами та гаджетами, які б допомагали батькам та педагогам правильно організовувати час роботи дитини за технічним обладнанням та її робочий простір.

«Тому звертаюся до всіх органів влади унормувати це питання, виробити єдині сучасні підходи та вимоги», - наголосив Сергій Горбачов.

Освіта.ua
05.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ДепартаментДюсолей
Нарешті зрозуміли, що необхідно розробити чіткі санітарно-гігієнічні норми та правила користування комп’ютерами та гаджетами, а не користуватися тими, які запровадили ще 50 років тому!
ммм
Для ДепартаментДюсолей: так а то вчителі кидаються на смартфони, махаючі законом про "мобільний телефон" і навіт не доганяючі, що смарфон поза цим законом, бо мають лише одну з функцію, що відповідає закону - телефонувати. і так учень може сказати, що не користується фунціями пристрою, що описаний у законі, а що не заборонено - то дозволено. і все, вчитель пролітає.
Петро
Для ДепартаментДюсолей: норми та правила користування комп’ютерами, які запровадили ще 50 років тому на 100% відповідають матеріально-технічному забезпеченню більшості шкіл, особливо сільських.
Коментувати