Освітній омбудсмен пропонує надати гарантії ініціативним директорам

Сергій Горбачов пропонує надати гарантії керівникам за ухвалення самостійних рішень

Освітній омбудсмен пропонує надати гарантії ініціативним директорам

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов пропонує надати гарантії керівникам закладів освіти та органів управління освітою щодо непереслідування за ухвалення самостійних рішень під час карантину.

Про це йдеться у листі освітнього омбудсмена до голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака та в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій.

За словами Сергія Горбачова, в умовах невизначеності та відсутності нормативної бази, яка б регулювала дії керівників закладів освіти та органів управління освітою на місцях в умовах карантинних обмежень, в Україні є численні приклади двох моделей поведінки керівників.

«Одні відмовляються від будь-якої ініціативи, чекають на накази та розпорядження «згори», - зазначає освітній омбудсмен.

Він наголошує, що така позиція призводить до суттєвих порушень прав учасників освітнього процесу, про що Служба освітнього омбудсмена має сотні звернень та скарг з приводу несвоєчасного ухвалення або взагалі - відсутності рішень, які критично необхідні для захисту прав та забезпечення освітнього процесу.

«Інші - враховуючи нестандартні умови, у яких ми всі опинилися, на перше місце ставлять інтереси та безпеку здобувачів освіти та педагогічних, науково-педагогічних працівників, ухвалюють самостійні рішення за принципом «дозволено те, що не заборонено». Саме керівники такого типу і є тими, які можуть забезпечити ефективний розвиток української освіти. Але саме ці керівники можуть опинитися під ударом, коли їх почнуть перевіряти та карати саме за ініціативні рішення», - наголошує Сергій Горбачов.

Виходячи з вищевикладеного освітній омбудсмен пропонує створити робочу групу за участі Міністерства освіти і науки, Міністерства фінансів та Аудиторської служби, інших уповноважених установ для ухвалення узгоджених рішень та розроблення відповідного документа (дорожньої карти), що забезпечить керівників закладів освіти гарантіями захисту від покарань за самостійно ухвалені рішення задля захисту прав учасників освітнього процесу в умовах системної невизначеності та відсутності необхідної нормативної бази.

Освіта.ua
21.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сидір Лютий
Чому така відстань чи стіна між Мон і вчителями? Це вперше за роки незалежності, починаючи з2014 року , після Майдану прийшли виховані в антиукраїнській могилянці , надлюди. Для них ми - відсталі совєтікус , а директори корупціонери, до яких треба ставитись , як Міклуха Махлай до туземців. Ці «великани, титани думки «- квіт, совсун, Шаров, гриневіч, стадний, рошкєвіч , фініков ... зневажають усіх, вважають тільки себе здатними до реформ. Їх фінансує фонд Відродження Сороса. Звідси і милованов, Новосад , гончарук , бабак , куча нардепів... Вони вельми шкідливі, в них отрава в мізках. Ними керує посольство США , як Порохом Байден. Чим гірше , тим краще . А ми думаємо, що вони не знають , не розуміють, треба їм підказувати.. .. Неслухають, бо в них інша мета!! На жаль, Зе цього до сих пір не догнав. Тільки треба вимітати цю братію геть!
Вікторія
Для Сидір Лютий: ????
Вікторія
Для Сидір Лютий: Зеленський і не дожене,замало сил та розуму.
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Очільники МОН живуть в окремій площині від рядових педагогів. Згоден з дописувачами, які кажуть, що ініціатива вчителів щодо відміни ДПА в 11 класі, навіть не була розглянута МОН. І таких випадків - море! На власному прикладі можу сказати, що директор мого навчального закладу взагалі усунувся від будь-яких ініціативних дій, щодо організації дистанційного навчання. І думаю таких директорів в державі ціла купа. МОН не змогли вчасно сформулювати вимоги до дистанційного навчання, а навчальні заклади пустили на самотік навчальний процес. Тільки совістні педагоги на власний розсуд обирали шляхи організації дистанційного навчання. Тільки, якщо немає централізованого керування директором цього процесу то і учні/студенти розуміючи це, просто ігнорують виконання завдань від викладачів. Знають, що їм і так поставлять оцінки. Отже, ХАОС, який породила МОН продовжується і далі....
Народичі
Для ДепартаментДюсолей: Це свідома політика знищення української освіти. Ніхто нас не буде слухати. Ми для соросозагарбників піддослідний матеріал. Підстилка.
Коментувати
Безглузде ДПА
Порожнє місце цей Горбачов. Вчителі процентів 96 волали про відміну ДПА в 11 класі. Їх зробили дурними, звинуватили в тому, що вони понаставляють липових оцінок, що вони такі сякі. А вони просто розуміють безглуздість здачі ДПА в 11 класі, невидачі дітям документів до серпня місяця, вони просто переживають за здоров"я дітей. Бо чим менше дітей збираються разом, тим менше шансів захворіти і дітям і вчителям. І що той омбудсмен відстояв? Захистив права дітей, вчителів? Весільний генерал. Створює видимість бурхливої діяльності.
Препод
Для Безглузде ДПА: Він соросогрантоід
Коментувати
Юрій
Правильно він пропонує. Тільки хто його почує? Про відміну ДПА в 11 класі в цьому році почули очільники освіти?