Освітній омбудсмен пропонував скасувати ДПА для випускників

Сергій Горбачов пропонував звільнити від ДПА учнів, які не вступатимуть до вишів

Освітній омбудсмен пропонував скасувати ДПА для випускників

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов пропонував цього року вимушено звільнити від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти та не мають наміру продовжувати навчання у вишах.

Про це йдеться у листі освітнього омбудсмена до голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака та в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій.

За словами Сергія Горбачова, проведення ДПА для усіх випускників зумовлює низку проблем, з якими здобувачі освіти, їхні батьки та педагоги звертаються до освітнього омбудсмена.

«Насамперед через проведення ДПА завершення навчального року для 11 класів та отримання свідоцтва про повну загальну середню освіту відбудеться значно пізніше ніж 1 липня, як це передбачено Законом «Про повну загальну середню освіту», - зазначає омбудсмен.

Крім того, він наголошує, що виникає чимало юридичних складнощів та колізій, зокрема проведення педагогічних рад щодо випуску учнів цього року відбуватиметься в період, коли більшість педагогічних працівників перебуватиме у планових щорічних відпустках. Тому рішення педагогічних рад, навіть за умови проведення їх у дистанційному режимі, можуть бути визнані нелегітимними.

Також, за словами Сергія Горбачова, ДПА в 11 класах цього року суттєво збільшить навантаження на пункти тестування, оскільки проведення зовнішнього незалежного оцінювання в умовах пандемії СOVID-19 передбачає значно складнішу логістику для його організації.

«Пропоную разово і вимушено, лише цього року звільнити від проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020 році та не мають наміру продовжувати навчання у закладах вищої освіти. Це дозволить суттєво зменшити витрати на логістичне забезпечення для проведення ЗНО та знизити емоційну напругу, викликану невизначеністю ситуації щодо термінів складання ДПА», - наголосив освітній омбудсмен.

Окрім того, Сергій Горбачов запропонував для учнів, які будуть звільнені від проходження ЗНО, у свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти, вписати замість оцінок за ДПА «звільнений(-а)».

Освіта.ua
21.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Отмените ДПА для тех, кто не собирается в студенты. Зачем подвергать их риску заразиться?
Вікторія
Так,це хороша ідея,відмінити ДПА для 11 класу.????????????????В нас вчителі беруть на себе відповідальність за проходження дитиною ДПА у формі ЗНО.А більшість дітей не йде до ВУЗів, ось їм можна було б видати свідоцтва про середню освіту до кінця червня.
Марина
Таке рішення було би найкращим за теперешніх умов. Тим більш, що не в усіх областях перейшли у другий етап послаблення карантину. З транспортом проблема. А скільки сімей на обсервації. Це вже ніяк не рівні умови. Затягування видачі атестатів призведе до ще більших проблем. Окрі м того такий підхід означає, що українським вчителям не можна довіряти ні за яких умов. Ну і про який статус вчителя в суспільстві тоді можна говорити?
Емма
Відміна ДПА, це не відміна ЗНО. Очевидно, міністерка цього не розуміє. Просто, хто літом буде виписувати документи випускникам? Пані міністр знаж відповіль?
FLA
Чому тільки тих, хто не вступатиме до вишів. ДПА не впливає на вступ. Там важливе ЗНО. А оскільки середній бал атестату практично не впливає на вступ, то відміна ДПА НІЧОГО не змінить. А проблем школам зменшиться в рази. І закон не порушимо - видамо атестати вчасно.
Інна
для Ігор, ДПА (у формі ЗНО) не впливає на вступ. Чітко написано ЗНО залишиться для тих, хто хоче вступити до вищих навчальних закладів
Випускник
Дуже розумно і своечасно. Аби ще МОН це почуло і відреагувало. Не всім потрібне ЗНО
Ігор
обудсмен хоче хабарі повернути, геть такого омбудсмена? Нам мпотрібна розумна нація
Иногда нужно пострадывать
Для Ігор: Ой, я не могу. Это ты просто не знаешь, что результаты ВНО легко обходятся. Только денег нужно немного больше. Кто должен - поступит.
Батьки
Для Ігор: Ви хоча б читали звернення????
Rozluvenskaya school
Для Ігор .Нам справді потрібна розумна нація,але це не знчить ,що потрібно ризикувати здоров’ям дітей.
Коментувати