У МОН роз'яснили, як перевести на контракти освітян-пенсіонерів

Відомством надані додаткові роз’яснення щодо переведення освітян на строкові договори

У МОН роз'яснили, як перевести на контракти освітян-пенсіонерів

Міністерством освіти надані додаткові роз’яснення щодо застосування механізму виконання норм закону «Про повну загальну середню освіту» в частині переведення керівників шкіл та педагогічних працівників, які отримують пенсію за віком, з безстрокових трудових договорів на строкові.

Текст роз'яснень містить особливості застосування норм закону щодо керівників та педагогічних працівників державних і комунальних закладів освіти, що мають бути реалізовані 1 липня 2020 року.

У відомстві зазначають, що необхідність додаткових роз'яснень викликана гостротою питання, наявність різночитань і неоднозначних тлумачень відповідних положень закону.

текст роз’яснень МОН

Освіта.ua
19.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Я не розумію одного, - чому всі молоді вчителі рахують, що, якщо вчитель пенсіонер, то йому вже нічого робити у школі??? Я теж пенсіонер. Але я на "ти" з будь-якими інноваційними технологіями, я, маючи ще одну вищу (правда, не закінчену) освіту прекрасно розбираюся в комп’ютерах найновішого покоління, я не за зазубрювання, а за розуміння і т.д. Чому я не можу НОРМАЛЬНО далі працювати вчителем??? Я за останні 10 років роботи у школі жодного разу не хворіла. Чому тоді я не можу вільно працювати у школі? Ну й що, що мені 60? Я кожного дня 60 хвилин бігаю.... А нехай молоді деякі цим похваляться... слабо??? Ото ж, не треба всіх під одну сірку...
Аріель
Для Людмила: Десь в колишні часи не було стільки смороду і галасу, що порушують права людини. Досяг пенсійного віку і на пенсію без будь яких невдоволень. А тепер створили "секту" з борців-пенсіонерів за справедливісь і дискримінацію!
Коментувати
Хочу на пенсию
Верните пенсию за выслугу лет( 25 лет педстажа)- уверяю,уйдут очень многие! !
Оля
А навіщо було приймати безтолковий закон коли надії молодих людей які хочуть теж заробити пенсію луснули як мильна бульбашка. Буцім то переводять на контракт і паралельно дозволяють працювати пенсіонеру і всі виплати зберігаються і т д і т п .А молодий вчитель з неповним тижневим навантаженням де має заробити щоб прогодувати сімю хіба в пенсіонера більше потреб аніж в людини яка тільки почала працювати? Щей до суду будуть позиватися працюючі пенсіонери ! Стидайтеся!
Ганна
Для Оля: Шановний молодий вчитель! Я, як мати, категорично проти такого спеціаліста, який в чотирьох реченнях робить 25 помилок.
Маруся
Когда приходится писать с телефона, который часто правит сам, можно сделать и 30 ошибок.
Коли цвітуть каштани
Для Ганна: тижмать, может, тобі ще на всі гудзики і по стойке смірно?
Коментувати
Валентина
Про яку профспілку ви тут говорите? Профспілка ніколи в цій країні нікого ще не захистила! Але дуже добре лозунги вміють проголошувати! Насолоджуються життям за рахунок вічнозаляканих вчителів! Нормальні вже давно вийшли з тих профспілок і не викидають грошей на вітер на утримання табуна дармоїдів! Коли, де і кого захистила якась там профспілка??? Є такі? То чого утримуєте їх? А оце "рекомендоване", примусове переведення це очевидне порушення конституційних прав людини! Принижують, дискримінують лише тому, що комусь не подобається вік! Це дискримінація за віком! Людина сама обирає собі що їй робити! Знайшли заляканих вчителів і вирішили зекономити на них кошти! А в інших галузях не працюють такі люди, лише в школі? Принижуйте всіх! Чого тільки вчителів! Хто не може працювати, сам піде! А якщо повноцінна, з досвідом, з бажанням, все виконує, все робить, як слід, то за що таке приниження? Бо ви ще на собі не відчули? То відчуєте! Ніхто не молодшає!
Надія
Для Валентина: ДУЖЕ ВЕЛИКА соціальна різниця між поколінням дітей які навчаються і пенсійним віком!!! Радянська система "Вчитель завжди правий" - не діє!!! Це викликає конфлікти і розлади у психиці як у дітей, так і у викладачів. За технології я взагалі промовчу.
Аріель
Для Валентина: Десь в колишні часи не було стільки смороду і галасу, що порушують права людини. Досяг пенсійного віку і на пенсію без будь яких невдоволень. А тепер розкодкудахталися борці за справедливісь і дискримінацію!
Коментувати
пенсіонер
А де ж профспілка!!!! Пане Труханов, скажіть своє слово. У Вас же вибори скоро.Чи Ви збираєтесь полишити пост Голови ЦК?
Аріель
Тихо і без шуму! Ось як потрібно перевести!
Ольга Бузницкая
Чи мають переводити на контракт людину, яка отримує пенсію за віком у зв’язку з тим, що працювала у шкідливих умовах, але не досягла пенсійного віку?
Halyna Krashevska
Для Ольга Бузницкая: так само , якщо вчитель вийшов на пенсію у звязку з тим , що виховувала дитину інваліда?
Коментувати