Школи мають забезпечити засвоєння учнями предметів, - МОН

Учителям необхідно вжити заходів щодо засвоєння учнями змісту кожного предмета

Школи мають забезпечити засвоєння учнями предметів, - МОН

В умовах карантину та після його завершення школи та вчителі мають вжити заходів щодо засвоєння учнями змісту кожного навчального предмета.

Про це йдеться у листі МОН, що адресований керівникам обласних департаментів (управлінь) освіти і науки обласних та керівників закладів загальної середньої освіти.

Зокрема, у відомстві зазначають, що освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що закінчується не пізніше 1 липня.

«При цьому структура та тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо», - повідомляють у Міносвіти.

У межах академічної автономії питання організації виконання освітньої програми, навчального плану та освітнього процесу є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників.

«В умовах карантину та після його завершення заклади загальної середньої освіти, їх педагогічні працівники мають вжити заходів щодо додержання вимог державних стандартів загальної середньої освіти та засвоєння учнями змісту кожного навчального предмета (інтегрованого курсу)», - наголошують у Міністерстві освіти.

Навчальний матеріал може бути освоєний з використанням технологій дистанційного навчання під час карантину, а також за рахунок ущільнення вивчення відповідного матеріалу після завершення карантину з організацією повторення окремих тем на початку наступного навчального року.

Освіта.ua
01.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ДепартаментДюсолей
Таким самим чином, недолуга Профспілка працівників освіти, мала б виступити з вимогою, що МОН мають ЗАБЕЗПЕЧИТИ учнів і вчителів засобами і платформами дистанційного освітнього процесу! А на на кой х.... нам ця МОН, яка вміє тільки, щось вимагати нічого не даючи при цьому?
учителі до МОНУ
Учителі Чернівецької області звертаються до міністерства освіти та науки України з наступним проханням. Наскільки вам відомо на даний час впроваджено карантин та переведено учнів на дистанційне навчання. Тобто класні керівники, класоводи початківці та учителі предметники опинилися у ситуації, коли зв’язок з учнями та батьками зведений до мінімально. Це спричинило обставини за яких одна частина учнів продовжує навчатися дистанційно, інші виключили телефони і роблять вигляд ніби нічого не відбувається. Не залежно від того, коли буде закінчено карантин, просимо прийняти рекомендації за якими учителі повинні виставити у журнал тематичні оцінки по усіх темах котрі учні засвоювали дистанційно. Це не тільки стане стимулом для тих котрі навчаються, але і дозволить заохотити тих учнів, котрі не виявляються бажання здобувати знання.
учителі до МОНУ, продовження
Усі ми розуміємо, що 40%-50% можливо і більше учнів не будуть сидіти цілий день біля телевізора та дивитися відеоуроки. Тобто роль учителів не змінилася і не може змінюватися. Навчання тоді навчання, коли учні не тільки чують, але і виконують домашні роботи та відсилають їх педагогам. Тільки не треба говорити про захмарні вимоги від педагогів. Фейсбук, та Електронна пошта працює навіть на кнопочних телефонах. Тобто засоби комунікації наявні. Головне бажання вчитися. Більше того. Беручи до уваги обставини, рівень домашніх завдань зведений до найпростішого. Відповісти на запитання, виконати тести, виконати вправи не вище початкового та середнього рівня і так далі. Учні жодним чином не перевантаженні. Дякуємо за розуміння.
учителька
Для учителі до МОНУ: Оцінки за тематичні обов’язково треба виставляти. У мене склалася ситуація, коли поняття відмінник-двієчник суттєво почали змінюватися. Деякі двієчники включилися у дистанційну форму навчання, а відмінники забули про свій статус і не заслуговують бути відмінниками. Не справедливо все залишати по старому. Якщо раптом карантин продовжиться до 1 червня, нас заставлять виставляти оцінки на основі тих тематичних котрі були проведенні до карантину. Виходять, що діти лише дарма стараються. Хіба так повинно бути? Просимо МОНУ вплинути, та недопустити такої ситуації.
Коментувати
вчитель, який вже куку
"мають вжити заходів щодо додержання вимог державних стандартів загальної середньої освіти та засвоєння учнями змісту кожного навчального предмета (інтегрованого курсу)», - наголошують у Міністерстві освіти." - уміє наш МОН ясно висловлювати свои побажання. У мене питання, які вжити засоби, вже і так керівництво задовбало - звіт на звіті та звітом поганя. Як оцінювати, ніхто толком ге каже, батьки хвилюються, вчителі, взпгалі вже в ауті, від дистанційної роботи. Учні виконують завдання, тільки, якщо скажешь, що виставиш двійки. Це якесь знущання і над дітьми, батьками, вчителями. Боже дай вижити та не загнутися!
Олександр
Це або перемога і юристи МОН виправляють помилки т.в.о Міністра, або одна позиція МОН суперечить іншим. В цьому листі пишуть і, що "освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що закінчується не пізніше 1 липня", і, що "У теперішніх складних умовах важливо забезпечити права учнів на продовження здобуття освіти, зокрема в установленому порядку ... видати ... документи про освіту випускникам тощо". А ще декілька днів тому пані Мандзій у своїх сценаріях завершення навчального року писала, що 11 власники будуть навчатися хто-зна скільки, а "видача атестатів не пізніше — другої половини вересня".
Владислав
Для Олександр: Вчитися одинадцятикласники будуть до 1 липня, як і всі. В інтерв’ю наголошувалося на тому, що ЗНО та видача атестатів буде пізніше 1 липня.
Коментувати
Вчитель
Так точно. разрешите исполнять/