Репетитор онлайн: особливості дистанційної роботи
PR

Де шукати викладачів та що потрібно знати про дистанційні заняття під час вимушеного карантину

Репетитор онлайн: особливості дистанційної роботи

Вимушене переривання навчання в школі завжди має негативний вплив на успішність. Особливо в період, коли ефективна підготовка до ЗНО вимагає найбільшої концентрації.

Зараз, під час карантину, значна кількість людей хочуть знайти індивідуального викладача з можливістю дистанційних занять, але для успішного навчання потрібно дотримуватися кількох важливих речей.

Де і як шукають репетиторів для онлайн занять?

Зазвичай, якщо неочікувано потрібно перейти на дистанційні заняття, то продовжують роботу з тим самим викладачем. Якщо до карантину не було занять із репетитором, але зараз виникла необхідність підтримувати рівень знань або готуватися до екзаменів, то потрібно шукати викладача на спеціальних платформах.

Наприклад, однією з найбільш популярних серед репетиторів та учнів в Україні є платформа BUKI. Тут викладачі більш, ніж 150 предметів, можуть розміщувати свої анкети. При виборі репетитора на сайті загальний список можна фільтрувати за такими критеріями:

 • предмет та рівень, за яким готує викладач;
 • освіта та досвід репетитора;
 • графік, коли можна ставити заняття, та ціну за заняття;
 • інші критерії.

Приклад пошукового інструменту на платформі для репетиторів

Додаткова перевага пошуку репетитора на таких платформах у тому, що можна завчасно ознайомитися з відгуками інших учнів. Для репетиторів такі платформи спрощують пошук учнів, адже щодня сайт відвідує значна кількість людей.

Як має виглядати успішне перше заняття онлайн з репетитором?

Досвідчені онлайн репетитори зазначають, що завжди потрібно проводити пробне заняття, щоб побачити, чи комфортно учню та репетитору працювати разом. Перше заняття обов’язково має бути повністю або частково організаційне:

 • Репетитор пояснює формат роботи. Якщо займатися планує дитина або учень молодших класів, то батьки також мають знати організаційні моменти та допомагати підтримувати графік і темп роботи. Потрібно узгодити, на якій платформі відбуватиметься безпосереднє заняття (Skype, Zoom, Hangouts тощо), як виглядатимуть домашні завдання та які ще сервіси використовуватимуться для занять.
 • Перевірка рівня знань та освітніх цілей учня. Викладач має скласти індивідуальну програму занять, для цього необхідно розуміти сильні та слабкі сторони учня.
 • Обговорення питання оплати. Досить поширена порада від викладачів - одразу узгодити, як та коли відбуватиметься оплата за заняття.

Перше заняття може проходити в легкій формі спілкування, проте має стати першим кроком у налаштуванні на продуктивну роботу.

Що потрібно, щоб онлайн навчання було ефективним?

Дистанційні заняття - це такий самий повноцінний освітній процес, який приносить хороші результати. Онлайн підготовка до ЗНО дозволяє скласти тести на високі бали, а вивчати іноземну мову онлайн іноді навіть зручніше.

Як і при класичних заняттях, важливо, щоб учень був сконцентрований, а також систематично виконував завдання. Тому ефективне онлайн навчання не може бути обмеженим лише разовими дзвінками скайпом.

Ефективним методом роботи може стати підхід flipped classroom або «перевернуте навчання» - учні самостійно вивчають теоретичну частину, підготовлену викладачем, а під час заняття відбувається практичне закріплення з різними завданнями та обговоренням.

Особливістю онлайн занять є те, що репетитору може бути складніше утримувати увагу учня, особливо дітей та школярів. Щоб зробити заняття цікавими для дітей, потрібно використовувати інтерактивні сервіси та ресурси.

Наприклад, ресурс LearningApps, Online Test Pad допоможуть із розробкою інтерактивних завдань та тестів. Kahoot!, Quizlet та Quizizz - незамінні помічники при роботі навіть із найменшими учнями, адже ці платформи мають яскравий ігровий інтерфейс.

Викладання точних та природничих наук може видавати складним, проте є достатньо безкоштовних ресурсів, які допоможуть при заняттях. Наприклад, для занять з алгебри та геометрії знадобляться Free Math Apps, математичні додатки GeoGebra, Visnos visual number та графічний калькулятор для математиків Desmos - це ресурси візуалізації формул та математичних явищ, роботи з графіками, кутами та фігурами.

Не менш важливим для уважності й концентрації учня є організація робочого місця. І учню, і репетитору потрібні:

 • комп’ютер зі стабільним інтернет з’єднанням;
 • якісна гарнітура для чистого звуку;
 • камера - індивідуально. Для старших людей відео під час заняття є не обов’язковим;
 • тихе та спокійне місце для роботи, щоб під час безпосереднього заняття ніщо не відволікало від процесу.

Так само важливо, щоб і репетитор працював із тихого місця, де ніщо не відволікатиме від роботи.

Дистанційне навчання вже досить давно не є новиною для багатьох репетиторів, а діти та школярі, які звикли до постійного використання діджитал ресурсів, можуть ефективно та залюбки навчатися у такому форматі.

Додатковою перевагою онлайн репетиторства є можливість проведення занять, навіть якщо учень та викладач живуть у різних містах. Для репетиторів це можливість більше заробляти, а для учнів - ширші можливості для вибору викладача та економія часу на дорогу.

Освіта.ua
27.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина Макарова
Не треба рахувати гроші вчителя - репетитора ! Батьки просять попрацювати з дитиною, дипломований вчитель - майстер своєї справи , погоджується. І оплата його роботи повинна бути достойною. Робота вчителя дуже нелегка , вимагає не тільки знань , а й великих емоційних затрат. То навчайте своїх дітей самі , щоб ваші гроші були цілішими. Заодно і здібності своїх дітей побачите.
Іван
Школи давно стали розплідниками репетиторства,атут ще й така підказка! Згоден з поререднім постом,це наглість.
Сергей
То есть, учителя у нас получают зарплату дважды - от государства за официальную работу и от родителей за репетиторство? Наглость невиданная!
Olga
Для Сергей: Колишні учні, які давно проживають у великих містах, позвозили в село на час карантину своїх дітей. Телефон розривається: "Ольго Миколаївно, позаймайтесь з моїм..." Про оплату навіть не обмовляються, бо звикли, що в селі вчитель усім зобовязний всим. І про те, що вчителю можуть принести заразу теж не розуміть. Відмовляю, то осуджують "Невже вам важко?" А ти говориш, подвійна оплата. Скоріше, подвійне обливання брудом.
Олександр
більшість репетиторів не працюють в школі.. тому про подвійну зарплату ви тут дарма розповідаєте
Коментувати
Alenka Kharlan
А хто буде оплачувати репетитора??? Діти начебто грошей в школі не отримують? А тільки знання, яких теж нема, судячи з останніх ЗНО. Може держава або вчителя розрахуються за свої недоліки в навчальному процесі з репетиторами?
Вчитель
Для Alenka Kharlan: Дарма ви так. Прийдіть на урок, ніякими вмовляннями, ніякими аргументами не можна переконати багатьох учнів, що на уроці працювати треба, щоб мати знання. Хто працює, здає ЗНО без репетитора на 198.
Олександр
має бути бажання з обох сторін: і учня, і вчителя. З мого досвіду репетитора: більшість учнів не хотіли вчитися, і батьки мусіли витрачати гроші, бо в дитинстві не навчили вчитися дітей ефективно.. або ж з іншої сторони, коли батьки готові витратися на навчання ще більш серйозне, ніж в школі: підготовка до олімпіад, до вступу закордон. в репетиторів дуже різні історії, і рідко дуже вони просто замінюють школу, вони часто виступають за наставників.. і часто питання до батьків, чому вони самі не займаються мотивацією дітей. дуже по різном буває, кожег учень окрема історія і життя
vvv
Для Олександр: чогось у Німеччині це завдання вчителя навчити дитину вчитися. бо вчителя саме для цього в універі навчалі. лише коронованих звьозд постсовку це чогось не стосується. а все тому/,що вони реально самі не володіють методикою "вміти вчитися" яка повинна у вчителя бути у вигляді "вміти навчити вчитися". Тобто реально виходить, що батьки ще повинні володіти знаннями вчителя, який протер штани 5 років в універі, і ще свою роботу робити. файно встроїлися.
Коментувати