МОН реформує систему заробітних плат учителів

Освітнє відомство планує виключити ситуацію з маніпулюванням надбавками і преміями

МОН реформує систему заробітних плат учителів

Міністерство освіти та науки до 1 квітня 2020 року розробить пропозиції до реформування системи заробітних плат вчителів. Про це сказала міністр освіти і наук Ганна Новосад, повідомляє Укрінформ.

За словами Новосад, Міністерство освіти планує оптимізувати систему різних надбавок і премій, які складають левову частку зарплати вчителя.

«Мова йде не про те, щоб щось скороти. Ми (міністерство — ред.) платимо лише оклад з субвенції і за престижність праці, а на місцях бувають різні надбавки. Мова йде про те, щоб зробити ситуацію, коли маніпулювання надбавками і преміями буде неможливе», - сказала міністр.

Вона наголосила, що ситуація, коли надбавки складають 70% загальної суми, яку отримують вчителі на руки, є неадекватною.

«Тому ми хочемо зробити великий оклад - перенести всі надбавки і премії в великий оклад, і зробити систему такою, коли вчитель отримує 70% всього обсягу своєї заробітної плати з окладу, а інше надбавками», - підкреслила Ганна Новосад.

Освіта.ua
25.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олексій
В даному випадку підтримую реформу системи заробітних плат. Читайте уважно - У вчителя повинен бути великий оклад, коли 70% всього обсягу своєї заробітної плати з окладу, а інше надбавками.
Илана Юзепчук
Педагоги! Что же вам все мало и мало.Ведь руководство школьное получает на руки 18-28 тыс. А рядовой учитель тоже не обижен,при нагрузке 23-25 часов,имея 1-2 категорию получает в месяц 13-15 тыс.до 17-18 тыс. Неужели при бедности нашей страны это так мало? Будьте скромнее педагоги!!! Вы совсем обнаглели,это из-за вас поднимаются тарифы на воду,газ.А что говорить остальным?
алекс
Для Илана Юзепчук: ты дура кончена, сначала розберись в зарплатах,я, учитель, имея 32 часа уроков, стаж 25 лет, классное руководство и кабинет информатик имею на руки всего лишь 12 тис. Ты с дуба рухнула? Это адекватная зарплата? министерша нихрена не делая имеет 36 тис и ей мало?!
Коментувати
Terry
МОН та кабмін! Не придумуйте "колеса" з великими окладами, надбавками, 20% та іншим. А то складається враження, що ви маєте недобру затію. Зробіть просто і логічно. Якщо 1 тарифний розряд не 2102 грн. (прожитковий мінімум), як декларується, а виплачується 4723 грн. (мінімальна зарплата). То приведіть у відповідність тарифну сітку. Це значить 4723 помножити на 2,27 (коефіцієнт підвищення 13 тарифного розряду) = 10720 грн. + набавки, як диференціація праці. Це при умові, що вам не байдуже чи покинуть вчителі школи та виїдуть з України.
Terry
Вчитель 1 категорії (13 тарифного розряду) з 01.01.2020 отримує за проведені 72 (18*4) години в місяць 4772 (3840 чисті) грн. Надбавки - перевірка зошитів (штук 30 дрібним каракульним почерком) та щоденників, водіння "хороводів" в годину класного керівника, кабінети та інше. НУШ та МОН за ці гроші хоче - талановитого, творчого, досвідченого, відповідального вчителя, який сіє вічне, добре, розумне, любить дітей, обожнює батьків 24 години на добу. Супермен. Швидше супервумен. В надбавку та посадовий оклад не входить підготовка творчих уроків на завтра (малює, ліпить, презентує) і не бачить сімї, бо вилазять очі від інтернетних різних цікавих новітніх інновацій та створення власних сайтів та блогів. Сторож (1 тарифного розряду) з 01.01.2020 отримує за проведені 160 (40*4) години в місяць 4723 (3830 чисті) грн. + надбавка 20% за нічні зміни. А все решта його не гребе і ніхто на мозок не капає!!! Вчительство! Я вас вітаю. Ще так низько люди благородної професії не падали!
Вчитель
А поки міністерство думає як підвищити зарплату вчителям, в Комунарському районі Запоріжжя вже придумали - змусили написати заяву на відпустку за власний рахунок.
дістало
Шановна пані Новосад!А коли Ваш виступ почнеться зі слів "Ми зробили...,ми встановили нормальну зарплату...,ми виконуємо Закон Про освіту "Дуже шкода, що Ви навіть не уявляєте, які реальні справи в освіті. Та і як Ви можете це знати не попрацювавши в освіті, та і немаючи педагогічної освіти. Ну і менеджер Ви .!Опорні школи, це міф, а декому відмивання державних коштів! Рік математики! Ну і що? Через кілька днів він почнеться,а що нового буде? А додаткові уроки? Де норматив , який все це врегулює! Невже в МОН не залишилося фахівців,які хоча б фільтрували Ваші ЛОЗУНГИ!
Мирослава
Ох і "замучила" вчительська зарплата наше міністерство. Ще пані Гриневич "підбиралася" до нього.А зараз так підходять зі всіх боків. День і ніч думають, де "вгризти", де "відкусити". Так стараються, щоб" і сіно було ціле, і кози були ситі..." Прокурорам, депутатам, держслужбовцям потрібні великі зарплати, а вчителю- ні. Він нехай сертифікаціями, реформами , аудитами живиться. Йому навіть в лікарню ніколи сходити за всякими НОШами. І кожна влада "краща" від попередньої. Шановні міністри, станьте ж, нарешті, Людьми! Коли ви насититесь? Яку ще вам потрібно революцію Гідності, щоб ви повернулися лицем до народу, а не до олігархів???
Таке...
Тут таке. Школі - жопа. При владі покидьки, мразота і злодюги. В державі грошей нема, прос-али все за пів року. Пішли трусити кишені вчителям, як найпокірнішим і беззахисним. Вітаю, вас, ЗЕбіли із правильним вибором. Ви зробили самі себе членом Зеленського. Виявилось, що ним можна не лише на піано грати, а й на головах тупого населення.
???
Для Таке...: О порхоботи
Коментувати
Сумы
Никогда еще в истории не было такого бесталанного министерства. Полный капец! Платежи остановленны , уже новый год, а они о какой- то формуле речат. Другие вузы уже бюджеты имеют, а мы этих бездарей слушаем. Ало , г. Президент, остановите это!
Сергей Лимонов
Для Сумы: Та ладно вже -не бачив! Забули як півроку тому кляли Гриневич !
Черчіт
Гриневич поставила Аньку, але хоч досвід мала!
Коментувати
Світлана
Якщо вчитель буде отримувати приблизно18200, тоді професор, доктор наук СКІЛЬКИ або ж доцент, кандидат наук СКІЛЬКИ.
Людмила
Для Світлана: зараз доцент канд отримує менше аніж вчитель. Тодіна що ті канд. Писати?
Коментувати
Л
Боже, коли РЕФОРМУЄШ НАРЕШТІ НОВОСАД та МОН??? Таких " працівничків" ще світ не бачив.
serj
Для Л: Оптимізувати МОН
Коментувати
Дмитро
Друзі, а те, що якість навчання в опорних школах краща ніж у звичайних - відверта брехня. Достатньо лише проаналізувати результати ЗНО. Створення опорних шкіл це один зі способів економії коштів на наших дітях.
Учитель
Пропоную до цієї проблеми підійти радикально і взагалі відмінити заробітні плати учителям!!! Працювати лише на ентузіазмі. Залишити одну школу в районі на 50 тис. дітей. Вчителів інших шкіл звільнити. І всі зекономлені кошти направити на зарплати депутатам, оскільки вони обурюються на дуже малу зарплату.
Ojga
Для Учитель: Правильно! Треба встановити депутатам та міністрам зарплатню по мільйону доларів у день. Цікаво, нажруться нарешті?
Коментувати
Сергей Лимонов
Зарплата депутатов Верховной Рады должна составлять от 70 до 100 тысяч гривен, если общество имеет более высокие ожидания от нардепов, чем было раньше. Как информирует Цензор.НЕТ, об этом в интервью "НВ" заявил глава фракции "Слуга народа" Давид Арахамия. "Зарплата депутата должна быть выше, если общество имеет более высокие ожидания, чем это было раньше. Называют разные суммы - от 70 тыс. грн до 100 тыс. грн", - заявил он. В то же время Арахамия назвал депутатскую зарплату "очень деликатным вопросом" и сказал, что не может дать однозначный ответ, "имеет ли право депутат получать высокую зарплату, если народ живет бедно". Сам глава фракции назвал себя "небедным человеком" и сообщил, что может себе позволить не думать о зарплате. По словам Арахамии, он тратит ее на благотворительность. "А что касается фракции, то вы знаете: у нас большинство - это действительно простые ребята. Есть те, кому трудно. Особенно те, кто переехал в Киев из региона и был вынужден перевезти семью", - подытожил он.Источник: https://censor.net.ua/n3167379
serj
За стаж ще можна назвати доплата, але за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування кабінетом - то за виконану роботу.
Сергей Лимонов
Для serj: Колеги! Так це ж знову "пісні" від вакарчуківського "Голосу" на інший мотив! Забрати всі надбавки і зробити оклад-18 200 ! Тоді саме МОН відхилило цей проєкт- тепер же знову " За рибу гроші"! Закінчиться все передбачувано і прогнозовано зменшенням реальної зарплати і збільшенням навантаженням посадових обо’язків
Коментувати
Інна
Шановні колеги, все одно неясно, це доплати у відсотках від чого? Від нормативного окладу вчителя І, ІІ і т.д. категорії, чи від дійсного окладу у 17,18, 19, 20 чи ін.годин? Як вони нараховуються???
123
Для Інна: Ви довбануті? Математика одна й та ж! Сума всіх надбавок ділиться на сума за посадовим окладом!
Коментувати
Леся
Якщо брати максимально, то надбавки складають навіть більше за 80% (учитель вищої, наприклад, категорії зі стажем понад 20 років отримує 30% надбавки за стаж, якщо виплачують повністю, то стільки ж за престижність, кл. керівництво також 25%, перевірка зошитів (якщо такому вчителю оплачують) ще 12-15... Справа в тому, від якого окладу нараховуються оті надбавки... А як забрати їх, то зарплата зрівняється з мінімальною...
Небайдужий
Для Леся: За престижність уже третій рік доплачують лише 10%. Тернопіль
Юра
В нас в Поліському р-н в ОНЗ взагалі ніяких надбавок нема, тільки за стаж. Ми навіть журнали за свої кошти купуєм
людмила
маю саж роботи 35 років. весь час виписую журнали за свої кошти. Та не тільки я - всі вчителі нашої школи.
Коментувати
школьник
Писец вам халдеи ) )) ) )) )) ) )) )) ) )) ) )) )) ) ) )) ) )) ) ) )) ) ) )) )) ) ) )) ) )
Сirius
Скільки не кажи "халва"- в роті солодше не буде. Уряд може поділити лише те, що ми заплатили у вигляді податків, усі, без вийнятку. А тепер подумаймо, коли 50% економіки у тіні і половина бізнесу не платить податків чесно, звідки візьмуться гроші нам на зарплати? Ви скажете, то нехай Уряд бореться з тіньовиками і будете праві. А як до кожного другого бізнесмена приставити контролера? Як збільшити доходи бюджету при свинячій роботі митників, контролюючих органів і багатьох інших, які кричать про справедливість, а самі тим часом скубуть бюджет як можуть? Що, пересадити половину у тюрми чи відправити на уранові копальні?Золотий аргумен-" а вони також крадуть", то ж давайте і собі щось вділимо. Або визнаймо, що половина з нас заскорузлі крадії, або перестаньмо усі в один день грабувати один одного. Долар вже по 24, ви хтось бачите зниження цін?Лише після зустрічі з Президентом на бензозаправках знизили ціну і про що тут ламати списи? Різдво на носі, згадаймо про людинолюбіє.
громада
Для Сirius: Не пишіть х-ню. Ще й Різдво святе ліпите сюди. Похмеліться краще, або феназепам прийміть.
Cirius
На злодієві шапка горить....
Коментувати
Роман
Якщо ви перенесете в оклад надбавки за класне керівництво, то хто буде виконувати цю роботу? Кого наказом призначать чи по черзі? Вже зараз за 1000 грн в місяць ніхто не хоче на себе це ярмо вішати, краще три уроки в тиждень провести, навіть 2,5 . У нас хто не має класу- щасливі люди