Гончарук: дитячі інтернати будуть реформовані

85% коштів витрачаються на утримання інтернатів, і лише 15% безпосередньо на дитину

Гончарук: дитячі інтернати будуть реформовані

Діти мають виховуватися у сім’ях. А інтернати, що залишилися у спадок ще з радянських часів, – будуть реформовані за європейськими стандартами. Про це сказав прем’єр-міністр Олексій Гончарук на засіданні Координаційної ради з питань реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

За словами прем’єр-міністра, сьогодні держава виділяє близько 12 млрд грн на інтернатну систему виховання. Однак 85% цих коштів витрачаються на утримання самих інтернатів, і лише 15% безпосередньо на дитину.

«Це неприпустима історія. І за найближчі роки потрібно, щоб система стала принципово інакшою, – дитиноцентриською. Для уряду – це один з головних пріоритетів, якому ми будемо приділяти багато уваги», - підкреслив Гончарук.

Він наголосив, що уряд вже збільшив виплати на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у сімейних формах виховання, до 2,5 та 3,5 (для дітей з інвалідністю) прожиткових мінімумів на дитину. Також вже виділили кошти на купівлю 1 701 квартири для дітей-сиріт.

Окрім того, на 2020 рік заплановано фінансування на стимулювання розвитку соціальних послуг, будівництво малих групових будинків.

Прем’єр-міністр також доручив профільному міністерству координувати виконання такої роботи та створити необхідну нормативно-правову базу і навчання, а місцевій владі наступного року допомогти першим 10% дітей знайти сім’ї, щоб залишити інтернати.

«За 4 роки маємо, принаймні, вдвічі зменшити кількість інтернатів в Україні. Це – абсолютно реалістичний план», — додав прем’єр.

Освіта.ua
05.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Житель
В нашому інтернаті для дітей з вадами розвитку сиріт немає. Навпаки, батьки міста віддають до інтернату цілком нормальних діток через те, що їх там безкоштовно тричі годують (цікаво, на якій підставі). Програма там полегшена, навчаються 4 роки, а коли до 5 класу приходять в загальноосвітню школу, то мають проблеми з адаптацією в новому середовищі і дуже "сідають" в навчанні, що поглиблює прірву між ними і дітьми, які з 1 класу навчаються за звичайними програмами. Боляче на це дивитися, і вдіяти нічого не можемо.
Olga
Все правильно. Нехай батьки займаються своїми дітьми. а то народжують їх по десятку та відправляють до інтернату, де утримуються за рахунок платників податків. А самі п’ють за дитячі виплати. Класне життя. Соціальні працівники ще й умовляють таких батьків хоч на канікули забрати дітей додому.
Досвідчений педагог
Що не скаже Гончарук, то все НЕ так. Молодий і недосвідчений. Нанас вчиться, як і всі, хто зараз нами керує.
незадоволений
У яких сім”ях? У сім”ях бідноти, які не мають що їсти;чи алкоголіків та “зеків” їм буде краще?! Він хоч бачив чи знає, які статки тих сімей!????
Вовчок
Гончарук, ну що ти петраєш в діяльності інтернатів? Що робити з хворими на Дцп, дітьми без прямоі кишки, сліпими.... Ве цьому соросоіду не так!!! А як не знає.