Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Селідово
Гроші ходять за дитиною- це проект , як прибити «нерентабельні» школи». Він антилюдський, антиконституційний , бо знищить регіональні, сільські школи.... Знову ці Зе- пропонують чорт зна що!!!
Владислав Мацала
А луччє звезти всіх учнів у одну супер школу! Ото зекономимо. І людей із усіх сіл поселити в один великий будинок. І щоб робили вони на одній великій роботі. Десь це вже було
Світлана
Для Владислав Мацала: В романі Платонова "Котлован"
Коментувати
Гражданин Украины
Никогда не было такого отношения к учителям , ни в СССР, ни при турках и т.д. :( Жаль что это власть, на которой было столько надежд, собирается уничтожить полностью и медицину, и образование , да и население. Пусть хотя бы одну неделю проведут по 4-5 уроков с 38-40 учениками ( нынешними детьми, особенно 8-9 класс) и увидят результат знаний ! Нехорошие люди - эти реформаторы !!!! :(
Віктооіч
Всі ці зміни найбільше зашкодять школам в селах. Там не великі класи по 7-12 учнів. Маленькі сільські школи закриють, дітей будуть звозити в опорні школи. На школу дадуть один автобус, який буде збирати дітей 7-10 сіл. І деяким учням в школу треба буде іхати годину, а комусь 10 хвилин. І так само додому повертатись на годину пізніше інших. Як що друга зміна. .. Про яку заборону перевезення дітей в темну пору доби говорити. От вам і весь зміст "гроші ходять за школярем". Економія, для чого потрібні малі школи.
Чех Володимир
Шановні друзі!! Ми вибрали європейський вектор. Мусимо не здичавіти,не сходити з ума!! В Німеччині вся освіта , в т.ч. І вища не тільки для німців , а і для іноземців є БЕЗПЛАТНОЮ!!! А тут соросівська банда нав‘язує думку , що у нас не ефективна освіта , бо бідні українці !!!не платять за школу???? Ідіоти!!!
Галина
Для Чех Володимир: так вища освіта в Німеччині безкоштовна. Але отримують її одиниці! Ті хто закінчив гімназію та здав загальнодержавний іспит. більшість взагалі до гімназії вступити не можуть, бо дітей за здібностями після початкової школи розподіляють по школах різного рівня. А у нас будь-хто (хто ледве 100 балів на ЗНО здав) до університетів преться.
Чех Володимир
Не меліть дурниць. Є прикладні університети , коледжі... Студентів в Німеччині більше, ніж в нашій кастрованій країні проклятими соросоідами. А школи всі- безкоштовні. Оперативний Коментар свідчить, до дають його звільнені люди- за гроші Сороса і Заходу.
Учитель
Для Чех Володимир: погоджуюся на всі 100%. Випускники нашого навчального закладу вступали і вступають та навчаються у ВНЗ Польщі, Німеччини та Австрії на бюджеті.
Коментувати
Вася
Ви краще для депутатів впровадьте такий принцип: запропонував законопроект, чи зміну до діючого, проголосували - отримав зарплатню, не підтримали - працюй далі безкоштовно, просто був на усіх засіданнях - мінімалка. Прем’єр-міністру зарплату лише за умови відсутності заборгованості по з.п. і, принаймні, не збільшенні держборгу. А то тільки школи хочемо закривати: як не укрупнення з підвезенням та контракти, то врізання зарплат (бо учнів мало), щоб самі закрилися. Закриття шкіл (будь-якими способами) не призведе до розвитку економіки та створення нових робочих місць. За рівнем освіченості Україна має вищий рейтинг, ніж за рівнем життя - не в той бік, пане Гончарук, "їдете"
Witalina
Для Вася: ПІДТРИМУЮ !!! на всі 1000% Основою розвитку держави є ЕКОНОМІКА. Працюючі підприємства наповнюють бюджет,забезпечують громадян роботою,тобто забезпечують гідне існування народу,освіти,медицини. У нас навпаки- господарство розвалили, заводи,фабрики розорили,розікрали. Рішень ефективнх не приймають.А ЗАРПЛАТУ получають і НЕ маленьку. ТЕПЕР економимо на народі. Себе,рідних, не обмежують.
Коментувати
Щебетюку Олегу
Если обучение в школе будет платным, с тем, тобы кто-то погашал его, то необходимо тем, кто не имеет детей, тем, кто имеет детей на домашнем обучении , вычитавали сумму налога, который забирают а обучение. То есть - незачем брать с меня часть налога, который направляется на обучение детей, если мои дети в школу не ходят. А мы, как родители, сами определимся- учить ли наших детей в школе, или ообще учить их другим вещам. Незачем моим детям тратить время на непотребные предметы, да ещё и платить за это из своего кармана, да ещё и принуительно отдавать деньги каким-то чиновникам от обучения, потому что им жрать хочется. Пусть ищут для себя другую работу.
НафНаф
Для Щебетюку Олегу: який же ти дурень!
Местный
Для Щебетюку Олегу: какого чёрта я, человек не имеющий детей, должен платить за обучение твоего отпрыска? ты же, когда строгал детей, просчитывал экономическую составляющую этого дела?
ого.
Родной, ты вообще читать умеешь? Если умеешь, почитай ещё раз. Не спеша. А то за количеством ответов, ну чтобы деньжат побольше, сути не видишь, умник.
Коментувати
Олег Щебетюк
Подход должен измениться кардинально. Давно пора признать, что бесплатного образования никогда не было. Что бы оно стало бесплатным для родителей, государство должно оплачивать учёбу каждого ребёнка индивидуально в беспроцентный кредит, который будет выплачивать его по окончанию учёбы и может погашать его на протяжении всей жизни.
Атаманенко
Для Олег Щебетюк: ви в Європу йдете?? В Німеччині вища освіта для всіх( іноземців також) безкоштовна !! Дикі Ви люди , телепні соросівські!! Школи всі безкоштовні!!
1
Для Атаманенко: ОЛег и его товарищи стремятся к тому, что родители будут платить за обучение детей в школе. Уже давно к этому всех ведут. Люди ведутся. Несут, глупые люди, деньги в школы, для доплат учителям. Хитрые этим пользуются.
Коментувати
Освіта
Усім доброго дня. У цих рішеннях немає нічого окрім політики. Не виплачують заробітну плату там де є дефіцит освітньої субвенції, який місцева влада не спроможна покрити місцевим бюджетом. Ось і все. Гроші освітньої субвенції носять цільовий характер, використаєш на іншу ціль, грубе бюджетне порушення. Тоді питання до казначейських служб, які зареєстрували фінансові зобов’язання і провели кошти.
Городской
Работаю в школе где 38 человек в классе и по совместительству 1 день в частной где 5 . Это небо и земля. После городской падаешь трупом после 7 уроков, после частной проводишь 10 уроков и идёшь в нормальном состоянии. Давайте не кривить душой - это разные объёмы труда и должна быть разная оплата. И тетради и нервная нагрузка и лабораторки намного тяжелей где 38. Понимаю что некоторые привыкли прохлаждаясь с кофейком уютненько проводить уроки с 5 человеками и сейчас рвут глотки. Хотите больше - идите туда где 38
Ёлки-палкин
Для Городской: Так давайте тогда уж, по-справедливости, выплачивать зарплату учителю, что называется, на выходе: что там те 38 вынесли с урока, что осталось в голове у каждого после урока, сколько спустя 1 день, неделю, месяц? А то посеять ещё можно, а вот собрать?! А сравнивать частную школу и общедоступную среднюю, думается, не стоит...
Городской
Для Ёлки-палкин: А давайте трактористу в селе будем платить не за сотку вспаханого огорода а за результат? Да, милый, ты вспахал 1 гектар , рубашка мокрая от пота, но мы тебе заплатим как за 5 соток потому что картоха в том году не дала результата. Во всём мире оплачиваются трудозатраты. А уродила или нет зависит от очень многих факторов, а не от тракториста который честно отпахал свою работу А вы не сильно потея имете тоже что и пахарь. Это несправедливо. Да и вообще контроль в городе огромный, проверяющих масса, халтурить не дадут как в селе за 100 км от районо. А зарплата одинаковая
Ёлки-палкин
Трудозатраты учителя в классе с адекватными учениками, сытыми, хорошо одетыми, с айфонами, репетиторами и прочее, будут одинаковыми, если в другом классе будет ЗПР, инклюзия, социально неблагополучные и ... голодные? Соотношение 30/15. Каким прибором измерять?
Коментувати
Вчитель-КА
То есть в классе из пяти человек урок можно будет проводить 10 минут?)) Или они хотят сделать чтобы в маленьких школах учитель получал меньше минимальной оплаты в час? Шо они там курят?
Бухгалтер
Для Вчитель-КА: вони курять інструкцію з оплати праці, бо щоб таке ввести - треба зкурити всі діючі нормативно-правові документи, які діють в освітній галузі. 36
Коментувати
Виктория Кононенко
Які ж це школи так травмували в дитинстві наших урядовців, що не можуть визначитися з межами помсти? Нащо взагалі ті школи? По тєлєвізору треба вчити, між роліками від президента. Дешево буде.
Ігор
Для Виктория Кононенко: я вважаю правильно вони роблять
Учитель
Судячи із біографій, то вчитися в своїй державі не мали вони часу: суцільні іноземні проекти всю кар’єру. От і продовжують проектувати, не їм же вчитися та вчити, їм контролювати і критикувати.
Олена
А не краще - ні у кого нічого не відбирати, а лишити усим ГІДНУ БАЗОВУ оплату праці, а тим, хто викладає у класах , де більше норми , зробити подвійну оплату за кожного учня !? Молоді , інтелектуальні, з гарною освітою і так у школу не йдуть працювати, 4-5 тисяч грн - це не є гідна оплата важкої і відповідальної праці! То які результати навчання та виховання дітей ви чекаєте ?
Коментувати
cos
Гарним був би принцип "Гроші ходять за депутатами та міністрами". Прогуляв три засідання без поважних причин- не виплатили заробітної плати. Не склав сертифікації- позбавили статусу депутата. Оце було би круто!
Михась
Для cos: вам особисто потрібен депутат? Геть к чортам собачим!
Коментувати
патріот
Если бог захочет наказать, то отнимет прежде разум.Боже положи хоч дров у голови убогим.
Ліліана
А вони в курсі, що кількість дітей протягом навчального року може змінюватись як в одну так і в другу сторону ( збільшення або зменшення). Хто ж ті гроші буде ганяти туди сюди?
unforgiven 2
В результаті ні грошей, ні дітей, ні вчителів (всі в Польщі). Дякуємо за продовження реФФорми по знищенню української освіти.
Вчитель
Таких дурнів в уряді України ще не було.
Местный
Красавцы, лучшие. В правильном направлении двигаетесь. Добивайте и уничтожайте образование. Рано или поздно эта система должна была полностью развалиться, чтобы перестали функционировать все типы учебных заведений и тогда интересно будет послушать "умных" родителей, которым негде будет учить их чадо и всякого рода чиновников, которым не на ком будет кататься. А педагоги... малая часть устроится работать в супермаркеты, а часть большая поедет на заработки в Европу.
Оксана
Зроблять за принципом: "хотіли як краще, а вийшло як завжди"
Коментувати
Учитель
Як учитель із 25 річним стажем пропоную таку схему. Оголосити що 5 учнів у класі це непрестижно і не платити за престижність зовсім. Якщо ж від 5 до 10 - 5%, від 10 -20 10% і так далі аж до 150 учнів у класі - 100%. Залишити одну школу в обласному центрі. Зекономлені кошти направити уряду для генерування нових ідей такого типу.
Валентина
Кабмін та МОН більших проблем, ніж в освіті - не бачить! Й так у школах не вистачає вчителів, так ще й уріжте їм зарплату. Шановні керівники! Краще проаналізуйте кількість вакансій по школах, зробіть проект працевлаштування майбутніх випускників вишів. Можливо нам треба буде запрошувати вчителів з закордону!!!! А не краще наповнювати бюджет через промисловість? А ви експериментуєте на школах!
людмила
Для Валентина: Маю стаж роботи вчителя 40 років. Працюю в сільській школі. Стає страшно, хто прийде на зміну в школу, всі виїжджають. Стає страшно, коли бачу, як знищують освіту. Закриєте школу в селі - село пропаде!!! Розумію, що кількість дітей в класі впливає на роботу з дітьми, це однозначно. Але держава все робить, щоб село гинуло, а не розвивалося. То скоротіть кількість наповнюваності учнів, дайте вчителю працювати і в місті, і в селі ( а тут, повірте, діти більш добрі, чуйні і виховані, мало "крутих") . А краще, шановні депутати, міністри - собі поскорочуйте зарплати, введіть оплату за результативність своєї роботи. О! Скільки зразу коштів прийде в освіту! І накінець, правду хтось написав в коментарій: таких дурнів в уряді в Україні ще не було...
Коментувати