Міністр: наші підручники надзвичайно низької якості

МОН планує системний перегляд підходу до закупівлі і експертизи змісту шкільних підручників

Міністр: наші підручники надзвичайно низької якості

Міністерство освіти і науки планує системний перегляд підходу до закупівлі і експертизи змісту шкільних підручників. Про це сказала міністр освіти Ганна Новосад в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

За словами міністра, держава може дозволити собі випускати підручники з одного і того ж предмета один раз на п'ять років.

«Вартість такого підручника, який ми видаємо, надзвичайно низька - орієнтовно 40 грн за один підручник. Тому він виходить у нас такої низької якості. Ми плануємо дуже системно переглянути те, як ми загалом закуповуємо підручники і що головне, як ми проводимо їх експертизу», - наголосила Ганна Новосад.

Також вона зазначила, що зараз процедура проведення експертизи підручників є фіктивною.

«Якщо ви подивитесь на те, як зараз відбувається експертиза підручників, то це такий дуже фіктивний і далекий від експертності процес. Збирається якась група людей і робить вигляд, що вони дійсно вичитують ці підручники. І ми на виході маємо абсолютно не змінений зміст, дуже часто маємо ляпи про Росію як нашого друга, про якийсь абсолютно неприпустимі гендерні речі. Тому це питання у першу чергу до експертизи і це те, що ми поставили собі у пріоритет на наступний рік», - наголосила міністр, зазначивши, що впроваджуючи реформу Нової української школи, держава безперечно має надати вчителям і дітям нову якість українського підручника.

Освіта.ua
18.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Інна
дуже наворочена програма! навiщо у пiдручниках бiологii така важка термiнологiя на рiвнi iнституту.? Чи можна вивчити важкий материал за 2-3 уроки,а потiм давати самостiйну работу або контрольну? Не всi ж дiти можуть вiдразу зрозумiти як це робити. Такi пiдручники задурюють,а не вчать. Учнi теряють мотивацiю до навчання. Пiдручники поганi i важкi для розуму учнiв середнiх класiв и iх треба переглянути.
Петро Дмитрович
Так! Особливо власівські історії. Дуже "занауковані" і містять багато істоичного сміття, яке становить цінність лише для науковців.
Олександра
Як можна вчити англійську мову, за підручником Карпюк, для 11 го класу. Зараз багато гарних підручників, які можна надрукувати для підлітків, багато різних сайтів, де можна знайти додаткову інформацію, чому не скласти підручники за новою програмою? Чи це так складно скопіювати частину інформації з інтернету?
Вася
Про яку тоді якість працівників МОНУ можна говорити, якщо на кожному з підручників стоїть "гриф"? МОНУ разом з "навколоосвітніми" "кровосісями" освітнього бюджету рекомендувало саме ці підручники і ще свіжий в пам’яті "довгограючий відбір". З себе почніть, шановні посадовці, а то Вам то вчителі не такі (або їх забагато і хочуть гідно (зауважу: не багато, а гідно) жити), то підручники не такі. Це нагадує поганого танцюриста, якому то штани вузькі, то музика в ритм його танцю не попадає.
Станислав Иванивич
Поки політика, та щ’ й дурнуватого рівня, буде переважать над здоровим глуздом і професійністю-якістю подного в підручниках-посібниках матеріалу, доти й толку з усього того мотлоху не буде. Вся так звана робота над підручниками-посібниками перетворилася у звичайнісінький "бізнес",,, вибивання грошей з батьків. В Інформаційна насиченость величезної кількості посібників (якщо оцінити їх саме за цим критерієм) ледве дотягує до (50 -60) %. Продається ПАПІР !!! А чи дійсно потрібні всі ці посібники ?! Чи така вже величезна від них користь для дітей-вчителів у процесі навчання ?! Хтось оцінив?! Навряд чи ... А іноземні мови ?! Ну, як, скажіть, люди добрі, можуть допомогти батьки дітям, якщо вони скінчили школу років 10 - 20 назад, а в жодному підручникові-посібникові ЖОДНОГО СЛОВА НІ УКРАЇНСЬКОЮ, НІ (хай "ворожою") російською мовою немає ?!!! І т.і. .
Сергій
Потрібно глибше розуміти проблему. Тут не так просто, як дописують. Треба читати положення про проведення Конкурсів, вникати у строки, терміни та оплати. Головною причинною вадою якості усіх підручників є відсутність процесу АПРОБАЦІЇ!
Холодна Ю.М.
Прикро, що пані міністр кидає голослівні звинувачення. Це не є правдою. Я працюю в цій царині з 2002 року, є головою комісії МОН України по наданню грифа підручникам і посібникам з зарубіжної літератури і хочу заявити: готуємо експертизи на рукописи, ретельно опрацьовуючи їх, вказуючи на помилки і способи удосконалення на кількох сторінках експертних висновків, відправляємо авторам, при потребі, на доопрацювання, або відхиляємо взагалі. Робота це складна. При цьому робимо це безкоштовно у вільний від основної роботи час і протягом навчального року, і під час своїх відпусток. Міністерство нічого не фінансує, комісії працюють на волонтерських засадах. Потрібно спочатку розібратися, вникнути у цей процес і не ображати людей, які працюють на совість, витрачаючи своє власне життя і здоров’я на рукописи від 100 до 1500 сторінок тексту. Створення підручника - нелегка і кропітка справа, якій варто допомогти. Запитайте нас, як? І не знищувати потрібно, а вдосконалювати!!!
Гнатюк Катерина
Для Холодна Ю.М.: чому на підручник з зарубіжної літератури, автором якго є директор Свалявської гімназії Туряниця В.Г, експертний висновок писала заступник директора Свалявської гімназії? Цей «експерт» дала позитивний відгук підручнику Туряниці В.Г. і дуже негативний відгук на підручник конкурента. Це справедливо?А як же конфлікт інтересів?
Коментувати
Светлана Исаенко
Учебники плохие, учителя старые и выжившие из ума, сельские школы не рентабельны... Когда министр заметит, насколько перегружены городские школы, во сколько дети вторых смен выходят из учебного заведения и приходят домой, в каком состоянии они постигают знания в вечернее время??? Когда начнут строить новые школы с актовыми и спортивными залами, компьютерными классами и территорией, на которую не страшно выпустить детей на перемене???
учитель
От цікаво, а як же ці підручники, вірніше їх автори , тендери виграють, чи не тут криється відповідь щодо якості
Родион
ЦИТ: "Збирається якась група людей і робить вигляд, що вони дійсно вичитують ці підручники." А що ж їм робити коли зверху так сказано. Одобрімс... Багато ще де роблять вигляд благих намірів, а думають про свої кишені. Корупція, Ганно, корупція, не одного міністра з’їла, і Вас вже кусає. Чому Ви не бачити основної причини всіх освітянських негараздів? Ну відкрийте очі, і не з Києва дивіться.
Викдадач
Для Родион: це просто... Не працювала толком шановна міністерка в освіті, не знає і не розуміє систему, все більше по міністерствам... тому і проблеми міністерські, а не освітянські, нажаль... А в кабінетах в теорії все трішки інакше виглядає, ніж у реальній роботі((( теж хочеться достучатись до нового міністерства((( Відкрийте очі, шановне панство(((( Є. Стадний, Г. Новосад, спустіться до людей, з’ясуйте реальні потреби та очікування Вашої "пастви"( А то виглядає нині мон, як сліпі кошенята із гарними неробочими теоріями в головах(((
Коментувати
Паперний
Багато вузів, шкіл , не такі вчителі , не якісні підручники... А Ви , пані міністерка , хоч читали ті книжки? Чи були у Пту чи університеті?? Що зроблено для дітей чи вчителів? Одні дитячі претензії.... Коли щось по ділу почуємо?? Ви ж директором стратегічного департаменту працювали в Мон? Ясно , що попередники тирили на книжках, а ви де були??
Слава
Беремо підручник з історії. Написаний він на сіро-брудного кольору папері із дрібнесенькими ілюстраціями (треба було би ще до підручника лупу в комплект додавати). Пам’ятаю, що якісно гіршими були тільки підручники кінця 60-х рр. минулого століття. Зміст - то окрема проблема. Особливо це стосується новітньої історії - то взагалі не історія, а величезна перевантажена датами та іменами добірка фактажу, при чому зібрана на смак і орієнтацію автора. Щось пишуть, про щось забули, щось із контексту вирвали. В одному підручнику "спеціалісти" примудрилися жодним словом не згадати про агресивну загальну мобілізацію в Росії 1914, що насправді й стало поштовхом до дій Німеччини. По суті продовжують повторювати старі царсько-сталінські міфи російської пропаганди. Тим часом, на кожен навчальний рік є по 5-6 підручників різних авторів. А чому би не зробити їх по 2-3 чи менше й таким чином покращити як якість змісту підручника, так й якість самої книжки. Вже була би собівартість 80-100 грн.
Петро Дмитрович
Для Слава: Хотів-би почути, за які підручники історії Ви пишете? Є під авторством Власова (найгірші), Мартинюка, Гісем - трохи кращі, і Срочинської, Мартинюка і Гісем - найкращі. Дружина робила експертну оцінку підручника з Всесвітньої історії для 8 класу авторства останніх трьох. Враження - найкраще.
Коментувати