Гончарук: уряд зосередиться на підтримці молодих вчителів

Уряд планує зосередитись на підтримці молодих вчителів та відновленні престижності професії

Гончарук: уряд зосередиться на підтримці молодих вчителів

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що у 2020 році уряд планує зосередитись на підтримці молодих вчителів та відновленні престижності професії вчителя. Про це він сказав в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

«У наступному році, якщо ми говоримо про освіту, то ми зосередимось на молодих вчителях. Тому що нам важливо, щоб люди йшли до школи, щоб престижність професії вчителя, вона поверталась. І в другу чергу, це не менш важливо і я хочу про це окремо сказати, - нам дуже важливо зосередитись на дітках, які живуть в малонаселених регіонах. Тому що вони дуже програють. Ми як держава витрачаємо на них більше коштів. На одну дитину в рік держава витрачає іноді до 100 тисяч гривень для того, щоб вона ходила в школу. Тоді як в середньому по системі – ми витрачаємо 20 тисяч гривень», - пояснив прем’єр.

За його словами, на дітей у малонаселених регіонах держава витрачає в 5 разів більше, однак якість освіти там в 2 рази менша через нестачу викладачів. Зокрема, вчителі мусять викладати по 10 предметів у сільських школах.

Також Гончарук розповів, чи планується підвищення видатків на освіту, зокрема і на зарплату освітянам.

«Гроші ж нізвідки не беруться. Ми вирішили не підвищувати податки в цьому бюджеті. І це його відрізняє від всіх інших. Ми намагались знайти кошти за рахунок економії…. Ми хотіли би платити і сьогодні. Але питання в тому, що для того, аби щось платити, треба їх десь взяти. Це означає, що треба підвищити податки, а це також ляже тягарем на підприємців та всіх інших. Тому потрібно шукати гроші в ефективності. Тому ми будемо зменшувати в наступному році витрати на державний апарат, щоб менше витрачати на стіни: державні органи, чиновників з одного боку. З іншого боку, нам потрібно, щоб росла економіка», - зазначив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Освіта.ua
18.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Гончарук! Верни учителям пенсию по выслуге( как была до 2011 года) и получал кучу мест для молодых специалистов!
Наталія
Залюбки всі підемо на пенсію. Потім будете прохати про повернення. Та зась! Хтось повинен навчати молодих, як нас навчали. Хтось повинен ділитися досвідом
Олеся Землячка
Прохання до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Будь ласка, дайте вказівку перерахувати пенсію вчителям, які пропрацювали в школі 35 і більше років. Я думаю, що пенсіонери України теж заслуговують на таке життя, яке ведуть пенсіонери європейських країн. Пенсія вчителя повинна бути принаймі 10000 -12000 грн. Вчитель достойний і вищої нагороди, але ця сума може дати надію вчителю-пенсіонеру жити і вірити, що праця вчителя достойна, вічна, потрібна.
unforgiven 2
А старим що: пора на пенсію за 1,5 тис. грн.? У якій школі цей ідіот учився?
ГончарЧук
Брехун!!! Хоч один приклад наведи, де вчитель веде 10 предметів!!! ЗНО і сертифікацію міністрам і депутатам!!!
Іван Іванович
А давайте зекономимо на вчителях. Це ж так традиційно і так зрозуміло для мерзоти, яка сьогодні протиснулась до влади.
odmin
Ахаха)) Прем’єр розповідає про жутку нестачу вчителів у селах( по 10 предметів викладають). А міністр освіти розповідає, що в нас забагато вчителів, особливо в селах. А як це?)
Мирослава
Для odmin: Це з врахуванням закриття навчальних закладів, тобто оптимізації.
Коментувати
обдурений учитель
Гарні та розумні хлопчики і дівчатка прийшли до влади. Ми всім колективом голосували за "Слугу народу". А що маємо? Розчарування. Хто дав Вам право на державному рівні пропагувати дискримінацію за віком? Не з того розпочали. В усі часи цінувався досвід і мудрість. Ви ж пропагуєте нахабство і потурання старшого покоління. Дайте гідну пенсію - і побачите хто залишиться у школі.
odmin
Для обдурений учитель: "Ми всім колективом голосували за "Слугу народу")))) Бо ви долбойоби. Такі школи, як ваша, треба закрити в першу чергу, безвідносно до кількості учнів. Що ви можете навчити дітей, якщо самі - ідіоти? " Дайте гідну пенсію" ААААА)))) За що???
Сергей Лимонов
Для обдурений учитель: "для дурака - не нужен нож ! Ему с три короба НАВРЕШЬ- и делай с ним что хош !"
Коментувати
Местный
И опять же "учителя"... преподавателей, мастеров производственного обучения и других педагогических работников не существует...
микола кучевський
У попереднього міністра освіти сільські вчителі викладали по 5 предметів, а у нинішнього прем’єра ця кількість зросла у 2 рази: "Зокрема, вчителі мусять викладати по 10 предметів у сільських школах". Врешті решт наведіть хоча б один конкретний приклад своєї брехні.
Юрій
Повторюю, бо щось там не пройшло по тексту. Податок на зарплату з суми вище 42000 (десь так) не береться. Беріть. Будуть гроші до бюджету. Проект і закон що у випадку корупційних дій суддя свої 20 у міс має віддати за весь час отримання. І будуть гроші. То не на самокаті кататися у приміщенні
Юрій
Податок на зарплату з суми вище 42000 (десь так) не береться. Беріть. Будуть гроші до бюджету. Проект і зхакон що у випадку корупційних дій суддя свої 20/міс має віддати за весь час отримання. І будуть гроші. То не на самокаті кататися у приміщенні
Олекса Позняк
В перекладі на людську мову це звучить так. Ми вас використали як лохоелекторат і грошей не дамо бо треба своїм дружбанам типу Абрамявучаса по 1 500 000 в місяць платить. Молоді учителі звичайно не сильно грамотні, бо в педінститути вступають зараз нульові абітурієнти, але якщо їм не заплатити нормально то вони поїдуть в Польщу а пенсіонерів не хватає усі дирки у розкладі заткнуть. Пенсіонерам дамо дулю під ніс - а де вони дінуться, уПольшу їм їхати ніяк , на пенсію не проживеш, вимушені будуть пахать біля дошки аж поки біля неї і не вмруть за копійки Ми вас зробили зеідіоти.
Петро
Для Олекса Позняк: Згоден на всі 100% з вашим коментарем
Коментувати