МОН визначило кількість годин для підвищення кваліфікації

Відомством надані роз'яснення щодо вимог до обсягу підвищення кваліфікації освітянами

МОН визначило кількість годин для підвищення кваліфікації

Міністерством освіти і науки надані роз'яснення щодо мінімальних вимог до обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної та фахової передвищої освіти, а також до працівників закладів дошкільної і позашкільної освіти.

У відомстві повідомляють, що загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої, професійної та фахової передвищої освіти не може бути менше ніж 150 годин на п'ять років, а обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника дошкільного, позашкільного закладу освіти - менше ніж 120 годин на п'ять років.

З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, у Міністерстві освіти і науки рекомендують атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:

1) встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:

  • 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

2) встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти не менше ніж:

  • 24 години, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 48 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 72 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 120 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Освіта.ua
05.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Серега
Я взагалі-то не проти щорічної активності на протязі 5 рокіа, але ж... порахуйте якщо 150 год протягом 5 років, то період 2020-2023 це 4 роки. 150:5=30. Тепер 30×4=120. От який ДЕБІЛ прописав на 2023 рік 150 годин? Жоден ЧИНОВНИЦЬКИЙ ДЕБІЛ НЕ ЗНАЄ ТАБЛИЧКИ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ, ТАК?
Агнета Ігнатоля
Щороку писати нікому не потрібні статті, платити немалі гроші, приймати участь у конференціях, семінарах, вебінарах.... Крім усього, є ще конкурси-олімпіади, пакети документів, до яких ти, по суті, ніколи не заглядаєш. Сама пишеш робочі програми, на які потрібно по 2 рецензії, бо ж їх перевірятимуть. А коли навчати? Тисячі аркушів паперу, і мінус години, місяці часу, які можна б використати для самопідготовки, самоосвіти. Чи дочекаємось міністра, для якого на першому місці буде учень, студент, вчитель і сам процес навчання,а не документація його на папері?
зоря
в школе 30 учителей и всем надо по 30 часов в год и того минус 900 часов из учебного времени а программу надо дочитать как положено замену есть замена так где же логика
Елізабет
Люди добрі, скажіть, де і як набирати ті години? Поясніть, будь ласка, яке офіційне підтвердження повинно бути?
наталія
Майже всі вчителі, котрі завершують атестацію у квітні 2020 року, пройшли вже курси ПК. І з Нового 2020 року їм знову потрібно набирати 30 годин?
irina
а якщо я викладаю декілька предметів? то маю з кожного по 150 годин пройти? а коли працювати?
Лідія
У мене вже зараз є 156 годин, але цього замало: треба провести семінар-показуху для вчителів математики з молдавських шкіл, написати якусь роботу( я вже перед цим написала план відкритого уроку на конкурс). Я атестуюсь у 2020 році- потрібно 30 годин. Де правда і справедливість. Мені не важко це зробити зі стажеми 45 років, але не люблю, коли брешуть!!!
Петр
Дурацькі норми і дурацький порядок, коли рівень кваліфікації вимірюється кількістю відпрацьованих годин. Є вчителі, яким і 1500 годин не допоможе, щоб по рівню професійності зрівнятися з учителем "від Бога", але без курсів. Чи не так???
Тетяна
Для Петр: Підтримую на 100%!
Коментувати
Ірина
Який загальний обсяг годин працівника ЗДО - 120??? Чи досить педагогу ЗДО проходити курсову перепідготовку 1 раз на 5 років? Чи необхідно щороку набираючи відповідну кількість годин?
наталья
Для Ірина: а в нас курси зранку,а тоди щей на роботу йти....
Тарас
Бідний, бідний вчитель!!! Та знову на голову бідного вчителя звалилося лихо у вигляді нововведень, бо влада робить все, щоб наші діти росли неуками бо в міністерстві засіли люди далекі від реальної освіти...
Коментувати