Експерти конкурсу Youth MediaLab відібрали фіналістів

У 20 закладах освіти обладнають сучасні медіастудії, де учні зможуть створювати свої матеріали

Експерти конкурсу Youth MediaLab відібрали фіналістів

Експерти конкурсу «Youth MediaLab 2019-2020» відібрали 20 фіналістів з-поміж 500 шкіл та закладів позашкілля. У цих закладах освіти обладнають сучасні медіастудії, де учні зможуть створювати якісніші матеріали для своїх редакцій.

За словами заступника міністра освіти Любомири Мандзій, медіаграмотність є відносно новим предметом, який викладають у школах. Тому дуже важливо, що в Україні збільшується кількість проектів, які охоплюють цей напрям.

«Загалом же цією ініціативою ми хотіли підтримати школярів, які почали журналістську діяльність, хочуть знати більше про цю професію і, головне, – робити медіаматеріали на якісному рівні. Тепер вони отримають достатньо інструментів, зокрема технічних, щоб здійснити таке завдання», – зазначила заступник міністра.

За умовами програми заклади-фіналісти отримають комплекти сучасних медіастудій. А впродовж 2019-2020 навчального року вчителі та редакції пройдуть спеціальне навчання, під час якого їм розкажуть як правильно користуватися обладнанням та для яких завдань його можна використовувати.

Переможцями конкурсу стали:

 • Івано-Франківський Центр дитячої та юнацької творчості;
 • Харківська спеціальна школа № 5;
 • Брусилівський ліцей ім. Готовчиця;
 • Запорізький навчально-виховний комплекс № 41;
 • Запорізька спеціалізована школа-інтернат «Січовий колегіум»;
 • Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості «Падіюн»;
 • Новоград-Волинська школа № 3;
 • Херсонський Таврійський ліцей мистецтв;
 • Шосткинський навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа І-ІІ ступенів – ліцей»;
 • Школа № 281 міста Києва;
 • Білицька школа № 9 (Донецька область);
 • Львівська обласна Мала академія наук;
 • Одеська загальноосвітня школа № 92;
 • Скала-Подільський навчально-виховний комплекс;
 • Середня загальноосвітня школа №1 Дніпровської міської ради;
 • Чернівецька гімназія № 5;
 • Білоцерківська школа №18;
 • Школа №1 Горішньоплавнівської міської ради;
 • Нескучненська школа ім. Корфа (Донецька область);
 • Мурованська школа (Львівська область).

Загалом у конкурсі змагалися понад 500 закладів освіти.

Youth MediaLab – соціальна та некомерційна програма розвитку шкільних та молодіжних медіа в Україні.

Освітній проект реалізується Міністерством освіти і науки та Міністерством інформаційної політики спільно з громадською організацією Change Communication («Комунікації для змін») за підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується агентством США з міжнародного розвитку (USAID), та Google Україна.

Освіта.ua
01.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Ожидаемые комментарии проигравших. Хотя понятно же, что как ни крути, но 520-20=500, т.е. в любом случае 500 участников останется за бортом. Победили бы другие, все равно нашлись бы возмущенные. Надо уметь достойно проигрывать. А то все такие эксперты: и то не так, и это не этак. Уперлись почему-то в эти 90 секунд... Главное ж не это, главное - идея и воплощение. Да, оценка работ в какой-то мере дело вкуса, но это же не спорт, где есть конкретные цифры, это творчество. Которое нельзя загонять в рамки. Все великие потому и стали таковыми, что выходили за общепринятые рамки. А вообще рано подводить итоги. Посмотрим через год, что интересного покажут победители. Они ведь должны будут выставлять свои работы. Тогда и станет понятно, тех ли выбрали. P.S. в этом году не успели, надеюсь, в следующем поучаствуем в конкурсе.
Алексей
Для Анна: Дело не далеко не в 90 секунд и даже не в проигрыше! Вы просто не в теме, как я понимаю. почитайте фейсбук внимательно и просмотрите работы победителей и проигравших. Иногда сравнивать просто нечего. У меня дети спрашивают "Почему так?" они же тоже не в детском саду уже. Что мне ответить? От организаторов нет ни оценок ни объяснений. Мы даже не понимаем, что не так. Или вы считаете, это не важно? Приходится объяснять про реалии Украины, коррупцию, договоренности. Других объяснений нам никто не дал и их просто нет! В "назначении" победителей без каких-либо оценок вообще здравого смысла нет.
OldMan
Если б Анна прочитала "строгие" условия конкурса, просмотрела ролики победителей и включила логику, то возможно не было выражений типа: "Надо уметь проигрывать", "оценка - дело вкуса", "уперлись в 90 секунд" Вы попробуйте проехать в городе на автомобиле 70км в час и доказать полицейскому, что он уперся в цифру 70. Вот таких пофигистов больше половины Украины - поэтому так и живем. "Подумаешь там 20 млн грн туда, или сюда???" что вы уперлись то? 20 млн это же чепкха во вселенских масштабах Анны...
Коментувати
Олександр
Акція збільшення довіри перетворилась на демонстрацію не компетентності та безпринципності організаторів проекту, а також обдурювання 500-ста навчальних закладів з 520-ти, які взяли участь. Жюрі під час оцінювання, щонайменше двічи, порушили свої ж жорсткі вимоги. По-перше, саме під час оцінювання вони прийняли рішення змінити одне з головних правил відбору - це тривалість ролика до 90 секунд. По-друге, не дотримана тематика - ролики мали представити учнів з унікальними навичками та талантами. Натомість серед робіт переможців можна побачити ролики про співробітників навчального закладу, про тата та маму, про чудові моральні принципи учнів і навіть рекламу самого закладу чи гуртка. Окрім того саме оцінювання відбувалось абсолютно не прозоро, так як не були представлені протоколи відбору з зазначенням кількості балів по критеріям оцінювання та визначенням основних помилок. Лише через декілька днів по оголошенню результатів, через неймовірне обурення учасників, був оприлюднений протокол, в якому зазначається, що голова комісії одноосібно представила список переможців, а всі інші погодились. Звідси випливає висновок - або це все було зроблено навмання, і ніхто нічого не переглядав і не оцінював, що само собою виглядає досить наївно у нашій країні; Або заздалегідь був проплочений або відібраний певний список, який представили як переможців, а ласий шматок доларового бюджету піде в свої кишені. Тому крім обурення, розчарування і недовіри нашим міністерствам цей конкурс не викликає!
Олена
Для Олександр: повністю підтримую, унікальні навички й таланти оточуючих нас конкретних людей, з акцентом на молодь не були розкриті в роботах-переможців. Потрібно було так і виписати тоді - необхідно "змоделювати" чи "створити уявний образ" . Дуже багато критики саме до двоякого розуміння критеріїв оцінювання, а значить журі свою функцію не виконало.
Коментувати
Оксана
Правила в Конкурсі були як раз дуже правильні і прозорі - але, як виявилось, виграли ті заклади, що їх не дотримувалися.
Інна
Сумно, боляче, образливо, що такий цікавий проект СПАПЛЮЖЕНО!!! Цікаво було б побачити рейтинги або оцінки шкіл за роботу. Але організатори не збираються взагалі нічого пояснювати! Все "засекречено" Як так можна?!! Кинути десятки тисяч дітей!!! Куди дивиться СБУ і міністерство освіти?
Дима
Стыд и позор организаторам! Самое интересное, что проект призван Укрепить общественное доверие, а получилось наоборот - коррупционное жури, засекреченные "параметры" оценивания, оценок вообще нет(!) и предсказуемый результат. Как всегда, дерибан очень немалого бюджета!
Олександр
Почитайте, що пишуть на офіційній сторінці цього проекту. https://www.facebook.com/YouthMediaLaboratory/
Павленко Олексій
Для Олександр: ЖАХ!
Коментувати
Володимир
Насправді, проект є ганьбою для організаторів, які грубо порушивши правила Проекту, просто "призначили" преможців. ГАНЬБА! https://www.facebook.com/YouthMediaLaboratory/?__tn__=%2CdkCH-R-R&eid=ARBzndXX41lCS3o5KtK_JXk6OL5jss4Me4hafioBFAnKtDlclODp0UJEANNW3ulho_PwMe0H0lHDwp09&hc_ref=ARRsmeT-Q6qkF_zvxA8lH5Axn3s3TOKWJ8zZ6bnuWtmUYU_ULmnNqwC0ChdfPsd4YwQ&fref=nf&hc_location=group