Osvita.ua Середня освіта Про встановлення підвищення окладів педагогічним працівникам
Про встановлення підвищення окладів педагогічним працівникам

Роз'яснення МОН щодо встановлення підвищення посадових окладів працівникам закладів освіти

Про встановлення підвищення окладів педагогічним працівникам

Роз'яснення Міністерства освіти і науки щодо встановлення підвищення посадових окладів педагогічним працівникам закладів і установ освіти.

Роз'яснення надані враховуючи чисельні звернення до МОН щодо підвищення посадових окладів педагогічним працівникам закладів і установ освіти відповідно до постанови Кабінету Міністрів України 11.01.2018 № 22 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 695).

Педагогічним працівникам яких закладів освіти необхідно встановлювати підвищення посадового окладу з 1 вересня 2019 року?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» з 1 січня 2018 р. встановлено підвищення на 10 відсотків посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 695 внесено зміну до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22, відповідно до якої з 1 вересня 2019 р. встановлено. підвищення на 10 відсотків посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, крім тих, посадові оклади (ставки заробітної плати) яких підвищено відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 та постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2018 № 1100 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників спеціалізованих мистецьких шкіл (шкіл-інтернатів)».

Отже, з 1 січня 2018 року встановлено підвищення посадових окладів педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, а саме педагогічних працівників закладів і установ освіти, визначених у пункті 3 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 6.

З 1 вересня 2019 р. встановлено підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, крім тих, яким було встановлено підвищення у минулому році, а саме педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування.

Як розраховувати розміри підвищень посадового окладу педагогічним працівникам, які мають право на підвищення посадового окладу за декількома підставами? Biд якого посадового окладу обчислювати надбавки зa престижність педагогічної праці, за вислугу років, інші надбавки і доплати?

Крім підвищення посадового окладу (ставки заробітної плати), встановленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22, педагогічним працівникам можуть бути встановлені інші підвищення: за роботу у певних типах закладів і установ освіти, за педагогічне звання тощо (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2007 № 643, Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102).

При розрахунку заробітної плати працівникам, які мають право на підвищення посадового окладу за декількома підставами, слід керуватись нормою постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2007 № 643 і наказу Міністерства освіти і науки від 26.09.2005 № 557, де встановлено, що працівникам установ і закладів освіти, яким передбачено підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) за декількома підставами, абсолютний розмір кожного підвищення визначається виходячи з розміру посадового окладу (ставки заробітної плати) без урахування іншого підвищення.

При цьому слід зазначити, що на відміну від таких виплат як надбавки і доплати, підвищення посадових окладів утворюють нові посадові оклади (ставки заробітної плати). Отже, усі доплати і надбавки працівникам обчислюються у відсотках від новоутвореного (з урахуванням підвищень) посадового окладу (ставки заробітної плати).

При визначені посадових окладів заступників керівників, головного бухгалтера закладів і установ освіти застосовати посадові оклади керівників з урахуванням підвищення, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22, чи без урахування підвищення?

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 та пункту 3 наказу Міністерства освіти і науки від 26.09.2005 № 557 посадові оклади заступників керівників закладів і установ освіти встановлюються на 5-15 відсотків нижче, ніж посадовий оклад (ставка заробітної плати) відповідного керівника, визначеного за схемами тарифних розрядів, затверджених цією постановою (цим наказом), головного бухгалтера - на 10-30 відсотків нижче. Тобто, при визначені посадових окладів заступників керівників, головного бухгалтера застосовується посадовий оклад керівника, визначеного за схемами тарифних розрядів, без урахування підвищення.

Заступники керівників закладу освіти з навчальної, виховної, навчально-виховної, методичної, виробничої, навчально-методичної, навчально-виробничої роботи, посади яких зазначені у Переліку посад педагогічних працівників, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, мають право на встановлення підвищення посадового окладу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22.

Головному бухгалтеру, заступникам керівників закладів освіти, посади яких не зазначені у Переліку посад педагогічних працівників, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, не встановлюється зазначене підвищення посадового окладу.

Чи заокруглювати абсолютні розміри підвищень посадових окладів або новоутворений (з урахуванням підвищень) посадовий оклад (ставку заробітної плати) працівника?

У пункті 1 примітки додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 і пункті 2 примітки додатка 1 до наказу Міністерства освіти і науки від 26.09.2005 № 557 зазначено, що у разі, коли посадовий оклад (тарифна ставка) визначений у гривнях з копійками, цифри до 0,5 - відкидаються, від 0,5 і вище - заокруглюються до однієї гривні. Така норма заокруглення застосовується при обчисленні посадових окладів (ставок заробітної плати), визначених за схемами тарифних розрядів, затверджених цією постановою (цим наказом).

При обчисленні абсолютного розміру підвищень посадових окладів, встановлених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22, а також інших підвищень, нормативними документами з оплати праці не передбачено заокруглення.

Складено за матеріалами листа МОН № 1/9-598 від 23 вересня 2019 року.

Освіта.ua
24.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Михайло
Для того, хто розуміється на нарахуванні зарплати - зверніть увагу на такий абзац даного листа: "При цьому слід зазначити, що на відміну від таких виплат як надбавки і доплати, підвищення посадових окладів утворюють нові посадові оклади (ставки заробітної плати). Отже, усі доплати і надбавки працівникам обчислюються у відсотках від новоутвореного (з урахуванням підвищень) посадового окладу (ставки заробітної плати)". Хочу запитати у автора листа, а як розуміти ваші попередні листи і роз"яснення щодо такого ж підвищення посадового окладу педагогам шкіл з 01 січня 2018 р.? Чому в цих листах Ви пояснювали, що надбавки до посадового окладу потрібно розраховувати зі старого посадового окладу, без цього підвищення? Приклад - лист МОН України від 30.01.2018 р. №1/9-64 і таку ж відповідь я отримав від міністерства на свій запит (№1/11 -3321 від 29.03.2019). поясніть мені і педагогам, чим теперішнє підвищення посадового окладу педагогам дошкілля та позашкілля відрізняється від підвищення в січні 2018 р.? і чи буде перерахована заробітна плата за цей період педагогам шкіл?
Анна
Для Михайло: хочете знати, як підвищили дошкільникам : в вересні збільшили оклад на 10 відсотків і від нього збільшили всі надбавки, а в жовтні знову вернулись на старий оклад, а 10 відсотків записали в надбавки від цього окладу. Ось так!
Коментувати
Наталя
Як здійснюватиметься оплата праці методистів міських та районних методичних кабінетів, інформаційно-методичних центрів? Яким документом унормовується робота методичної служби?
Експерт
Для Наталя: Ніяк, скоро всіх розгонять, як непотріб.
Сергей Лимонов
Для Наталя : вас запотиличникв і дармоїдів розігнати сраною мітлою -а то ще й претендують на зарплату-хабарники безграмотні!
Наталя
Для Сергей Лимонов: Думаю, у вас негативний досвід спілкування з методистами, інакше не було б стільки агресії. Те, що ви написали, свідчить лише про те, що зовсім не знаєте, чим займаються методичні служби. До речі, я вчитель. Багато цікавих та змістовних заходів відбувається саме завдяки методистам, я із задоволенням їх відвідую.
Коментувати
Роман
А як розцінювати п2 Постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 695 : "2. Установити, що реалізація цієї постанови здійснюється у межах затвердженого фонду заробітної плати на відповідний рік без компенсації видатків з державного бюджету місцевим бюджетам.", адже в багатьох освітянських бюджетах дане підвищення не закладено. Я вже не говорю про те, що до завершення календарного (бюджетного) року багато галузевих відділів та управлінь вийдуть із значним дефіцитом коштів. ???
Віктор
Для Роман: Їм на це плювати. От і вся математика.
Анна
Чому дошкільникам в вересні збільшили оклад на 10 відсотків, а в жовтні все повернули назад, а 10 відсотків записали в надбавку від старого окладу???? Нічого не пояснивши педагогам...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!