У МОН створили сектор з патріотичного виховання

У відомстві наголошують, що патріотичне виховання має наскрізно проходити через все навчання

У МОН створили сектор з патріотичного виховання

У Міністерстві освіти ухвалено рішення про створення сектору з національно-патріотичного виховання. Відповідний наказ підписала міністр Лілія Гриневич.

Планується, що відповідний підрозділ функціонуватиме у структурі директорату інклюзивної та позашкільної освіти.

У відомстві наголошують, що фахівці сектору працюватимуть над розробкою політик у сфері національно-патріотичного виховання та громадянської освіти, готуватимуть необхідні документи, будуть залучені до експертизи відповідних програм, науково-методичної літератури, координуватимуть роботу Державного центру національно-патріотичного виховання, взаємодіятимуть з громадськістю тощо.

За словами генерального директора Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Валентини Хіврич, формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим завданням як для держави в цілому, так і для системи освіти зокрема.

«Національно-патріотичне виховання – це важлива ланка освітнього процесу, воно має наскрізно проходити через все навчання – і в системі шкільної освіти, і позашкільної», – зазначила Хіврич.

Також у Міносвіти підкреслюють, що робота нового підрозділу матиме важливе значення, адже концепцією Нова українська школа передбачено, що сфера освіти має виховувати особистість, патріота, інноватора.

Як відомо, Міністерством освіти розроблені рекомендації про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/20 навчальному році, які мають використовуватись працівниками освіти при плануванні виховної роботи з учнівськими колективами.

Освіта.ua
23.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
/
"Процент заробитчан из Украины, которые хотят переехать в Польшу увеличился на треть По новейшим исследованиям, процент работников с Украины, которые хотят переехать в Польшу, увеличился на одну треть по сравнению с прошлым годом.".( Цензор нет сегодня) Вот и всё, что нужно знать о патриотических чувствах к нашей державе.
Бандерівець
Дурня. Елементарно вигнати зі школи сепарів і російськомовних, які нібито працюють в українській школі, а ведуть усі уроки, крім української мови і літератури, москальською мовою і спілкуються з учнями на перерві кацапською. От і все рішення проблеми, а не створення комітету для кормушки дармоїдів!
unforgiven 2
Нічого не маю проти поняття "патріотизм", якби його не використовували як інструмент зомбування нації. Ви згадайте, як Порошенко, видаючи себе за великого патріота, дозволяв грабувати український народ проросійському мільярдеру Рінату Ахметову (Роттердам+, зелені тарифи, занижені ціни на газ для компанії ДТЕК). Або як справжні патріоти Майдану пішли добровольцями в зону АТО і героїчно, але безславно, там загинули. Адже вони вважали, що захищають рідну державу, хоч в реальності то були інтереси, того ж таки Ахметова, який віддав Донбас російським окупантам і нічого не зробив для збереження цілісності та незалежності України.
Бандерівець
Для unforgiven 2: Ага, нова влада засудила Ахметова і Роттердам теж, зараз упаду зі стільця. Патріоти "безславно" загинули? Звідки ти, чудо, звалилося, для кого безславно? Може я проспав і всі і риги уже в каталажці, а не у верховній зраді?
unforgiven 2
Для Бандерівець: Для Бандерівець: про нову владу говорити поки що рано. Вони теж спекулюють, однак не на понятті "патріотизм". Стосовно патріотів, які загинули в зоні АТО, то таких втрат можна було б уникнути, якби Ахметов відразу зайняв проукраїнську позицію. Однак він довго вагався, на чий бік переходити і врешті-решт втратив Донбас. Потім, після змови із Порошенком, була спроба його повернути під назвою "антитерористична операція". Однак, основним її завданням були знищити якомога більше українських патріотів, щоб вони не організували третій майдан. Що, в принципі, й сталося... А риги як були, так і залишилися. Багато з тих, хто був на антимайдані, тепер повдягали вишиванки і продовжують працювати на державних посадах, видаючи себе за патріотів України. І в цьому трагедія української нації... P.S. Завдяки фальшивому патріотизму проросійському Рінату Леонідовичу і Порошенку так легко вдалося пошити в дурні тих, хто вважає себе націоналістами або послідовниками Степана Бандери.
Бандерівець_2
Для unforgiven 2: Ви це серйозно? Вам до цього часу полуда не спала з очей, хто "зливає" Україну? Таке враження, що ви навіть присутня були при "змові" Порошенка ... з ким?, чи може брали участь у змові? Виключайте вже телевізор, включайте мізки.
Коментувати
puma
А начальником сектора поставить деда Ликарчука!
Анна Захарченко
Не так давно обязательным предметом была история КПСС, и толку? Патриотизм рождается из уверенности в своем государстве, в завтрашнем дне, из возможности самореализации в честных условиях. Можно ли это сказать об Украине? Увы, нет. И никакие уроки патриотизма это не изменят, лишь станут очередной бесполезной нагрузкой в системе образования и погубят чью-то возможность поступления в желанное учебное заведение.
Тоня
Я "рада" за Міністерство, за депратаменти освіти та відділи освіти, які відповідно швидесенько утворять і в себе сектори з національно-патріотичного виховання, а в школах буде введено відповідну посадову одиницю чи як завжди все це виконає заступник з виховної роботи, який і так працює на 0,5 ставки заступника??? Повірте, що у кожній школі проводиться велика робота з даного напрямку. А те, що буде звітність із фото, так це 100%. Говорили про зменшення паперової роботи - так її навпаки додалося. От і звільняються педагоги, бо не витримують такого навантаження і те як з усіх сторін обливають брудом.
Val
«Патриотизм — последнее прибежище негодяя» - Сэмюэл Джонсон _
pisciper
ЦІКАВО? І хто очолить Недільео чи Грива. вони у нас найголовніші патріоти. Була дуже цікава гра джура, але на неї не давали гроші, і рішили .зробити джуропласт
Родион
Я пам’ятаю, як в 80-х керівні верхи насаджували комуністичне та атеїстичне виховання. Згадалось тому, що методи ті ж. Через декілька років комуністичні і комсомольські керманичі на чолі з головним ідеологом Кравчуком стали патріотами і пішли в церкви. І що найбільш цікаво - говорять , що завжди такими були. Тоді, виходить, нам брехали, карали, ламали долі. Пригадую "пачему в тебя бэндеровские усы ?!", або , як переслідували за хрещення дитини. Корупціонер в вишиванці, що розповідає, як любить вареники - особлива тема і масове явище. Шкільний хлів, сміттєвий ящик, чи щось подібне пофарбове в кольори Прапора - злочин. Патріотизм вчорашніх порохоботів, які під осінь швидко зеленіють, не має нічого спільного з патріотизмом В. Чорновола і Л. Лук’яненка.
Історик
Для Родион: О сліпці! Який патріот Чорновіл? Яка користь народу від іх ? Зубожіння і бідність... Виграли лише олігархи- використали хмару, лук‘яненка ....
Коментувати
Анна
Коли люли будуть отримувати достойну зарплату, будуть бачити як Верховна рада, чиновники на місцях дбають про людей (пробачте за тавтологію), а не про свої кишені. З*являться робочі місця, українська мова лунатиме з усіх ЗМІ і т.д.,то патріотизм буде у ВСІХ. А створений комітет, то ще одні дармоїди, які завалять школу непотрібними конкурсами та звітами, і обов*язково з фото щоб.
avatar13
Боже, Боже... Мені немає що казати. Я перейшов в 11 клас, ходжу на додаткові заняття, готуюся до олімпіад і ЗНО і мені ще не вистачало цього їхнього "патріотизму"! Тут ні одного культурного слова не можна сказати. Тепер що буде таким дітям, як я? Мізки не захочуть робити від перевантаження. Хтось скаже, що я не патріот і не люблю Україну, однак ні - я люблю Україну, на відміну від цих "чиновників" і "міністрів", які нав’язують цей "патріотизм", від якого вмерти хочеться. Людині не можна нав’язувати патріотизм, з такої людини виростає ворог країни або терорист. А "показових патріотів" взагалі хочеться гнати поганою мітлою.
костюк галина
Для avatar13: Ти, хлопче, краще не вмирай, бо нікому буде ЗНО здати, тобто подвиг звершити... А якщо твій патріотизм зашкалює, відкуси трішки тим, хто прапор має за ганчірку. хто путлера покликав Україну рятувати, хто пам’ятники полеглим Героям нищить... У нас таких багато. І тут вже дуже важко сказати, чого більше -патріотизму чи анти, виховувати чи тільки готувати до ЗНО...
Бой
Якщо будеш призером всеукраїнської олімпіади,то при вступі додадуть +10 балів . Головне отримати не менше ніж 160 балів за кожний предмет ,і тоді можна буде пройти на бюджет хоча б на периферію.
avatar13
Для костюк галина: Дякую Вам за мудру пораду! Не помру, бо ще, як ви кажете, треба і подвиг звершити - і екзамени здати, і вуз закінчити пристойно, і зарплату достойну мати, щоб було чим створити сім’ю, і щоб діти мої (в недалекому майбутньому) не жили в злиднях. Однак, з такими міністрами, з такою корупцією, з такими чиновниками і ще багатьох факторів (низькі зарплати для деяких верств населення, низькі пенсії у порівнянні з Європою, високі комунальні тощо) невідомо, чи зможу я нормально жити в такій пограбованій, бідній і нещасній країні, як наша Україна (от тільки не для всіх-то вона бідна - для тих, хто доїть нас як корів, вона абсолютно не бідна!). Всі тільки тікають то в Європу, то в Америку і навіть Росію. І таким образом беруться ті самі, як ви сказали: "хто прапор має за ганчірку, тих хто путлєра покликав Україну рятувать і тих, хто пам’ятники Героям нищать". Так що, будем на Бога надіяться. Поживем - побачим.
Коментувати