У МОН розповіли вчителям, як виховувати патріотизм у дітей

Відомством розроблені рекомендації про національно-патріотичне виховання у закладах освіти

У МОН розповіли вчителям, як виховувати патріотизм у дітей

Міністерством освіти розроблені рекомендації про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/20 навчальному році, які мають використовуватись працівниками освіти при плануванні виховної роботи з учнівськими колективами.

Автори документа наголошують, що формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому. У зв'язку з чим національно-патріотичне виховання є важливою складовою освітнього процесу.

«Завдання педагогів полягає у тому, щоб слова «Україна», «патріотизм» набували для дитини особливого сенсу, тобто сприймалися «не лише розумом, а й серцем», - йдеться у рекомендаціях з національно-патріотичного виховання.

Також автори рекомендацій зазначають, що не менш важливим є повсякденне виховання поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів - Герба, Прапора, Гімну. Важливим аспектом національно-патріотичного виховання є повага та любов до державної мови. Мовне середовище повинно впливати на формування учня- громадянина, патріота України.

«Однією з основних тенденцій розвитку виховання в сучасній українській школі має стати пошук форм «діяльнісного патріотизму» (творчі групи, осередки, екскурсії, свята, ігри-драматизації, спортивні змагання, естафети, огляди-конкурси, олімпіади, шкільні музеї, тематичні стенди, кімнати, зали, галереї, виставки дитячої творчості, книжкові виставки, творчі завдання, проекти, звіти, індивідуальні роботи, театр-експромт, колективні творчі справи, колективне творче панно, флешмоби, виставки-конкурси, фестивалі, туристичні походи тощо)», - рекомендують у Міністерстві освіти.

Документ також містить посилання на нормативну базу та методичні матеріали, що мають стати у пригоді педагогічним працівникам при роботі у напрямку національно-патріотичного виховання школярів.

Повний текст рекомендацій

Освіта.ua
20.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Руслана
Зараз, щоб стати патріотом по українським міркам, потрібно мати вишиванку, вдало розмовляти українською, вивчити гімн, відвідувати всі масові зібрання і вести активний пошук ворогів в країні, в яких протилежні політичні погляди. І ВСЕ - готовий пропагандистський солдат! Згадайте часи радянщини...та сама методика, така ж сама пропаганда.І що отримали в результаті? Чим більше ми будемо акцентувати свою увагу на патріотизмі, тим більше в нашому суспільстві буде проявлятись ненависть і як до самого поняття, так і до тих, хто його нав"язує. Але гірше, що наряду з цим, починає розводитися все більше псевдопатріотів, які під видом "вождів" заради показовості бажають звести рахунки з тими, хто не відповідає їхнім нинішнім вимогам.
Піонер
Для Руслана: Все правильно пишете. Але Радянський Союз зі своєю пропагандою відпочиває. Тоді ідеологічна пропаганда була, а зараз націоналізм ,який з патріотизмом і не порівнянні.Показуха і насильне насадження "патріотизму" Але те, що заставляють примусово, завжди викликає обернений результат. Учням вже тошнять ваші заходи. І не тільки учням.
Вадим
В День Незалежності зустріли батьків,що з дітками малими гуляли. Малі обидва на самокатах. Дітки грали в дуже" цікаву" гру під назвою " роздави голуба самокатом". Батьки робили вигляд,що нічого не бачать,бо найголовніше в свято- вишиванка,що вдягнули на дітей. Без коментарів
Местный
Для Руслана: забыли добавить, что надо ещё жить как можно дальше от этой страны.
Коментувати
Працівник освіти
Читаємо Сімейний кодекс. Стаття 150. Обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини 1. Батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини... Стаття 151. Права батьків щодо виховання дитини 1. Батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини. 2. Батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам. 3. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства. І де тут вчитель, школа, класний керівник???
Vladimir
Хворі на голову. Як інструкціями можна вчити патріотизму. Це прививається і3 грудним молоком матері
Олександр Нік
Головний патріот України є газовий барон Кооболєв, якому українці, завдяки владі Порошенка-Гройсмана, подарували мільйони доларів премії. Конституція України, верховенство права, соціальна справедливість - фальш, імітація демократії, завдяки чому грабують простого українця.
avatar13
Для Олександр Нік: Дійсно, ви правду кажете. "Чомусь, до Революції Гідності ніхто й ані букви не говорив про патріотизм, а після чомусь всі заволали про Батьківщину, прям як підкуплені" - така думка більшості жителів нашого міста, і моє в принципі теж. Цим т.з. "патріотизмом" зараз божеволіють, однак це ніяк не можна назвати патріотизмом, це екстремізм і тероризм просто, по другому - "показовий патріотизм", від якого просто гнати цих "патріотів" поганою мітлою хочеться. А істинний патріотизм не повинен так показуватися, істинний патріотизм - це коли ти захищаєш свою країну, допомагаєш військовим. А вдітися у вишиванки і кричати, що "ми - патріоти" всі можуть! Напевно, так думає багато хто з нашої країни, особливо ті, хто зі сходу та півдня.
Коментувати
Галина
Головною складовою патріотизму, є знання історії Батьківщини.МОН виділяє на вивчення історії України в середніх класах по 1 годині на тиждень, в старших по 1,5. Ситуація критична.
Местный
Для Галина: та ладно? Прям историю выучили все и страна поднялась с колен. А может главной составляющей патриотизма есть забота государства про человека, как материально, так и социально?
Коментувати
Олеся
Що таке держава і чиновники? Це ми з вами. Хто при владі? Такі ж, як і ми, люди, які не пройшли перевірку грошима... Нам їх ніхто не підкинув, не завіз і не нав’язав, МИ обрали їх. Вони-це наше відображення і наш менталітет. Змінимо світогляд ми-таких чиновників не стане автоматично:)
Імя
Государство плюёт на тебя во всех сферах твоей жизни, обдирает тебя, как липку, но ты обязан его любить.
Ірина
Заможне життя в європейських країнах сталося не само собою, а завдяки тяжкій праці їх громадян. Які не скиглили, а працювали, сплачували податки. В цивілізованих країнах дртримуються правил, бо інакше — штрафи, і не маленьки. Люди поважають себе і свою країну. А у деяких наших громадян все «на хліб не намажеш».Погоджуюсь, треба піднімати економіку, проте і виховувати свідомих громадян, патріотів теж треба.
Местный
Для Ірина: чиновникам это расскажи - они посмеются, параллельно растягивая деньги с бюджета.
Коментувати
Правда
Тяжело любить то, что не любит тебя. Лицемерием не собираюсь заниматься. Тошно....
Местный
"Да здравствует СОВОК. Тебя научат как родину любить, сынок".
Наталя
Розмова у маршрутці Луцька. Школярі 9-10 клас: "А що мені до України, всі їдуть заробляти гроші за кордон, щоб нормально вдягатися..." Можливо, треба підіймати економіку і тоді любов до України сама собою виховуватиметься. А так, дітки любіть Україну, то нічого, що Ваші батьки в Польщі працюють. Ну й що, що ви не проводите спільно час у сімейному колі, що вам не вистачає тати чи мами, ви головне любіть Україну... Ці діти з допомогою безвізу бачать світ і швидко порівнюють, де краще живеться. А так, як покоління дітей, що ростуть, є матеріально зорієнтоване, всі забаганки їх батьки й бабусі стараються задовільнити, а часи СРСР з її ідеологією не вернути, то це все матиме лише результат до моменту, коли діти малі. А 1 поїздка закордон розіб’є всі ваші намагання любити Україну. А ще любов вивітрюється, коли приходить зарплата і рахунок за комуналку...слів немає тоді, щоб виразити свою любов до України! А дітки ж звісно чують, як їх батькам "добре"живеться в Україні!
Местный
Для Наталя: чем дальше от этой страны - тем больше её любишь. К сожалению, такова реальность.
Микола Іванович
Багато знайомих живуть за кордоном. В свята показово вдягають вишиванки. Дискутують щодо освіти, реформ медицини,ходять голосувати на вибори. На моє питання,коли повернуться додому,кажуть,що тут немає гідних умов життя. Ось тобі і патріотизм(((
наталія
В моєму розумінні патріотизм- це і розбудова економіки, боротьба з корупцією, потужня держава, яка може захистити своїх громадян і надати гарантії безпеки і соціального розвитку... Але ДЕРЖАВА -це МИ!!! І саме від нашого майбутнього - наших дітей буде залежати УСПІХ УКРАЇНИ! Треба виховувати патріотизм в школі, в сім ї! На уроках історії, права! І взагалі своїм прикладом! Моральністтю! А діти вони відчувають фальш!
Коментувати