Школи отримають новий підручник з фінансової грамотності

У МОН презентували нові матеріали з фінансової грамотності для учнів 9-х та 10-х класів

Школи отримають новий підручник з фінансової грамотності

У Міністерстві освіти презентували нові навчальні матеріали для учнів 9-х та 10-х класів, що допоможуть школярам освоїти фінансову грамотність.

У розробці матеріалів взяли участь фахівці Міносвіти, Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», Університету банківської справи та низка експертів.

Програма, навчальний посібник та робочий зошит «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?» враховують зміни в фінансовій галузі за останні 5 років.

Матеріали також містять блоки про основні права споживачів фінансових послуг, правила безпечної роботи з платіжними картками, криптовалюти, електронні гроші, платіжні інтернет-інструменти тощо.

За словами заступника міністра освіти Вадима Карандія, підприємливість і фінансова грамотність є однією з компетенцій, якою мають володіти учні та випускники Нової української школи.

«Ми вдячні Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» за створення якісного підручника. Цей посібник – не просто практичний порадник. Він має розвинути в учнів критичне та системне мислення у фінансових питаннях, уміння оцінювати ризики та приймати зважені рішення щодо фінансів. Ми впевнені, що нові підручники допоможуть молоді в реальному житті», – наголосив Карандій.

Посібник складається з 5-ти розділів та 25-ти тем. З нього учні дізнаються про сучасну фінансову систему, фінансові установи та їхні послуги.

Планується, що за підсумками курсу школярі зможуть навчитись ефективно управляти власними фінансами та відповідально користуватись фінансовими послугами.

Водночас представники Проекту USAID впевнені, що читачами нових підручників стануть не лише учні середніх шкіл, а також їхні батьки та родичі, які зможуть знайти у посібнику корисну для себе інформацію.

Освіта.ua
16.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Я
Отличная идея! С честной книгой по жизни ! Библиотеке школьной нужны помещения для хранения книг и Правила, чтобы сохранить для читателей книги: денежный залог по стоимости книги.
Вчитель
Завдяки соросятам і юесайді про фінанси більшість батьків можуть тільки прочитати))
Наташа
Економіку ввели в школу в 1991 р. Потрібний предмет. Є багато напрацювань. Цікаво і корисно її вивчати. Але вже відмінили, долучили уроків 17 в громадянську освіту. Все накрилась економіка в школі мідним тазом. Тепер гордо заявляють про фінансову грамотність. Що нема чим зайнятись?
Анна
Еще бы преподавателей по финансам найти.