Освітнім омбудсменом став директор київської школи

Посаду освітнього омбудсмена обійме директор столичної школи Сергій Горбачов

Освітнім омбудсменом став директор київської школи

На посаду освітнього омбудсмена буде призначено директора спеціалізованої столичної школи № 148 Києва Сергія Горбачова. Про це з посиланням на рішення міністра освіти Лілії Гриневич, повідомили у Міністерстві освіти.

За словами міністра, визначальним фактором під час ухвалення рішення стало знання кандидатом системи освіти на різних, зокрема управлінських, щаблях, а також розуміння цінностей та суті розпочатих освітніх реформ.

«Сьогодні саме той день, коли я маю повідомити про своє рішення щодо вибору освітнього омбудсмена. Мушу сказати, що це було не просто. Закон передбачає, що міністр може призначити будь-яку людину, яка відповідає критеріям, на цю посаду. Але ця посада настільки важлива для суспільства, і всіх цікавить, хто буде освітнім омбудсменом, що ми вирішили провести публічний відбір на засадах конкурсу», – повідомила Гриневич.

Вона відзначила, що всі три кандидати, яких рекомендувала спеціально створена комісія при МОН, є фаховими людьми та мають свої переваги. Зокрема, Ірина Яковець – професійний юрист з досвідом роботи зі складними підлітками в межах системи пробації, а Олеся Ващук має досвід правозахисної діяльності.

«Освітнім омбудсменом вже найближчим часом стане Сергій Горбачов. По-перше, він добре знає систему освіту зсередини, а також глибоко розуміє суть реформи Нова українська школа. Сергій Іванович єдиний з кандидатів має сформоване розуміння того, що таке педагогіка партнерства. І нам дуже важливо, щоб ця посада, і він має це зробити, щоб вона не перетворювалась на ще один каральний орган, який шукатиме винних, а ця посада має стати осередком довіри та цивілізованого вирішення конфліктів», – пояснила міністр освіти.

Вона додала, що цей кандидат також показав себе як успішний менеджер, про нього високої думки громадські та міжнародні організації, які залучені в упровадження реформи. Він має досвід успішної співпраці з Державною службою якості освіти, що повинна буде працювати в партнерстві з освітнім омбудсменом.

Освіта.ua
12.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
людина
Якщо кандидатура на посаду й справді така непідходяща, може, варто буде апелювати до нового очільника МОН про її перегляд?
Іван
Ого! по всьому видно,що опус вийшов голосний.Десь пані Гриневич втратила почуття міри.Омбудсмен,якого категорично не сприймають ті,кого він повинен захищати? Чи то все від безвиході політичної борні? а може бажання помститись наприкінці перебування міністром?
Одна цитата
С. Горбачов: пенсіонери не мають працювати безстроково. Освіта.ua 08.12.2016. "До речі, мені на пенсію через два роки. Я подам заяву про звільнення з посади директора з дати свого 60-річчя: але залишаю за собою право взяти участь у конкурсі на цю ж посаду." Цікаво, чи подавав він таку заяву. Щось не віриться.
Witalina
Мені здається, що наші коментарі НІЧОГО НЕ ЗНАЧАТЬ,їх ніхто не читає з "власть імущих" А якщо хтось і читає, то ЧХАТЬ вони ХОТІЛИ на нашу думку. А з іншої сторони, якою б гарною не була людина, ЗАВЖДИ знайдуться невдоволені, ображені і будуть поливати брудом.
Юрій
Сталося точно так як я раніше писав. Конкурсу не було, все вирішено було до його провелення. Будемо надіятися, що незабаром в міністерство прийде адекватний очільник і вишвирне цього недоумка.
диво дивне
Журналіст. Учитель медіаграмотності (предмета, якого взагалі не існує в Типовому навчальному плані. Скоріш за все, на угоду омбудсмену, з 1 вересня зроблять обов"язковим). Людина, яка майже не працюваля в освіті, не бачила дітей, батьків... Неможливо в Інтернеті навіть знайти його біографію. Чим він займався до 2017 року??? Людинеа не звідки одночасно стає директором школи, членом Колегії МОН, керівником робочої групи з оновлення програм 5-9-ті класи. Не звідки прямо у всі посади. ФАХІВЕЦЬ!!! Дуже цікаво як так вдалося. Чим він займався до 2017 року... Море питань до цієї особистості, але на теренах Інтернету нічого немає. Біографія на сайте МОН "дуууже змістовна" Якщо хтось знає де прочитати його біографію- скиньте ссилочку, будь ласка. Тільки прохання, те що він у себе на сторінці виставив не давайте- там неможливо нічого прочитати. Класний журналіст- ніби-то є, але нічого не видно
давайте писати правду не лише тут
Залишился єдина надія- хтось із Кабінету Міністрів читає все що тут та у фейсбуці пишуть і ця кандадатура буде відхілена. Боже! Дай розумних людей та розумні рішення!
Здивований
Хоч хто одне добре слово скаже про цього Опусмена? В Мон всі призначаються по бахнутим критеріям(шаров, винницький,рашкевич....)
Ганьбак
Для Здивований: ніхто!! Бо він ніхто!
Олекса Позняк
Для Ганьбак: не ніхто а величезна па4люка
Коментувати
нпхор
чем должен заниматься омбудсмен и кто делал его работу до назначения? "Зачем нам кузнец?Нет, мне кузнец не нужен. Что я - лошадь что-ли?"
ми не боти, ми люди
Дивна позиція Міністра освіти. Скільки написали негатива, а п. Гриневич все одно каже що він хороший. Пані, ми не боти, ми реальні люди, але, знаючи Горбачова як підлу та людину, яка може (а він може) мстити, ми не хочемо щоб на нас та наших дітях відігралися. прочитайте його дописи, його стиль спілкування з тими у кого інша думка.... Ви запропонували формат через Фейсбук, а потім собі ж заперечуєте. Для чого був потрібен отой конкурс? Потехенько наказом призначити та все. А так... До слів про компетентність. Цікаво коли ж він став компетентним? 8 років загального педстажу у 5!!! школах. Де ж і коли він тіє компетентності набрався? Сподіваюсь на розум пані Міністр, її компетентність та виваженність. Сподіваюсь, що Лілія Михайлівна змінить свою думку і Горбачов не буде призначен на цю посаду, в іншому випадку спадає дуже сумна думка
Олекса Позняк
Для ми не боти, ми люди: правда Сирожик ско7иняка рідкісна, але начальство вилизувать уміє...
Коментувати
Навіщо це?
Друзі! Невже не хрозуміло, що Омбудсмен - це п’яте колесо до вчительського воза! Окозамилювання , імітація турботи, захисту. І - горе нашим грошам!!!
Олекса Позняк
Для Навіщо це?: там класна зарплата а потім і пенсія, ще й 12 друзяк можна набрать в теплий офіс. Не хватає нам трутнів?
Коментувати
Олександр
Що це за ганьба, Гриневич? Було 3 кандидатури, опубліковані в фейсбуці Освіта, а тепер вибрали зовсім іншу???
Поділ- 100
Це Чмо стало омбудсменом. Неадекватне , самозакохане , велике в немочі... Невже все так хреново в нас?!?
Хто б сумнівався
що освітнім омбудсменом стане саме цей вискочка. Про це в коментарях писали ще до проведення конкурсу. Ганьба пані Гриневич. Сподіваюся, що це останнє її призначення.
напар
Для Хто б сумнівався: А що не так з Горбачовим? Справляє враження найадекватнішого з усіх трьох.
шкода, шкода, шкода
Чому не він? 1. Прослухайте його виступ. Тільки про себе, тільки він, для нього... Не діти, не вчителі, н учасники освітнього процесу, тільки Я. 2. Це людина не з системи освіти- тільки 8 років стажу роботи у школаХ. наш пострел кругом поспел- про нього писали раніше. 3. Людина не сприймає жодного зуваження, жодної критики. Тільки свою думку вважає най-най-най. 4. У школі Київа всіх хто не був згодний з ним- звільнив загнобив. 5. Він не працював ні класним керівником, ні вчителем. Просто знімав вершки. 6. За роки керівництва у школі робив усе на показ( прогляньте дописи на його сторінці, нас сайті коли) Два інших кандадата теж не освітяни, але вонигарні юристи. На цій посаді треба буде добре обізнанним у законах, щоб захищати ВСІХ УЧАСНИКІВ НАВЧАЛЬНО_ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ
Віктор
Для шкода, шкода, шкода: У своєму виступі Горбачов каже, що головним в роботі директора є вміння вирішувати конфлікти, і вважає себе спеціалістом у цьому. А, по-моєму, головним має бути недоведення до конфліктів. Мабуть, у доведенні до них він справді є спеціалістом.
Коментувати
111
Мои поздравления! Поздравления краху системы образования. Поздравления договорняку. Поздравления Министру, что успела до выборов пристроить еще одного из приближенных. «Ми будемо зважати на коментування громадськістю цих відеопредставлень, бо розуміємо, наскільки це суспільно важлива посада. Люди хочуть знати, хто захищатиме їхні права», – повідомила Міністр.(https://mon.gov.ua/ua/news/liliya-grinevich-komisiya-pri-mon-rekomenduvala-3-kandidaturi-na-posadu-osvitnogo-ombudsmena-z-nimi-mozhe-oznajomitis-kozhen-ohochij-video) На фейсбуке могли открыто высказать свое мнение все желающие. Наименьшее число голосов- у Горбачова С.(при чем существенно меньше , в 5-6 раз!) Но, не смотря на слова Министра, именно он стал омбудсменом. ДЕМОКРАТИЯ и НУШ...
Для 111:
Краще не мати ніякого омбудсмена, ніж ним має бути цей Горбачов.
Іван
Подивіться сайт школи де він був директором.Все стане ясно як божий день! Феодалізм,рання стадія. Потрібна молода людина з свіжим баченням,а не пенсіонер часів срср. таки втомилась пані Міністерка!
Наталія
"Омбудсмен..." Хіба так має говорити очільниця (міністерка) МОН України? Ми ж за чистоту української мови! То де ж український відповідник слову шведського походження? А як щодо фемінізації? Змінюємо правопис, і раптом - "мен"!!! Що ж робити "вумен"?
Коментувати