Третина учнів початкової школи не почуваються щасливими

Майже 13 % учнів мають претензії до своїх однокласників, а близько 7,5 % – до вчителів

Третина учнів початкової школи не почуваються щасливими

Майже 33 % учнів не почувались щасливими під час навчання у початковій школі. Про це йдеться у висновках авторів моніторингового дослідження якості початкової освіти, що присвячено питанням булінгу у початковій школі і було проведено в Україні навесні 2018 року.

Разом з тим, згідно з результатами дослідження, майже половина учнів початкової школи позитивно оцінили своє перебування в навчальному закладі у своїх відповідях на запитання анкети указуючи на доброзичливість однокласників і вчителів, на відсутність фактів з ознаками булінгу тощо.

«Водночас не можна проігнорувати й дані, які показують, що майже 33 % учнів не почувалися щасливими в ЗЗСО, майже 13 % мали претензії до своїх однокласників, а близько 7,5 % – до вчителів», - зазначають автори дослідження.

Так само, на думку дослідників, повинні викликати певне занепокоєння свідчення випускників початкової школи щодо того, що їм кілька разів на місяць, на тиждень або й щодня в школі доводилось чути образливі слова на свою адресу (сукупно таких учнів більше половини з-поміж опитаних), стикатися з випадками своєрідної ізоляції від колективу, коли інші діти не брали їх до ігрової або якоїсь іншої групової діяльності (сукупно таких учнів теж більше половини!).

«Однак найбільше мають насторожувати відомості, відповідно до яких 15,6 % випускників початкової школи наражалися, крім психологічного насилля через слово, ще й на фізичне (стусани, штовхання, побиття) з боку однолітків чи старших учнів кілька разів на місяць, а 6,1 % і 3,7 % випускників – кілька разів на тиждень або щодня відповідно», - йдеться у результатах моніторингового дослідження.

Також автори дослідження дійшли висновку, що у комплексі ці дані засвідчують, що вже в межах початкової школи починають спостерігатися явища, які врешті можуть бути кваліфіковані як своєрідні прояви булінгу.

результати дослідження

Освіта.ua
06.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
хі
відкрию вам секрет, не тільки учні а й більшість населення України не почувають себе щасливими.
Роман
Для хі: Парадокс, Що при цьому знаходятся тупі раби, які дякують Порошенку за те що зробив їх бідними?!!!!
Коментувати
Лара Ф.
Діти 1-4 класів не можуть реально оцінювати себе серед ровесників(вікова психологія). У них тільки формується самооцінка. Сьогодні зранку посварився, а до кінця робочого дня вже все добре. Або на момент опитування дитина засмучена вчорашнім конфліктом. Тому показання не можуть бути реальними.
serj
Ура товаріщі! За наступну 5-летку Дайош на гора 100% щастя
Олена
Я є викладачем позакласних курсів і працюю з дітьми 1-3 класів. Моя статистична вибірка показує приблизно той самий результат. Але в межах Києва і пригорода. Трохи більше третини учнів не просто не щасливі, вони знесилені і деякі з них ще й на пряму говорять, що ненавидять своє життя. Справа в тому, що є проблема не лише булінгу, а проблема в батьках. Абсолютно всі знесилені від купи позакласних занять, на які заставляють ходити батьки. Дуже часто саме батьки не чують своїх дітей. Це теж є проблема. Ринок заповнений найрізноманітнішими гуртками, але ж не потрібно на них всіх відправляти дітей.
Лара Ф.
Для Олена: А потім знесилені діти зриваються на своїх однокласниках.
Коментувати