Гройсман: на рівні середньої освіти реформи вже відчутні

За словами прем'єра, реформа освіти є не косметичним ремонтом, а капітальною перебудовою

Гройсман: на рівні середньої освіти реформи вже відчутні

Метою запровадженої урядом реформи освіти є розбудова системи якісних освітніх послуг від дитячого садочка до вищої школи. Про це сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Координаційної ради з питань впровадження реформ у сфері освіти.

За словами Гройсмана, «Нова українська школа», реформа профтехосвіти та вищої освіти - це не «косметичний ремонт», а капітальна перебудова, важливий інвестиційний проект.

Він висловив переконання, що на рівні дошкільної освіти та середньої освіти реформи вже відчутні.

«За останні роки – завдяки бюджетній підтримці та фінансовій децентралізації втричі скорочено чергу до дитячих садочків. Мережа дошкільних закладів зростає ледь не щомісяця по всій країні. Кількість оновлених шкіл, в тому числі обладнаних за вимогами нового освітнього простору, так само зростає. Вже зараз в Україні працюють 778 опорних шкіл, які надають якісно новий рівень освітніх послуг», - повідомив прем’єр.

Також він запевнив, що до процесу реформи освіти активно долучається і місцева влада.

«Завдяки реформі децентралізації обсяги місцевих бюджетів сягнуть 270 млрд грн. І цей інструмент децентралізації має стати у нагоді створення якісного середовища – в тому числі в освіті. Ми маємо сотворити якісну нову систему в Україні – від дошкілля до вищої освіти», - сказав Гройсман.

Освіта.ua
09.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Witalina
ВІДЧУТНОЮ на рівні середньої освіти БУДЕ реформа ТОДІ, коли у школи прийде молодь.Саме це буде показником успішності реформи.А до тих пір, поки молодий вчитель отримує з,п. на рівні техперсоналу, всі розмови про реформу - підміна "понять"-"словоблудіє" Просто образливо для молодого викладача професійного училища отримувати менше, ніж випускник цього училища.
Реформы? Ау!
Думаю,всем,кто причастен к этим реформам, пройдёт божья кара!
Враньё продолжается
Самая " лучшая" реформа,которую уже ощутили-создание ОТГ( по факту ОПГ во главе с головой-феодалом,который непонятно за какие средства ездит по пять раз за год за границу решать свои вопросы), с безразмерным чиновничьим аппаратом, " карманным" виконкомом и депутатами,которые " проводят" нужные голове решения,а,главное,закрытие сельских школ под прикрытием " улучшения качества обучения". Создание " опорных" школ,которые по факту ничем не лучше обычных школ( потому что обещанные " золотые горы" никто не реализовал.) Главное-уничтожение сёл, их опустошение,а закрытие школ в них-верный путь получения свободных для продажи земель.
Учителька
Працюю в сфері середньої освіти далеко не перший рік, а змін щось, особливо позитивних, не відчуваю. Тільки балаканина та писанина кругом про реформи... А хотілося б вірити ... Та тільки бачиш зовсім інше: продовжується, як і раніше хронічне недофінансування, наочність у кабінеті з’явиться тільки, якщо сам її виготовиш чи придбаєш власним коштом. Щоб показати відео чи прослухати трек ношу власний ноутбук. Колись і колонки комп’ютерні носила, та обридло. Використовую тепер шкільні, які то скриплять, то риплять, бо їх придбали чи не в минулому столітті...
Педагог
Перебудова - це слово з яким немає добрих асоціацій. нЕ МОЖУ ЗРОЗУМІТИ ЯК У НАШІЙ ДЕРЖАВІ ПРИ ПОСАДОВОМУ ОКЛАДІ 6 ТИСЯЧ ГРН ВИРОСТАЄ 60 ТИСЯЧ (це про з/п в апаратах вищих чиновників)
тану?
Про якість знань в опорних школах Ви серйозно? Чи це Вам пані Міністерка відрапортувала? А Ви детальненько: як дитина вчилась в своїй школі і як стала вчитись в опорній. Маю спостереження Можу поділитись.Не на користь опорної школи.
Александр
В дупу засунь свою реформу. Почему з выщим образованием зарплата как у гандурасе? Почему вы себе в ВР не утвердили минимальную зарплату уроды!
Мисник
Пане Гройсман! Як ви відчули зміни, яким органом?? Бідні школи, бідні вчителі...Одні кругом рехворми. Ось прийде Клоун, отоді ми заживемо, порадіємо на кутні!! Це не із-за Зла. Це із страху передчуття!
Witalina
Для Мисник: Невже хапуга-обманщик краще Клоуна????
Тетяна
Хто відчув реформу в дошкільній освіті? В чому вона? В переповнених групах, в чергах, в мізерній заробітній платі вихователів та всіх працівників ЗДО ( о бачите є реформа- назву змінили, це значно покращило все) , Жодної іграшки, книжечки, посібника за 12 років моєї роботи придбано не було, все тільки завдяки батькам, допомоги ніякої нема, тільки шкода від висловів пані Гріневич про те що батьки не мають нічого здавати, а де ж воно візьметься? Де написано куди приїхати вихователю та отримати всі матеріали згідно з рекомендованим переліком? Добре що батьки розуміють що це брехня, а їхнім дітям потрібно гратись та займатись сьогодні. Вихователям з/п так і не підняли , тільки обіцянки, і пояснення що коштів нема, чому людина виховуючи дітей не може забезпечити своїх? Молодь приходить і тікає, , в тих умовах та з такою оплатою вони не працюватимуть, то де та" рехформа"?
Коментувати