Освітньої субвенції не вистачає на зарплати, - АМУ

Обсягу освітньої субвенції на 2019 рік недостатньо, щоб виконати виплати учителям в повному обсязі

Освітньої субвенції не вистачає на зарплати, - АМУ

Відповідно до прогнозів доведеного обсягу освітньої субвенції на 2019 рік недостатньо, щоб виконати гарантовані законодавством України в повному обсязі виплати вчителям. Про це йдеться у листі Асоціації міст України до Профспілки працівників освіти і науки.

Зокрема, в Асоціації міст України заявляють, що розмір освітньої субвенції у 2018 році покривав лише 88% від потреби.

«Таким чином збільшення заробітних плат для педагогічних працівників могло б бути лише за рахунок значного скорочення їх чисельності. Однак органи місцевого самоврядування протягом 2018 року намагалися забезпечити збереження педагогічного персоналу за рахунок відволікання власних коштів на оплату праці, яка не була забезпечена освітньою субвенцією. Ситуація в галузі ускладнена тим, що відповідно до наших прогнозів доведеного обсягу освітньої субвенції на 2019 рік недостатньо, щоб виконати гарантовані законодавством України в повному обсязі виплати вчителям», - наголошують в асоціації.

Надскладна ситуація спостерігається у 25 містах обласного значення, які доєднали до себе 64 сільські, селищні ради протягом 2018 року. Для них дефіцит освітньої субвенції найбільший, адже розрахунки не враховують особливості сільських територій.

Також в Асоціації міст України зазначили, що основні зусилля органів місцевого самоврядування на сьогодні направлені передусім на збереження робочих місць педагогічних працівників.

«Впевнені, що спільна позиція органів місцевого самоврядування та профспілок працівників освіти та науки забезпечить зростання заробітної плати разом із збереженням робочих місць», - наголосили Асоціації міст України.

Освіта.ua
28.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Залізняк  М.
Які дурні і примітивні наші люди- хто винуватий, чому немає грошей ? Директор, ректор, завроно.... це ж нісенітниця! Причина в державній системі - вона для прибутку багатих! Школи, вчителі , внз- це обуза , щось лишнє , непотріб.... А для простаків- все вкрав сусід із методкабінету. Грантоідна розробка. Не опускаймося до мишей!!!
Курса
Для Залізняк М.: нас розводять олігархічні прислужники, налаштовують одне на одного, а самі млрд тирять.
Коментувати
Володимир
Менше премій для чиновників, і буде зарплата учителям та обслуговуючому персоналу навчальних закладів. Потрібно міським головам, органам ДФС дбати про наповнення бюджету держави, а не власних гаманців. Такий роздутий апарат чиновників - зайвий для держави. Ця асоціація має змінити своє призначення, бути опорою для громад, а не кандидатів у президенти.
Правда
Для Володимир: повна дурня!!!
Володимир
Для Правда: Аргументую: міський голова отримує щомісяця від 100 до 600 відсотків премій щомісяця. Для нього розмір премії необмежений. Вчитель не отримує і однієї премії щомісяця, лише винагороду до Дня вчителя і якщо є економія фонду оплати праці, премію - один раз у кінці бюджетного року. У великих містах, обласних центрах відділи освіти взагалі непотрібні, для цього є управління освіти міської ради. У районних центрах згодом теж будуть непотрібні райво, його функції перейдуть до спеціалістів від освіти об’єднаних територіальних громад. Реформа в освіті - це створення нормальних умов для функціонування працівників освіти з метою надання якісних послуг учням. Апарат місцевих органів влади має відповідати потребам і особливостям громади, а не штучного штатного розпису чинуші вищого рівня.
Коментувати
Розуменко
Новобузький район Миколаївської обл. зовсім не платять за січень.І говорять не чекайте в будете жалітись закриєм школи. От вам і демократія.Газ та світло відключають за борги.
Правда
Для Розуменко: зато вулиці перейменували і декомунізацію провели! Радійте , педагоги. За правих голосуєте- вигрібайте!!
Коментувати
Віктор
В січні зарплата на 9% більша, але престижності немає і премії за минулий рік теж, крім працівників районного відділу освіти. Їм дали. Кажуть, що школи спрацювали погано, а старалось лише районне начальство.
work
Для Віктор: Ідіть працювати у районний відділ освіти, або на роботу з більшою зарплатою, вакансії зараз є.
Коментувати
Нима
Я всё понимаю. С деньгами (для нас) в стране напряженка. Но... Получили расчетные - в январе зарплата на 150-200 грн. меньше!!! А проезд с февраля больше в 1,5 раза, а цены на продукты уже выросли, а коммуналка все дорожает и дорожает. И на вопрос "Почему?" - "Так зарплаты ж выросли". Вот так и живём.
Сергей Лимонов
Для Нима: за січень на 370-500 грн більша зарплата- престижність 20% ( всім)!
Нима
У нас престижность 5%, а раньше было 20.
Коментувати
МВФ
Закон "Про освіту" в плані реформи не виконується. Стосується підвищення рівня оплати, а також здійснення цих оплат за рахунок скорочення персоналу шкіл за планом і для чого були створені ОТГ ліквідація, оптимізація, закриття, ЗВІЛЬНЕННЯ освітян і медиків...Але ситуація різна по країні... Це означає посада директора школи одна в гімназії, а решта філії де завідувач і максимум 9 класів за ініціативою засновника...Вибори і округи-депутатів освітньої субвенції ОТГ покажуть чи будуть закриті школи.