Як встановити інтерактивну дошку самостійно

Для коректної роботи інтерактивного обладнання потрібно його правильно встановити та налаштувати

Як встановити інтерактивну дошку самостійно

При замовленні інтерактивної дошки консультант кожному ставить питання: «Вам потрібний монтаж дошки чи впораєтесь самостійно?» І тут починаються роздуми і вагання.

Дехто вирішує впоратися власними силами і починає шукати в інтернеті потрібну інформацію, на жаль, не завжди правдиву.

Кожна марка інтерактивної дошки відрізняється одна від одної. Фахівці інсталяційного відділу компанії INTBOARD™ вирішили поділитися власним досвідом та секретами успішної установки інтерактивної дошки.

Ось такий набір потрібен для роботи з установки інтерактивної дошки. Наші майстри спеціально використали найбільш поширені інструменти, простіше кажучи, у кожного чоловіка знайдеться щось подібне.

Для початку розглянемо способи кріплення.

Настінне кріплення

 • кріплення йде в комплекті з інтерактивною дошкою;
 • потрібно один раз гарно налаштувати і довгий час все працюватиме.
 • втрата мобільності.

Кріплення на підставку

 • мобільність;
 • підставку потрібно окремо купувати;
 • додаткові витрати часу на те щоб зібрати підставку.

З досвіду спеціалістів можна сказати, що інтерактивну дошку дуже рідко встановлюють на мобільну стійку. Це значно логічніше робити, коли у вас є  інтерактивна панель, саме в цьому випадку повністю реалізується мобільність системи.

Розглянемо варіант з монтажем інтерактивної дошки на стіну.

Починати потрібно з визначення висоти, на якій потрібно кріпити дошку: вона вимірюється від підлоги до нижнього краю інтерактивної дошки. Для школи ця відстань повинна бути 70-90 см, для дитячих садочків 30-70 см.

Далі потрібно визначити верхню лінію кріплення інтерактивної дошки. І тут правильним буде прислів'я: «Сто раз відмір, один раз відріж». Потрібно відмітити прямою лінією, бажано без жодного градусу нахилу, верхню межу дошки. Далі потрібно зробити отвори у місцях кріплення і встановити планку, на якій буде розміщена інтерактивна дошка.

Рекомендується встановлювати інтерактивну дошку вдвох, щоб уникнути пошкодження обладнання.

Далі потрібно встановити кронштейн для кріплення проектора. Він може кріпитися до стіни або стелі. Все залежить від типу проектора, яким плануєте користуватися.

 • Короткофокусний проектор.

Кріпимо до стіни над дошкою на відстані 15-25 см від верхнього краю інтерактивної дошки. Розмістити його потрібно таким чином, щоб об'єктив проектора знаходився по центру інтерактивної дошки. Далі робимо отвір, вставляємо дюбель і закріплюємо кронштейн.

 • Довгофокусний проектор.

Тут вже ситуація набагато складніша. Такий проектор потрібно розміщувати на відстані 2-3 м від інтерактивної дошки. Прикріпити проектор не складно, а от розрахувати відстань потрібно дуже точно. Від цього залежить якість зображення на інтерактивній дошці.

Розрахувати відстань можна двома способами:

 • помножити ширину інтерактивної дошки на проекційне відношення проектора - складна фраза для розуміння. Давайте розглянемо на прикладі: У вас дошка шириною 160 см, а проекційне відношення проектора 1:1,5. 160*1.5 = 240 см - це і є відстань, на якій потрібно розмістити проектор.
 • практичним методом. Суть методу - регулятор зуму встановлюємо на середньому значенні, вмикаємо проектор і направляємо на дошку. У місці, де зображення займає всю поверхню інтерактивної дошки, закріплюємо проектор. Більшість користується саме цим методом.

Наступний пункт - налаштування проектора.

Тут потрібно звернути увагу на такі речі:

 • проектор не повинен світити в очі вчителю або учню. Як зазначалось вище, відстань від верхнього краю дошки до проектора повинна бути 15 - 25 см.
 • якщо не прибрати з'єднувальні кабелі в кабель-канали, то вчителі чи учні можуть чіпати їх головою.
 • чим ближче до дошки знаходиться проектор, тим сильніше потрібно регулювати трапецію (у деяких моделях ця функція дуже обмежена).

Тепер настав час все підключити і впевнитися, що система працює правильно:

 • з'єднуємо інтерактивну дошку з комп'ютером за допомогою USB кабелю;
 • з'єднуємо проектор і комп'ютер кабелем VGA або HDMI;
 • проектор підключаємо до мережі;
 • тепер підключаємо до мережі саму інтерактивну дошку.

Після всіх цих маніпуляцій потрібно ще відкалібрувати дошку та встановити програмне забезпечення, яким плануєте користуватися.

Компанія INTBOARD™ до власних інтерактивних дошок та панелей безкоштовно надає пакет програм «Intboard Простір».

Ось і все про те, як можна самостійно встановити інтерактивну дошку, уникаючи найпоширеніших помилок.

Говорять, що жодна хороша господиня не розголошує рецепт своєї коронної страви. Вирішувати тільки вам, INTBOARD™ — це погані господарі чи люди, які всією душею віддані справі і прагнуть піднести освітній процес на новий рівень.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
28.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
А чи може дошка працювати без ноутбука чи комп’ютера, тобто самостійно, тільки з проектором?
Леонид
Прошу статью где найти деньги на интерактивную доску? У нас в университете мел не всегда есть...
Віктор
Які інтерактивні дошки? Тут на 15% зменшують доплату за престижність бо не має фінансування. Скорочують все і всіх кого можна.
KoMa
А чому не написано "на правах реклами"?
Максим Мирошник
У вас і ліцензія на монтажні роботи є чи хто буде нести відповідальність? Текст має бути не менш ніж 100 знаків.