Учні та вчителі отримають шкільні е-підручники

Доступ до е-підручників учні та вчителі отримуватимуть через освітню електронну платформу

Учні та вчителі отримають шкільні е-підручники

Держава безкоштовно забезпечуватиме учнів та вчителів не тільки паперовими підручниками, а й електронними. Про це, з посиланням на рішення Кабінету Міністрів, повідомили у Міністерстві освіти і науки.

За словами Лілії Гриневич, у законі «Про освіту» передбачено, що держава гарантує безоплатне забезпечення не лише паперовими, а також електронними підручниками.

«Тепер уряд прийняв Порядок, яким визначається конкретний механізм цього. Причому, я хочу наголосити, що йдеться і про електронні версії паперових підручників, у форматі pdf, і про власне електронні підручники та підручники з аудіосупроводом», – пояснює міністр.

Планується, що доступ до е-підручників, право використання яких придбано державою, учні та вчителі отримуватимуть через Національну освітню електронну платформу. Зараз майже готове ядро платформи, і прийняте рішення стане одним з важливих кроків до наповнення її необхідним контентом.

Також новий Порядок забезпечення підручниками та посібниками містить декілька інших змін.

Зокрема, безоплатно підручниками забезпечуватимуть тих, хто отримує повну загальну середню освіту не лише в школах та закладах профосвіти, а й у закладах фахової передвищої та вищої освіти (коледжі та технікуми).

Педагогічні працівники отримуватимуть окрім підручників і навчально-методичну літературу.

Запроваджено новий механізм визначення накладу підручників. Він більше прив’язаний до реальних потреб та розраховуватиметься на найбільшу кількість учнів на 5-річний період використання підручника.

Освіта.ua
23.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Я
Також стануть у нагоді аудіо-файли програмових творів з літератур у виконанні майстрів українського слова. А озвучити серію книг "Бібліотека Шевенківського комітету" ?!
Непетрик Неп'яточкін
А я вже мрію про е-підручник... Як вручать мені його і скажуть:"Бережи, як зіницю ока, як честь свою бережи!" І серце моє переповнить радість, і гордість за НУШ, і СУШ, і ...ітіть його...трясця його ковіньку... Бо не знаю, коли ця золота мрія стане реальністю, адже не завжди в нашій шкільній бібліотеці можна взяти елементарний підручник за певний клас. І бібліотекарка, така мила і безпосередня, знизуючи плечима, казатиме: "Знаєте, не всім учням дісталися, почекайте"... А я й чекаю... Досі чекаю... І мрію... Мрію, як візьму я оте електронне чудо в свої тремтячі руки... І буде нам всім небо в алмазах!
Павлович
Для Непетрик Неп’яточкін: Ніяке електронне чудо Ви в руки не візьмете. Вам забезпечать безкоштовний доступ для скачування файлів підручників та посібників. Цитую:"Забезпечення підручниками і посібниками здійснюється шляхом їх видання (перевидання), придбання, зберігання, доставки та формування резервного фонду, а також надання безоплатного доступу до електронних підручників та електронних (у форматі PDF) версій друкованих підручників (далі – електронні підручники). "
Семенівна
Для Павлович: так я ж і зараз маю можливість на 4book скачати будь-який підручник. У чому новина?
Павлович
Для Семенівна: Ні не новина,Семенівно,я просто розбив "удрєбєзгі" мрії п.Неп’яточкіна про те, що рідне МОН вручить йому крутий девайс для читання.
Коментувати
Роман
23 січня 2019 року. Підручника з біології при абсолютно новій програмі немає. З 2020 року планується нова програма ЗНО з біології. Навчаємося по європейськи, зі смартфонами в руках. Відсутній не тільки підручник, але й здоровий глузд укладачів програми з біології. Хочеться прочитати всі прізвища тих, хто наваяв таку муру. Ви, коли програму складали, про вік дитини не забули? Хто апробував цей непотріб? Чому програма , підручники і ЗНО ніде не перетинаються?
В,В,
Для Роман: Ви- біолог? Не маю наміру Вас образити, але поясніть мені, як можна так спотворити цю науку? Так, після навчання ця цими програмами та підручниками тільки відраза. Для чого дітя на уроці стільки термінів? Невже без біології на такому науковому рівні людина не проживе?
Роман
Ви мене не образили. Ми вже втомилися говорити про те, що нова програма позбавлена здорового глузду. Для того,щоб провести урок і хоч щось з тієї програми вкласти в голови дітей, тільки не танцюєш на уроці
Коментувати
таня
Дайте звичайний підручник!!!! Вже ІІ семестр, а у 10 класі надія тільки на вчителя та його фаховість. Ганьба популістам!!! Скільки можна з нас знущатись?