Від влади вимагають захистити вчителів від побиття і принижень

Столична профспілка поширила відкриту заяву у зв'язку з випадками насильства в школах

Від влади вимагають захистити вчителів від побиття і принижень

У зв’язку з випадками нанесення вчителям тяжких тілесних ушкоджень Київська профспілка працівників освіти і науки поширила відкриту заяву до Верховної Ради, міністра внутрішніх справ, генерального прокурора, Міносвіти та місцевих органів влади з вимогою вжити заходи щодо захисту українських освітян.

Зокрема, столична освітня профспілка звертається до українського парламенту з проханням внести зміни до законодавства щодо посилення відповідальності за поширення недостовірної інформації про педагогічних працівників.

Також профспілка вважає за необхідне введення до штатних розписів закладів освіти посад охоронців.

Окрім цього, у профспілці рекомендують Верховній Раді доповнити закон щодо протидії булінгу (цькуванню) нормою щодо визнання булінгом жорстоких дій батьків, а також психологічного, фізичного насильства батьків стосовно педагогічних працівників.

У профспілці також звернулись до міністра внутрішніх справ та генерального прокурора з проханням взяти під особистий контроль питання об’єктивного та оперативного досудового розслідування випадку побиття вчителя фізкультури в одному зі столичних ліцеїв.

Міністерству освіти і науки та місцевим органам влади запропоновано організувати низку заходів з питання упередження нападів на педагогічних працівників, дотримання права на захист їх честі, гідності та ділової репутації.

 

Освіта.ua
21.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
Існує проблема, яку можна вирішити: -наповнюванність класів залишається високою. У європейських країнах 16-18 учнів. У нас 30-40учнів. Це перевантаження вчителів, стреси та конфлікти. -вчителі не вміють і не знають як поводитись у конфліктних ситуаціях з учнями та батьками, як не доводити до конфліктних ситуацій.. Відсутність чітких правил і дій. МОН мало б дати рекомендації ( у разі порушень правил поведінки учнем відносо інших учнів, та вчителів, хто має викликати батьків в школу вчитель, заступник, директор? де мають розглядатися такі питання?) У європейських країнах. учень який порушує правила поведінки може бути звільнений із закладу. У нас законодавчо не дозволяється це робити. - вчитель залишається сам по собі, учень сам по собі , дирекція. Проблема дирекції! Відсутні конфлікти у закладах. де працюють за принципом родинної школи.
Педстаж
Кожна школа стикається з випадками морального насилля щодо педпрацівників - від одного до кількох випадків ЩОТИЖНЯ. І у кожній школі можуть розповісти про щорічні випадки прямих погроз фізичним насиллям вчителям. Щодо шкільного техперсоналу - сміливо можна множити на п’ять.
alevtyna
цілком згодна з Іваном!Шкода, що Гриневич цього не бачить.Ситуація вже давно критична.
Світлана
І з насильством фізичним, і моральним - так. Погрожувати педагогу фізичною розправою в нас може будь-хто. А булінг на основі занесення до списків пресловутих ХРИСТОПРОДАВЦІВ! З авторами цих списків, з самими списками давно слід розібратись. Принаймні оприлюднити списки тих святих осіб-добровільних активістів-шукачів христопродавців, про котрих і церкві часто-густо нічого невідомо. Принаймні, ті шукачі христопродавців, про яких знаю, всі як один належать або до колишньої комсомольської еліти, або до ГБ. Причому технологія боротьби з христопродавцями народилась не пізніше 19-го століття і триває по сей день. ТО може, припинити дозволяти звичайним паскудникам прикриватись Богом і кривдити українське поспільство. Пишу з повним знанням справи, оскільки сама була записана до цього славетного списку по звинуваченню У ВИСМОКТУВАННІ ГРУДЕЙ. А ТАКОЖ - НОСІННІ ОКУЛЯРІВ з метою ВИКРАДАННЯ ЖИТТЄВОЇ ЕНЕРГЕТИКИ. Тобто та справа, що явно знаходиться у компетенції правоохоронців.
Іван
З таким ставленням до вчителя і з боку держави, і з боку батьків скоро не буде кому вчити...
Люба
Чи має право директор школи принижувати заступника, не рахуватися з її думкою, а роботи так як йому хочеться. Чи існують для них закони, якими вони повинні керуватися у своєму керівництві? Тепер школи стали власністю директорів?
Лара
А як щодо захисту вчителів від цькування з боку з керівництва? Профспілка про це мовчить?
Петренко
Для Лара: там треба лизати!
Рашпіль
Як би ж язик був як рашпіль ну або крупнозернистий наждачний папір :)
Доктор Струм
Краще язика з функцією елекрошокера нічого не може бути!
Коментувати
Справедливість
За яким законом засудили жінку у Полтаві за побиття вчительки на днях? явно не по закону про булінг. бо він ще не вступив у дію, а вирок вже винесено. Так значить є вже закони, що карають за таке. Чи вчителям повинно у законі стояти великими буквами ВЧИТЕЛЬ, щоб вони наважилися ним себе захистити? Немає значення посада людини, має значення фізичне насенення шкоди. Не тупіть, вчителі! Профспілці треба підняти свою мадам сіжу і вибрати з вже існуючих законів ті, які захистять вчителя і дайте вже їх вчителям. і дайте їх не зараз, коли рак на горі свиснув, а у вузі ще. Бо вуз дає лише тупориле "основи права" - це звичайні поняття про що таке закон, конституція і таке інше. без прикладів саме у сфері вчителювання.
Людмила Білич
Для Справедливість: Тому що вчителя завжди "вчать": бути покірним, слухняним, уникати конфліктів, не провокувати батьків та громадськість. Так склалося в суспільстві, що вчитель не має права сказати слова на свій захист. Звідси і постійні нападки батьків, які впевнені в своїй безвідповідальності, брехня в ЗМІ, соцмережах. Культивується ставлення до вчителя: "учитель-ворог", "учитель-зло". Журналісти ще із задоволенням роздмухують цю тему. Якщо вчительство проснеться, заставить себе поважати, заставить батьків і владу дотримуватися законодавства, - може тоді освіта в Україні ще матиме шанс. Вчитель - покірний безправний раб нічого доброго не дасть ні учням, ні державі.
Нерв!
ДЛЯ Справедливість! "Профспілці треба підняти свою мадам сіжу і вибрати з вже існуючих законів ті, які захистять вчителя і дайте вже їх вчителям" - А що у нашій країні уже профспілка приймає закони і вибирає їх?! ОГО! круто! А я думав, що ВЛАДА і парламент! Профспілка - кістка у державному горлі, не більше!Вибираєте ВИ! І Вимагати повинні ВИ! Профспілка теж ВИ! А не щось аморфне!
Неспособньіе учителя
нерв, а де у моєму тексті про те, що профспілка приймає закони? вам придумалось, так хоч би не позорились своїх тараканів вигулювать. малось на увазі, що вони, як ті, хто повинен захищати вчителів, піднімуть закони і виберуть з них саме ті, що можна і до вчителів примінити (те, що повинен робити препод з права у вузі і чим він НЕ займається). На днях засудили матір у Полтаві не по булінговому закону, на який тут молеться профспілка, а по звичайному кримінальному кодексу.
Коментувати
Goga
А все від того, що тих шмаркачів тепер не можна бити в школі. Гуманність твою мать. Колись в СССР такого не було, бо учні боялися вчителя і він був авторитетом, а зараз вчитель - то який бомж з такою зарплатою і його ще пожна побити навіть!
Справедливість
Для Goga: бо вчитель відстає від забаганок часу і тому розмахує руками. І доречі, дітей не б"ють у школі вже давно, і за СССР не били, вчителі. з якого історичного часу ви вискочили, з середньовічча? бо там було дозволено вчителям бити дітей. А зараз, щоб їх не бити, не треба їх продукувати.
СєнєчкінBDTV
Продукувати.... Хі-хі! Так тепер називається дитиноробство!...
Справедливість
так називається те виховання, після якого ото так руки розпускают. шо там у вас у голові, одне порно?
Коментувати
Спаведливість
А як оцьому побитому вчителю допоможе охоронець, коли побиття не на теритрії школи відбулося? який тут сенс у охоронцю?
Олександр
Мав подібні ситуації з двома батьками: одним не дуже розумним, а другим -- п’яним. До фізичного насилля не дійшло, але було дуже неприємно.
Справедливість
Для Олександр: скоріше "перші" люди не мали достатно інфи для вирішення проблеми, а ви як будь-який вчитель в Україні чекали, що вам покажуть уже готове рішення. п"яні, то інша ситуація.
Коментувати
Воля
Ця допомога профспілки на цьому закінчилась. Може ще грошову допомогу 200 грн. дадуть.
Справедливість
Для Воля: на жаль.але час покаже.
Коментувати
оля
чомусь про приниження і побиття учнів вчителями ця спілка мовчить....настав час збирати каміння
Марина
Для оля: Заертайтеся до суду із доказами, що дитину принизили чи побили (Але і вчитель має право на захист,як і будь яка людина іншої професії
Справедливість
Для Оля: А ця спілка не повинна захищати батьків. Її парафія - вчителі. так ось нарешті голос подали. а то вчителі вже небо з землею плутають, бо їх кинули наодинці з проблемою. Батьківські захисники - це наприклад "Батки СОС", Батьківський контроль, та інші батьківські організації. пошукайти їх у гуглі, їх вже чимало. І це якщо ви не взмозі захистити себе сама, а якщо сама - то це закони. закони і ще раз закони. Вони є, їх треба взнати і ними тільки треба навчитися користуватися.
Справедливість
Для Марини: як на мене, ви як вчитель, не змогли пояснити людині що до чого. у тому і проблема. тілки вчителі того ніколи не признають.
Коментувати