Про підвищення зарплат освітян з січня 2019 року

Розмір зарплати за повністю виконану норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати

Про підвищення зарплат освітян з січня 2019 року

Роз‘яснення Профспілки працівників освіти і науки щодо необхідності дотримання трудових прав працівників закладів та установ освіти у зв’язку з підвищенням з 1 січня 2019 року розміру прожиткового мінімуму на працездатну особу і мінімальної заробітної плати.

Відповідно до примітки 1 Додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298, з урахуванням внесених змін, зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», посадові оклади (ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Абзацом другим примітки 1 до Додатку 1 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 з урахуванням змін, зокрема внесених наказом від 20.01.2017 № 81, також передбачено, що посадові оклади (ставки заробітної плати) з розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року затверджено на рівні 1921 гривні.

Згідно з приміткою 2 до Додатку 1 до наказу № 557 посадові оклади (тарифні ставки) за розрядами Єдиної тарифної сітки визначаються шляхом множення окладу (ставки) працівника 1 тарифного розряду на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі, коли посадовий оклад (тарифна ставка) визначений у гривнях з копійками, цифри до 0,5 – відкидаються, від 0,5 і вище – заокруглюються до однієї гривні.

Тому з 1 січня 2019 року розміри посадових окладів та ставок заробітної плати працівників закладів і установ освіти визначаються, виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду 1921 гривні, замість 1762 гривень станом на 1 січня 2018 року, тобто підвищуються на 9% з відповідним їх заокругленням.

Розміри посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, підвищуються на 10 % відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» (без заокруглення).

При цьому згідно з пунктом 34 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати, затвердженої наказом Міністерством освіти України від 15.04.1993 № 102, утворюються нові розміри посадових окладів та ставок заробітної плати, від яких визначаються розміри всіх інших виплат, зокрема й підвищень за роботу в певних типах закладів освіти та за педагогічні звання, присвоєні за наслідками атестації.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2019 року складає 4173 гривні, тобто її збільшено з 3723 гривень або на 12,1%.

Тому відповідно до статті 31 Закону України «Про оплату праці» розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, здійснюється доплата до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці. При виконанні роботи на умовах неповного робочого часу мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

Тобто умови встановлення доплат до рівня мінімальної заробітної плати не змінилися

Щодо посадових окладів науково-педагогічних працівників, то відповідно до схваленої 18 грудня 2018 року Кабінетом Міністрів України постанови їх розміри мають бути підвищені з 1 січня 2019 року ще додатково на 11%.

Однак на даний час зазначеної постанови ще не оприлюднено, вона буде доведена до територіальних організацій профспілки одразу після її надходження.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Освіта.ua
16.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
УРА
Підняли зарплату на 300 гривень.Тепер можна у Відень на каву їхати. В плані пройти сертифікацію, і можна буде з новою зарплатою їхати у сексуальну подорож на три букви .
дірка від бублика
Сьогодні Гройсман і його братія відмінили постановою про підвищення зарплат науковим співробітникам на 11%, вирішили - на 1%. Тобто всі бюджетники отримують 9%, а науковці - 10%, підвищили - хоч стій, хоч падай. Це насмішка з бидла, ось за кого вони мають професорів та доцентів. Гола правда на лице. Пора пакувати валізи і нахрін з цієї країни. 70 тис. лікарів вже виїхало, науковці на черзі.
Науковець
Ну що вчителі, озолотили вже вас вальцман і гройсман? А взагалі, дуже рекомендую подивитися на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат" і почитати коментарі під цим відео. Дізнаєтеся багато цікавого.
Александра
А у меня вопрос, почему так обделяют психологов школы? У нас тоже нереально огромный объем работы, а оплата ну просто смешная! Даже с учётом категорий и стажа это такие копейки, что просто обидно за такую несправедливость! Очень хочется, чтобы и нас как специалистов отметили, тем более уже накладывают дополнительный кусок работы в программе НУШ! А зарплата с натягом до 5 доходит, а если отнять налоги, так остаётся лишь 4 тысячи!!!
Наталія
Для Александра: щоб оплатити Вам, соціальним працівникам, бібліотекарям і вчителям, необхідно зменшити заробітну плату всім Департаментам і апарату МОН, щоб були в однакових умовах, тоді з"явиться зацікавленість виконувати закон про освіту.А ще краще спрямувати наших керманичів на передову, до дітей та студентів, тоді не будуть вважати легкім наш хліб...
Коментувати
Вчитель
В законі України про освіту мінімальна зарплата вчителя,тобто посадовий оклад має бути рівним 3-х мінімальним окладам! А це 4173 грнХ 3=12519 грн. Карл 12519грн без стажу,сертифікації,атестації,вислуги і престижності!!!! Молодий вчитель 12519 грн! Владо,де твоя совість!!!!Чому всі мовчать!!!
к.т.н., доц.
Для Вчитель: Ви ж знаєте, що в таких випадках останнє слово за підзаконними актами. Є якась постанова КМУ (бачив, але не зберіг), що вказані статті закону будуть реалізовуватись поступово десь до 2022 року. Наприклад, в ЗУ "Про вищу освіту" написано, що за кандидата наук і доцента сумарна надбавка становить 40%. По факту ця надбавка також залежить від стажу роботи (за стаж є своя надбавка), тому по факту я отримую 85% від цих 40% (стаж від 10 до 20 років). Теж є якась постанова.
Коментувати
Геометрія
І це роз’яснення профспілки!? У них на сайті кожна третя новина, про зарплату вчителів. Проте, що саме вони зробили для підвищення зарплат ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ?
АЛМАЗ
Всі в рот води набрали і ніхто нічого не коментує? Рошенки їсте чи що?
Самсон
Для АЛМАЗ: передни у воду! Знаєш, яка бульбашка буде?
Коментувати
100618
Уважаемые Господа! Не оговаривайте друг друга. Денег много не бывает, да еще в нашей стране, только чуть подтянут, тут же навороты во всех сферах... Ясно, что повышение зарплат, пенсий и пр.соцстандартов в нашей державе - это громкие заявления наших "государей". Не в деньгах счастье - есть и педагоги и врачи от Бога...
Witalina
Для 100618: ПОГОДЖУЮСЯ, що щастя не в ГРОШАХ! Але,коли ти НЕ МОЖЕШ лікуватися,коли ти дитині не можеш дати необхідне,,коли ти не можеш найняти гідне житло, я вже НЕ ГОВОРЮ про відпочинок,коли..., ТО відбувається деформація особистості, ПРОПАДАЄ бажання працювати, настає ДЕПРЕСІЯ!! Гроші не головне ,але вони ,забезпечують задоволення потреб, сприяють формуванню гормону щастя.
Коментувати
к.т.н., доц.
В грудні минулого року на сайті МОН анонсоване підвищення зарплат у НПП на ріані 20%. Сьогодні бачив наказ по університету. Реально підвищили на 9%. Хтось пояснить?
к.т.н., доц.
Тільки прошу конструктивні пояснення, з посиланням на законодавчі акти. А не так, що "усьо пропало".
Коментувати
Микола
При чому тут територіальні організації профспілки? Вони ж не виплачують зарплату. А якщо кабмін протягом місяця не спромігся опублікувати свою постанову, то яка з неї користь? Це, як обіцяв пан кожух - тепле його слово.
Жанна
Профспілка не потрібний орган, і без вас все ясно. ЦЕ НЕ підвищення, а збільшення по розряду 2019 року.
Володимир
Для Жанна: Це купа лайна, яка освітян не захищає
Коментувати
Учитель
Не треба говорити про підвищення зарплати вчителям! Мова йде про підвищення ставок розрядів тарифної сітки. Тарифна сітка стосується всіх працівників бюджетної сфери. тому збільшення зарплати на 9% саме учителям - це черговий обман
Наталия
Для Учитель: учителя школ и так достаточно стали получать..а вот рабочий класс - нищий
Олег фединяк
Для Наталия: "Нищим" треба було вчитися
Вихователь
Дуже зверхня відповідь. А як щодо посадових окладів дошкільників, в яких теж вища освіта, які теж ВЧИЛИСЯ і теж мають вищу освіту? Чи ви вважаєте себе вищою кастою в ієрархії педагогів?До вашого відома- ставка дошкільника 30 годин на тиждень, теж є навчальні програми , вихователь теж працює, а не витирає носи, як деякі, такі , напевно, як ви , вважають. Де наше підвищення?
Коментувати