Найчастіше профосвіту обирають випускники 9 класів

У МОН презентували результати опитування серед учнів закладів професійної освіти

Найчастіше профосвіту обирають випускники 9 класів

Найчастіше професійну освіту обирають школяри після закінчення навчання у 9-му класі. Про це повідомили у Міністерстві освіти, посилаючись на результати проведеного опитування учнів закладів професійної освіти.

Загалом, участь в опитуванні взяли понад 16 тисяч учнів закладів профосвіти з усіх регіонів країни, 83 % з яких зазначили, що обрали варіант здобуття професійної освіти саме після закінчення навчання в базовій школі.

У Міносвіти також зазначають, що майже 55% учнів закладів профосвіти впевнені, що знайдуть роботу за спеціальністю після завершення навчання.

За словами генерального директора директорату професійної освіти Ірини Шумік, планувалось, що спочатку анкетування мало тривати один місяць, однак зважаючи на інтерес серед учнів було ухвалено рішення про його продовження ще на 2 тижні. «Зараз ми маємо висновки за відповідями, які легко вимірюються числовим показником -  вік, стать, курс на якому навчаються учні тощо. Однак анкета містила й запитання, відповіді на які кожен прописував самостійно. Наприклад, щодо професії, яку здобувають, улюбленої книги чи планів на майбутнє. І от аналіз цієї інформації потребує більшого часу», - пояснила Ірина Шумік.

Планується, що отримані результати фахівці міністерства використовуватимуть під час кампанії з підвищення престижу професійної освіти, а також під час розробки документів, які визначатимуть подальший розвиток сфери.

Окрім того, результати дослідження зможуть використовувати й адміністрації самих закладів у межах вступної кампанії чи профорієнтаційних заходів серед школярів.

Освіта.ua
18.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Отже МОНУ має серйозний доказ того, що наша система ПТНЗ працює на господарку лише на 55%, тобто майже половина бюджетних коштів виділених для неї йде на вітер. Чи правильно, коли НЗ використовується для перетримування учнів до повнолітнього віку? Чи ми такі багаті, що можемо собі дозволяти таку розкіш? Та найгірше, що молоді люди починають думати, що можна отак на халяву перекантуватися півтора року зі стипендією, маючи безкоштовний гуртожиток, щоб потім сказати:"Помилився у виборі професії". Чому суспільство має платити за чиюсь незрілість, або просто легковажність. Якби це було 5% можна було б зрозуміти, а так як зараз-це зайвий доказ тої шкоди, яку приносить нереформованність профосвіти, старі, заскорузлі методи при підході до її організації. Може хоч на Миколая департамент профосвіти прозріє і почне реально реформувати профпідготовку в Україні на благо всього суспільства. Реально, а не на папері.
Лисий
Для Tet-a-tet: Активними учасниками цього дійства були методисти ПТУ.
Тетяна
Для Tet-a-tet: А який відсоток випускників вузів "впевнені, що знайдуть роботу за спеціальністю після завершення навчання"? Чому ви не згадуєте про це? У підготовку вчителя, лікаря, бухгалтера і т.д. теж вкладені бюджетні кошти. Не всі вони вчилися за контрактом!!!! Скільки з них скажуть потім "Помилився у виборі професії" і поїдуть за кордон піднімати їхню промисловість? "Чи ми такі багаті, що можемо собі дозволяти таку розкіш?"
Tet-a-tet
Для Тетяна. Я з Вами згоден, але стаття присв*ячена профосвіті то я і про неї говорю. Однак Ви забуваєте, що ВО більше фінансують батьки студентів, ніж держава, тому тут ризики більше лягають на їх кишеню, ніж держави. Якщо хтось хоче експериментувати за власний кошт - це його справа. Профосвіта фінансується з бюджету, чому суспільство повинно оплачувати чиїсь захцянки?
Коментувати