МОН перевірить використання конструкторів Lego у школах

Міносвіти та Lego Foundation вивчать результати використання конструкторів Lego у 1-х класах

МОН перевірить використання конструкторів Lego у школах

Міністерство освіти і науки України разом із Lego Foundation проведуть велике моніторингове дослідження, на основі якого робитимуться висновки про результати використання конструкторів у навчальному процесі та їхній вплив на навчання першокласників. Про це домовились міністр освіти Лілія Гриневич та віце-президент The Lego Foundation Каспер Оттоссон Канструп.

«Нова українська школа – це реформа на десятиліття. Ми з високою відповідальністю ставимося до того, що саме та яким чином впроваджуємо в школи. Проведення масштабного моніторингу використання конструкторів Lego, які завдяки фундації сьогодні доступні всім українським першокласникам, допоможе перевірити, які методики працюють краще, які ні. Якщо буде потрібно, навіть удосконалити впровадження», – зазначила Гриневич.

Для побудови архітектури дослідження буде створена окрема робоча група за участі представників МОН, The Lego Foundation, науковців, які займаються вивченням методик навчання у початковій школі, а також визнаних моніторингових центрів.

За словами міністра освіти, важливо, щоб дослідження було сформовано з огляду на цілі реформи.

«Інакше кажучи, ми не зможемо поміряти успішність впровадження компетентнісного навчання, якщо перевірятимемо виключно знаннєві показники. Моніторинг має виявляти вплив на розвиток математичної та читацької компетентності, виявляти вплив на залученість дитини до навчання, покращення комунікативних навичок та вміння працювати в групах. Усі ці речі в архітектуру дослідження й має включити ця робоча група», – пояснила міністр.

Віце-президент The Lego Foundation відзначив, що для фундації проект в Україні має велике значення, і вона також зацікавлена в результатах використання конструкторів.

«Для нас це важливо, адже цей проект здійснив великий вплив на життя українських дітей та дав рівний доступ до можливостей. Ми зацікавленні у продовженні та поглибленні співпраці. При цьому нещодавно у нас сплив термін підписаного Меморандуму в сфері дошкільної освіти. Ми пропонуємо створити та підписати новий довгостроковий меморандум, який включав би всі напрями нашої співпраці та допомагав системно розвивати нашу взаємодію на майбутнє», – додав Каспер Оттоссон Канструп.

Освіта.ua
26.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Джейн Петрівна
Спочатку дайте, а потім перевіряйте. На сьогоднішній день у мене в класі 12 комплектів на 16 учнів. Батькам не маю права сказати, щоб купили, бо НУШ безкоштовна, а сама не буду купляти для чужих дітей, бо в мене є свої. Ось такий моніторинг. Хай промоніторять, чи повністю укомплектовані класи НУШ всім необхідним і чи отримують вчителі 1 класів обіцяну 30% надбавку.
Слезай.
Приехали.
Читач
Маразм повний і з освітою , і з Гриневич . Не відає, що плете!!!! Діти вже з трьох років складають лего, а Мон хоче перевірити лише , чи не вкрали ті 6 штук, бо треба зберегти їх для наступних 1 класів
Сельский учитель
Интересно узнать, во сколько же обойдется такой мониторинг? Где деньги, Зин? Вопрос, конечно, риторический.
Вчитель
Як можна перевірити покращення комунікативних навичок, якщо не спостерігати за дитиною чи групою дітей протягом певного часу? Яким чином вплине конструктор на формування читацької компетентності? Поясніть мені добрі люди, що таке "архітектура дослідження"? і наостанок - рівний доступ до можливостей... яких, чого, а другокласники теж мають такий доступ? І не треба мені говорити, що я несвідома змін, що я не йду в ногу з часом. Поспілкуйтеся, пане міністре, з теперішніми першокласниками, щоб зрозуміти що таке "нога часу".