Osvita.ua Середня освіта Учнів 9-х та 11-х класів просять оформити ID-картку
Учнів 9-х та 11-х класів просять оформити ID-картку

Для реєстрації на ЗНО та вступу до вишів учням варто завчасно подбати про оформлення ID-картки

Учнів 9-х та 11-х класів просять оформити ID-картку

Школярі, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно звернутися для оформлення ID-картки. МОН просить освітян на місцях якомога ширше інформувати про це батьків та учнів, а Державна міграційна служба доручила своїм територіальним органам сприяти школярам в оформленні документів.

Так, зараз паспорт вперше оформлюється після досягнення особою 14-річного віку. Для таких громадян ця адмінпослуга є безкоштовною.

Для отримання ID-картки потрібно не пізніше, ніж через місяць після досягнення учнем 14 років, звернутися до:

  • територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання;
  • до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів.

Докладну інформацію про процедуру оформлення ID-картки можна переглянути на офіційному сайті Державної міграційної служби за посиланням.

Для школярів своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:

  • особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення, – свідоцтво про народження;
  • іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • особи, які звернулися за захистом в Україні, – копію довідки про звернення за захистом в Україні;
  • особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.

Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

Окрім цього, питання своєчасного отримання паспорта є актуальним для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу.

Зокрема, під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, і подати його копію. Одним з таких документів є паспорт громадянина України. Водночас свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу.

Вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року.

Освіта.ua
12.11.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Назарій
Вже є рішення Верховного Суду, яким роз’яснено, що особа має право альтернативно оформляти паспорт книжечку, а примусити зробити ID картку не можна. Випускники 9-х та 11-х класів - це теж особи, громадяни України, відповідно ця правова позиція поширюється і на них. Юристами таке може бути розцінено як обмеження прав на вищу освіту.
Галина
Для Назарій: Не треба вводити людей в оману. Це було рішення по конкретному позову з конкретною ухвалою: "частково задовольнивши позовні вимоги та зобов’язавши Коростенський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області оформити та видати позивачці паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ». Тобто рішення не стосується інших осіб і може розцінюватись лише як прецедент. А враховуючи, що позивачі були прихожанами незаконної з моменту Томосу церкви (УПЦ МП) їх вимоги взагалі сумнівні.
Коментувати
Галина
Вся пробелема з отриманням паспорту в батьках-сектантах. У нас в коледжі студентка ІІ курсу не має паспорту, оскільки батьки проти отримання "диявольського документу" та судяться за право отримання паспорту-"книжки". Це тягнеться з І курсу, коли питання підняла не учбова частина, а бухгалтерія, яка не могла виплатити дитині стипендію (каси в закладі не було, а банківську картку дівчина отримати не могла через відсутність коду та паспорту). Бухгалтерія проблему вирішила: заради однієї дитини завели касу. А ось як вирішить проблему учбова частина? ІІ має здавати ЗНО!
Вчитель
Для Галина: найбільше судить про церкву той, хто в ній не буває
Галина
Для Вчитель: може тому, що йому зі сторони видніше? Тим більше, що законні церкви не протестують проти ID паспорту. Лише сектанти та 5 колона (російська церква)
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!