МОН планує розробити курс для вчителів з антибулінгу

У 2017 році в українських школах зареєстровано понад 100 тисяч звернень до психологів

МОН планує розробити курс для вчителів з антибулінгу

Міністерство освіти спільно з Prometheus планують розробити онлайн-курс, що матиме на меті допомогти вчителям ефективно протидіяти цькуванню у школах. Про це повідомив заступник міністра освіти Роман Греба під час міжнародної конференції «Цькування у шкільних колективах (булінг): політики і практики запобігання та подолання».

За його словами, наразі в Україні є дуже багато напрацьованого матеріалу з антибулінгу – це методичні розробки не тільки МОН, але й педагогів та громадських організацій.

«Зважаючи на це, ми влітку створили робочу групу при МОН, яка займається об’єднанням усіх матеріалів для онлайн-курсу. Зараз він перебуває на стадії розробки, тож за кілька місяців плануємо його презентувати», - зазначив Роман Греба.

Він також підкреслив, що булінг – це не тільки проблема в освіті, це проблема, що проростає ще у родинах, на вулиці. Тому для її вирішення має бути системна робота між різними сторонами – учителями, батьками, дітьми.

За даними психологічної служби системи освіти у 2017 році в українських школах було понад 100 тисяч звернень до психологів від учнів, вчителів, батьків щодо цькування.

«Ці цифри вражають. Саме тому зараз МОН разом з іншими міністерствами готує план дій з антибулінгу в сфері освіти. І онлайн-курс має стати однією з важливих його складових», – зауважив Греба.

Освіта.ua
26.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анон
Ой та учителя сами могут настраивать весь класс на одного человека ,учителя не лучше обидчиков.
Witalina
З моєї точки зору, з мого досвіду , можу сказати ,що вчителі вчителі ЧАСТІШЕ ніж учні піддаються психологічному тиску, насильству з сторони учнів та батьків. Я НЕ МОЖУ адекватно відповідати на різні прояви поведінки в силу того ,що Я -ВЧИТЕЛЬ!! А ще ,я розумію,що діти не виноваті у своїй поведінці .ЇХ поведінка - це результат виховного впливу сім’ї, середовища , в якому вони перебували. ДИТИНА - продукт,вона є тим, що у неї вклали, ТО в чім її вина???? Але від цього розуміння легше не стає! І що найстрашнше,що держава НЕ АНАЛІЗУЄ причини,не говорить про причини,вона намагається говорити про те ЯК протистояти. АЛЕ ЛІКУВАННЯ ніколи не буде успішним,якщо НЕ УСУВАТИ ПРИЧИНИ ! БУЛІНГ йде з СІМ’Ї!
вчитель
Як той собака - якщо попала кістка в зуби, то гризтиме, допоки не догризе, або зуба зламає. Відвертають увагу суспільства від дійсності, щоб приховати свою недолугість у створені програм, підручників до них та дидактичних посібників з грифом. Задача хімі для 7 класу, а матеріал вивчатиметься аж у 9! А гриф МО стоїть.
Вчитель
Скрізь тільки і чуєш, що вчителя калічать, в сьому винні і так далі... Зіштовхнувся з такою ситуацією. Вчитель оголошує оцінку за письмову роботу, учиниця не слухає, займається своїми справами і не звертає на нього увагу. Потім прокинулася і питає: Яка в мене оцінка? На що отримує відповідь, що необхідно слухати. Встає зі свого місця йде до журнала, але вчитель закриває його. На що вона демонстративно повертається , сідає на своє місце (перша парта) і півголоса каже ПІШОВ НАХ...Й, чує це весь клас. Це булінг проти вчителя??? Знову вчитель в цьому винний???
Шурик
Для Вчитель: Я з вами згодний. Таких скотиняк немало. І їх треба наказувати - яле як?
Козирєва-Козино
Вчитель сам спровокував ситуацію. Дочекався.
теж учитель
Хто захистить учителя від зневаги,грубості, цькування, образ зі сторони учнів, батьків?? Кому кричатися, кли учень при всьому класу посилає тебе на..., грубить, вимагає хорошу оцінку? Коли батьки краще за тебе знають, на яку оцінку знає іх дитина? Коли набріхують на тебе і батьки і діти? Ясно одне: вчителя цілеспрамовано цькують і принижують. Дуже боляче і сумно.
Коментувати