Osvita.ua Середня освіта Проект бюджету не забезпечує потреби шкіл, - Профспілка
Проект бюджету не забезпечує потреби шкіл, - Профспілка

Освітня профспілка наполягає на передбаченні видатків на освіту не менше 7% ВВП

Проект бюджету не забезпечує потреби шкіл, - Профспілка

Обсяги видатків на освіту, що передбачені проектом Державного бюджету на 2019 рік не зможуть забезпечити нагальні потреби закладів загальної середньої освіти. Про це наголошують у Профспілці працівників освіти і науки.

Зокрема, у профспілці звертають увагу на те, що видатки Державного бюджету України на 2019 рік мають бути збільшені з урахуванням підвищення розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.

У зв'язку з цим, Профспілка працівників освіти і науки наполягає на передбаченні в проекті Державного бюджету на 2019 рік обсягів видатків на освіту не менше 7% ВВП, як це гарантовано законом «Про освіту», які мають складати не менше 276,5 млрд грн проти передбачених 242 млрд.

Запропонований урядом обсяг видатків в проекті складає лише 6,13% від ВВП та засвідчує про його негативну динаміку порівняно з поточним роком, який у 2018 році становить 6,71% ВВП, також не досягаючи законного рівня.

«Як і в минулому та поточному роках, ці обсяги видатків не забезпечать нагальні потреби закладів загальної середньої освіти, про що свідчить: низький, законодавчо незабезпечений рівень заробітної плати педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників освіти, скасування та зниження їм розмірів надбавок і доплат, наявна заборгованість із заробітної плати, застаріла матеріально-технічна база, наявні борги за отримані закладами освіти комунальні послуги тощо», - наголошують у профспілці.

Також у профспілці зазначають, що в умовах збільшення у 2019 році прогнозного обсягу ВВП на 21,53%, зростання освітніх видатків прогнозується лише на 11%, що також підтверджує необхідність їх збільшення, як мінімум, до законодавчо гарантованого рівня.

«Обсяги освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2019 рік передбачено в сумі 70 979 793,4 тисяч грн проти 61 712 610,6 тисяч грн у 2018 році, що складає їх збільшення лише на 15%. Це означає, що обсяги освітньої субвенції забезпечать лише зростання розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду з 1762 гривень до 1921 гривні, тобто на 9%, та часткове покриття витрат для поділу класів на групи при вивченні окремих предметів, які не передбачено в обсягах освітньої субвенції у поточному році», - наголосили у Профспілці працівників освіти і науки.

Як відомо, Профспілка працівників освіти і науки оголосила про приєднання до протестних дій Федерації профспілок України, проведення яких заплановане на 9 та 17 жовтня.

Освіта.ua
26.09.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Порівняйте зарплати вчителів у школах і викладачів у коледжах.Смішно сказати, 21 рік педстажу, повна ставка, і. - 5. 500 грн.зарплата, коли в школі -9.000.Поясніть, чому ? Хіба я не педпрацівник?
23 .5 часов,кабинет
Для Наталія: и 5600. О каких 9000 Вы рассказываете? О киевских? Так киевлянам, мало того,что столица с её возможностями,ещё и доплачивают,чтобы молчали и рты не раскрывали.А другим таких денег не платят. Хотя во многих местах Украины цены значительно ВЫШЕ киевских. ТАк что - не трындите.
Віктор
Кидайте ви ті коледжі йдіть у школи, в києві є вакансії. Чи у школу СЛАБО?
Коментувати
Віктор
Так уже вирішили, зняли 10% за престижність. Слава реформаторам!!! P.s. не забудьте по тв сказати як ви підвищуєте престижність вчителя, мудаки.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!