Освітня профспілка оголосила про акцію протесту

Профспілка працівників освіти приєднається до протестів, які відбудуться 9 та 17 жовтня

Освітня профспілка оголосила про акцію протесту

Профспілка працівників освіти і науки оголосила про приєднання до протестних дій Федерації профспілок України, проведення яких заплановане на 9 та 17 жовтня.

Основними вимогами акцій є підвищення рівня зарплат і пенсій, зупинення зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги та врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок.

Перший попереджувальний етап протестних відбудеться 9 жовтня у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю в областях України.

Проведення другого етапу, що відбудеться у Києві, заплановане на 17 жовтня 2018 року.

Разом з тим, у Профспілці працівників освіти і науки мають намір висунути до уряду ряд окремих вимог щодо захисту економічних прав освітян.

Зокрема, профспілка має намір вимагати забезпечення встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати, недопущення припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових контрактів, збільшення обсягів видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ще однією з головних вимог профспілки стане забезпечення підвищення на 10% розмірів посадових окладів педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.

Освіта.ua
24.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Не вірю (с) Існуюча профспілка ще жодного разу не організувала реальної акції протесту. Саме тому я і вийшов із цієї благодійної організації.
Дмитро
Для Вчитель: "Жодного" http://osvita.ua/school/news/16021/
Коментувати
шкільний бібліотекар
для Галина так воно і є.але ще треба зняти податки. ось і маємо,що маємо. може людина плідно працювати на такі з/плати та виконувати все те ,що відпускають зверху майже кожного дня.?
шкільний бібліотекар
чому всі мовчать про шкільних бібліотекарів.працюю в школі 35 років.коли вчителям піднімали з/плату,про нас забули.Але ж ми теж члени педколективу та педради і без нас в школі майже нічого не відбувається.працюємо з дітьми,вчителями,батьками.біб.уроки,масові заходи,підручники та багато іншого.і де є ще такий оклад як 2890,з доплатами 4000??!!
Галина
Для шкільний бібліотекар: Оклади бібліотекарів встановлюються не "освітянським", а "культурним" наказом (тобто наказом мінкульту, а оклади працівників галузі "культура та мистецтво" не збільшувались). Проте бібліотекар має отримувати ще "бібліотечну" надбавку до 50%. Тобто за умови виплати надбавки в повному обсязі, Ви можете отримувати заробітну плату 2890+2890*0,3 (стаж)+2890*0,5(біб. надб.)=5202 грн.
Провідний бібліотeкар
Розмір надбавки у бібліотeкарів《від 1 до 50%》встановлює дирeктор закладу. І в більшості шкіл цe 1-10%, пояснюючи цe, що бракує коштів. І всі можновласці роблять вигляд, що нічого нe знають про цe. А позаду життя, вища освіта, яка виявилась нe потрібна ... Жах.
Коментувати
Вчитель математики
Якби у нас були справжні, а не кишенькові профспілки, то жодна школа не працювала б, і жоден вчитель не виходив на роботу доти, доки зарплата вчителя не зрівняється хоча б із зарплатою кур’єра-піцовоза (в Києві - це приблизно 10-12 тисяч гривень в місяць). Замість цього вчителі перекривали б дороги і залізничні колії вимагаючи достойного життя для себе і своїх дітей. І якщо окупаційна влада вальцманів і гройсманів плює на Українського вчителя, значить має прийти інша - Українська влада!
Лариса
Чому профспілка ніколи не піднімає питання заробітної плати соціальних педагогів, психологів, педагогів - організаторів?!!! Ми хочемо подолати шкідливі звички, булінг, мобінг - в той самий час зовсім не думаємо про зарплатню тих, хто для подолання цих, явищ докладаєчимало зусиль?!!!
Іра
Прочитавши всі коментарі, я зрозуміла одне: ніхто так не розуміє вчителя, як сам учитель. Легко нас судити, а йти і працювати у школи так ніхто і не наважується. Тому, прохання, просто підтримайте нас!
Позашкільник
Спиногризи ви наші! Та щоб ви вже луснули від своїх обіцянок-цяцянок. Профспілка віджила своє
SJMB
Ото дурні! Прив"язка до гривні, всерівно що прив"язка консерної банки до хвоста! Сьогодні надрукують папірців згідно вимог, а завтра комуналка, продукти харчування і все інше зросте у 5 раз! Це такі вимоги спеціально, чи у профспілці ідіоти сидять?
Людмила
Ви мені вибачте, але щодо вчителів пенсійного віку, не може бути висуватися як вимога, у моїй доньки вчитель хімії, ще мого кума навчала, так вона розповідає дітям на уроках, що до неї Путін на гелікоптері прилітає замість хімію викладати, або вчитель фізики видав на практичне заняття один прилад на парту і після того, як діти парами все поробили і результати досліду були однаковими, заявила, що вони списували один у одного, а не працювали у парі. Я все розумію, та за які гріхи такі вчителі моїй дитині?
Небайдужий
Для Людмила: Чому такі вчителі? Хіба Ви самі не здогадуєтеся? Суспільство вже 25 років насміхається з роботи вчителя, сплачуючи мінімальну зар.плату. На що Ви розраховували? Це Ви ще не бачили, які викладачі в університетах. Може сподіваєтеся, що там генії працюють на $200, так от ні - всі нормальні або за кордон втікають на зар.плату від $5 тис. або у нас в IT на зар. плату $2-3 тис. А тут люди купують машини і квартири і дивуються, а чому це в школі погано вчителі вчать. А ось тому - що це Ви купуєте машини та квартири, а не вчителі. Тому так, суспільство заслужило на всі 100% мати таких вчителів для своїх дітей.
Родитель
А моя дочка рассказывала: сегодня такой хороший урок физкультуры был - весь урок в траве пролежали вместе с учителем! Учителя, ау, когда начнете работать?
Мирослава
Для Людмила: Є школи ,де ,взагалі,не має кому читати хімію,фізику або математику! НЕ має спеціалістів. Так що дякуйте, що хоч такі є !!!! А буде ще гірше!!!! Поцікавтесь скільки ВЗО готують вчителів хімії ,фізики і СКІЛЬКИ там вчиться!
Коментувати
повія
Нарешті, поснулися!!!! Раніше потрібно було думати!!!! Де підвищення викладачам ВНЗ??? Скільки це можна терпіти!!!!
бюджетник
Для повія: Таке враження, що на Україні працюють тільки вчителі, їм тільки підвищують зарплати, а чи вони дійсно ВЧИТЕЛІ. Та їх треба спочатку перевіряти у психіатра, а потім допускати до наших дітей. Тай нехай складуть ЗНО, дуже цікаво бачити їхній рівень. Зарплати підвищують , а не питаються з них чи вчать дітей, та ніхто не думає за дітей. Вчителям так як вони вчать дітей то їм і 3723 грн (мінімальна зарплата) доста буде .
Фея
Для бюджетник: А ти не хочеш піти вчителювати і показати як треба вчити дітей? Тріпатися кожен може, а вчити дебілів, яких ви не можете нормально виховати, тоже треба мати здоровя і то повинно відповідно оплачуватися. А якщо не подобається якийсь вчитель, то не тут треба протестувати, а йти до школи і вимагати колективно його відсторонити. А то тільки і вмієте всіх під одну лінійку рівняти! Диванні протестники, блін!
бббб
Здай ЗНО з мови -слово здоров’я пишеться з апострофом. Вчителька, блін!
Коментувати
Небайдужий
Спеціально вибрали 17 число (привіт комунякам) та чисто ліві гасла, щоб люди не підтримали. Мерзотники.
Алла
Чому з 1 вересня не підняли заробітну плату тим працівникам профтехосвіти на 10%, яким це обіцяли ще з 1 січня. Одним педпрацівникам (загальноосвітникам) це зробили з 1 січня, а за інших забули.
Oruel
Хіба то страйк раз він тільки в Києві буде? Прийдуть попіаряться і знову нічого з того не буде! Тут потрібен ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНИЙ СТРАЙК ОСВІТЯН!!!!
Ірина
Для Oruel: Читайте уважно! Акція пройде у два етапи: Перший попереджувальний етап – 9 жовтня 2018 року – у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю в областях України в трудових колективах на підприємствах, організаціях: у першій половині дня у трудових колективах, а в другій – у формі публічних заходів в обласних центрах. Другий заключний етап – 17 жовтня 2018 року – у Міжнародний день боротьби з бідністю – у Києві. Мітинг-хода розпочнеться від майдану Незалежності до Верховної Ради України і Кабінету міністрів України.
Oruel
Для Ірина: де там таке написано, шановна?
Коментувати
Tata
А ще повернути пенсію по вислузі за 25 років педстажу та й відмінити 35 років соціального стажу якщо фактична дата його прийняття не відповідає цьому строку. І включити час перебування у відпустці по догляду за дитиною в страховий стаж
Македонський
ПОра створювати Незалежну профспілку, а цих дармоїдів, які жирують за внески вчителів, гнать у три шиї. Де вони були , коли освітян дурили з підвищенням зарплат? Коли вони реально відстоювати права Вчителя?
Голос
Ура. Знову профспілка " піариться"####$#
ххх
И что? Подобрали дату на воскресение, день учителя. Конечно же никто протестовать не будет, а у них появится оправдание «мы же устраивали протесты». Для сравнения как делается в других странах протесты профсоюзов: https://korrespondent.net/world/3958032-khaos-vo-frantsyy-chem-hrozyt-masshtabnaia-zabastovka
АНДРЕЙ ФЕДОРКИВ
Для ххх: ви,перепрошую, який календар дивились 9 жовтня вівторок, 17 жовтня середа?
Родитель
А в будний день уроки кто проводить будет? Почему летом не протестовали - три месяца отпуск! Бессовестные!
Коментувати
Вчитель
Підтримую.Настав час вирішити конкретно питання щодо доплат за керівництво шкільними та районними методичними об.єднаннями , за роботу в класах де навчаються учні за інклюзивною формоюю,вирішити питання з дошкіллям та позашкіллям щодо підвищення.Престижність має оплачуватись фіксовано у всіх школах України.