Розмальовуємо, фантазуємо та вивчаємо світ

Практичні завдання, що допоможуть дитині розвинути логічне та творче мислення й фантазію

Розмальовуємо, фантазуємо та вивчаємо світ

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям сімнадцять розвивальних розмальовок для розвитку навичок логічного, творчого мислення, довільної уваги, фантазії тощо.

Виконання запропонованих завдань сприятиме кращому запам’ятовуванню, концентрації уваги, активному мисленню, розвитку інтелектуальних здібностей, дрібної моторики, загального кругозору дитини.

Африканське сафарі: розмальовуємо та вивчаємо тварин. Це завдання-розмальовка допоможе дитині запам’ятати зовнішній вигляд і назви диких африканських тварин, а також свійських тварин, що мешкають у місцевості, де проживає дитина.

Розмалюй тварин за кольорами. Це завдання допоможе дитині запам’ятати назви кольорів, а також вигляд і назви деяких тварин. На сторінці розміщено 10 чорно-білих зображень справжніх і вигаданих тварин. Посередині знаходиться нумерований список їхніх назв і кольорів. Дитині потрібно прочитати назву й колір тварини зі списку й розмалювати малюнок відповідним чином, а також проставити біля нього відповідний номер.

Барвистий акваріум: розмальовуємо й фантазуємо. Це завдання допоможе формувати художньо-продуктивну компетентність дитини, розвивати творчість, фантазію, образне мислення. Дитині пропонується розмалювати акваріум відповідно до умовних позначок.

Фрукти і ягоди: вивчаємо та розмальовуємо. Це завдання допоможе дитині узагальнити й активізувати знання про фрукти і ягоди, збагатити словниковий запас. Дитині пропонується поміркувати, які з плодів містять всередині одну насінину, а які – багато, а потім обвести перші – зеленим кольором, а другі – червоним й розмалювати.

Вчимось визначати погоду. Пропоноване завдання допоможе дитині розвивати елементарні уявлення про природні явища та сезонні зміни в природі. Дитині пропонується подивись у вікно, щоб визначити, яка погода на вулиці, і розмалювати малюнок, що найбільш схожий на погоду, яку бачить дитина.

Одягаємося відповідно до погоди. Це завдання допоможе дитині навчитися влучно описувати погоду й підбирати відповідний одяг на кожну пору року. Таким чином дитина розвиватиме навички малювання, розширить кругозір і збагатить словниковий запас.

Розмальовка «Улюблена їжа». Це завдання допоможе дитині проаналізувати свої смаки в їжі. Серед 14-ти малюнків дитині пропонується розмалювати зображення тих харчових продуктів, які вона полюбляє їсти. Зображення тієї їжі, що дитині не подобається, потрібно обвести червоним.

Фантазуємо та малюємо чудернацький потяг. Завдання допоможе дитині розвивати творчу уяву, допитливість, сміливість і гнучкість мислення. Дитині пропонується розглянути, що намалював художник, придумати та зобразити свій унікальний потяг. Фантазуючи та експериментуючи, вигадуючи оригінальну композицію, змінюючи й створюючи нові форми, дитина формуватиме креативність, ініціативність, свободу мислення.

Дивовижний ліс. Малюємо дерева. Це завдання допоможе дитині розвивати асоціативне мислення у процесі художньо-творчої діяльності, формувати екологічну культуру. Дитині пропонується розмалювати малюнки, домалювати дерева, придумати та розмалювати візерунки на їхніх кронах.

Веселі плями (фантазійна розмальовка). Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути образне мислення, а також розширити уявлення про способи малювання. Комплект містить 8 завдань, у кожному з яких є дві плями, які потрібно перетворити на завершені малюнки, домалювавши деталі.

Малюємо двома руками. Цей комплект завдань допоможе дитині розвивати моторику рук і синхронізувати обидві півкулі головного мозку. Комплект складається з 9-ти завдань, у яких дитині потрібно намалювати й розмалювати одночасно обома руками різні малюнки.

Домалюй і розмалюй: завершуємо малюнки. Цей комплект з 8-ми завдань допоможе дитині розвинути навички малювання й сформувати уявлення про симетрію. У кожному завданні дитині пропонуються 4 неповні малюнки, в 2-х з яких відсутню частину зображення потрібно домалювати за пунктирними лініями, а в інших двох – самостійно. Після цього малюнки потрібно розмалювати.

Тварини. Хто де живе? Це завдання сприятиме формуванню уявлень дитини про живі організми та природне середовище, взаємозв’язок природних умов і тваринного світу. Дитині пропонується: розглянути малюнки, подумати, хто з тварин живе там, де холодно, а хто – там, де тепло, провести стрілки від тварин до місця їхнього проживання.

Холодне чи гаряче? Аналізуємо об’єкти навколишнього світу. Пропоноване завдання допоможе дитині навчитися розрізняти властивості й якості предметів, визначати спільні й відмінні ознаки об’єктів навколишнього світу, порівнювати. Дитині пропонується розглянути малюнки й з’єднати «холодні» предмети з синім кружечком, а «гарячі» – з червоним.

Їстівне, неїстівне. Аналізуємо об’єкти навколишнього світу. Це завдання допоможе дитині навчитися об’єднувати, розподіляти на групи за спільною ознакою. Дитині пропонується розглянути малюнки, провести стрілки від предметів і продуктів до відповідних кошиків.

Малюємо та рекламуємо: придумуємо дизайн. Цей комплект допоможе дитині розвинути навички малювання та письма. Він містить 8 завдань, у кожному з яких дитині пропонується спочатку розмалювати готовий дизайн якогось продукту, а потім придумати та намалювати власний дизайн і написати рекламний текст про цей продукт.

Розмальовка «Сім нових чудес світу». Цей комплект розмальовок познайомить дитину з новими чудесами світу, збагатить її словниковий запас і кругозір, викликаючи зацікавленість до вивчення історичного надбання різних країн та їхньої культури.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.

Освіта.ua
18.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів