Спілкуємось та розвиваємо зв'язне мовлення

Практичні завдання, що допоможуть дитині розвинути зв’язне мовлення та збагатити лексичний запас

Спілкуємось та розвиваємо зв'язне мовлення

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям десять оригінальних завдань для розвитку зв’язного мовлення, збагачення лексичного запасу дітей, навичок логічного і творчого мислення, уяви тощо.

Виконання запропонованих завдань сприятиме зацікавленню читанням та письмом, формуванню у дітей позитивного ставлення до навчання та спілкування, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх та комунікативних можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.

Учимо українські фразеологізми. Цей комплект завдань є чудовим способом збільшити словниковий запас, покращити знання української мови й збагатити власне мовлення. Комплект пропонує дитині познайомитись із 72 українськими фразеологізмами, які неодмінно стануть окрасою її висловлювання та свідченням обізнаності й дотепності.

Про кого так говорять? (українські фразеологізми). Цей комплект завдань допоможе збільшити словниковий запас, покращити знання української мови, навчитися влучно описувати людей. Комплект містить 8 фразеологізмів, що характеризують особистість, та малюнків, на кожному з яких зображено людину (людей), що мають відповідну рису характеру.

Вивчаємо фразеологізми (українська мова). Цей комплект завдань пропонує дитині у цікавій і незвичній формі поміркувати над запропонованими фразеологізмами та вивчити їхнє значення. Застосування фразеологізмів збагатить мовлення дитини, зробить висловлювання більш виразними, влучними та дотепними.

Створюємо оповідання: фантазуємо та пишемо. Цей комплект завдань дозволить дитині відчути себе письменником та створити власні оповідання. Кожне завдання містить 5 або 6 рамок з питаннями, що відображають розвиток сюжету («Хто?», «Де?», «Коли?» тощо) або сполучними словами («але», «тому що» тощо). Дитині потрібно придумати та записати відповідь на кожне з питань, створивши таким чином цілісну історію.

Створюємо комікси: фантазуємо та малюємо. Цей комплект завдань допоможе дитині стати художником та створити власний комікс. Комплект містить 8 сюжетів, представлених малюнками. У деяких завданнях зображено початок та завершення історії, в інших – лише початок. Таким чином, у кожному завданні дитині пропонується домалювати 2 або 3 малюнки, що відображатимуть розвиток запропонованої історії, а потім розмалювати їх.

Описуємо уявні місця: розвиваємо фантазію. Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути уяву й навчитися описувати різноманітні місця, залучивши свій досвід. У кожному з 9-ти завдань дитині пропонується уявити себе відкривачем певного місця (країни, планети тощо), намалювати це місце та його жителів, а також рослини і тварин, що там є, й описати їх.

Складаємо речення за сюжетним малюнком. Цей комплект завдань сприятиме розвитку зв’язного мовлення дитини та допомагатиме їй складати змістовні речення, аналізуючи запропоновані зображення. У кожному завданні дитині дається малюнок і набір слів. Їй треба скласти розповідне речення, що відповідатиме сюжету даного малюнку.

Мобільне спілкування: навички письмового мовлення. Цей комплект завдань допоможе дитині навчитися краще розуміти тексти та відпрацювати навички письмового мовлення. Кожне завдання містить два діалоги, представлені у вигляді мобільного SMS-листування. Дитині пропонується відновити пропущені репліки в діалогах, виходячи з загального змісту цих текстів.

Комунікативні навички: вчимося спілкуватись. Цей комплект завдань спрямований на розвиток комунікативних навичок дитини. У кожному завданні дитині пропонується дві ситуації спілкування, що потребують певної комунікативної дії або висловлення емоції (компліменти, вибачення, подяка, конфлікт інтересів, захист особистісних меж, допомога, запрошення, співчуття). Дитині потрібно описати свою реакцію в кожній ситуації.

Беремо інтерв’ю в улюбленої родини. Цей комплект завдань допоможе дитині краще пізнати своїх рідних, дізнатися про їхні смаки та вподобання, а також про погляди на важливі світоглядні питання, дізнатися про події, що мали велике значення в їхньому житті, допоможе дитині отримати корисні й мудрі життєві поради. 

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації

Освіта.ua
29.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів