Ізраїльтяни проведуть семінари з інклюзивної освіти

Планується, що лекції та семінари відбудуться наприкінці жовтня у Києві, Львові, Одесі та Запоріжжі

Ізраїльтяни проведуть семінари з інклюзивної освіти

Наприкінці жовтня ізраїльські фахівці проведуть низку семінарів з інклюзивного навчання для українських освітян. Про це повідомила генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова.

За її словами, впродовж двох тижнів будуть організовані дводенні лекції та практичні семінари. Планується, що заходи відбудуться у Києві, Львові, Одесі та Запоріжжі. На них будуть запрошені керівники інклюзивно-ресурсних центрів, директори шкіл та вчителі.

«Ізраїльська система інклюзивної освіти має багато особливостей, які б корисно було запозичити Україні. Для мене це стало очевидним після поїздки до Ізраїлю за програмою MASHAV. Ми були надзвичайно вражені тим, як там проходить інтеграція дітей з особливими освітніми потребами у суспільство, і раді, що наші партнери погодились допомогти українським вчителям на шляху до інклюзії», – розповіла Самсонова.

Також генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти відзначила низку цікавих системних речей, що притаманні саме системі інклюзивної освіти Ізраїлю.

Приміром, там діє механізм зворотної інклюзії – коли до спеціальних класів на деякі уроки приходять діти зі звичайних. Усе проходить у межах одного навчального закладу. Ізраїльські педагоги наголошують, що такий підхід до інклюзії допомагає запобігати булінгу ще на ранніх етапах.

Школярі з різними порушеннями розвитку можуть навчатись в інклюзивному класі на доступних для них уроках. Якщо ж якийсь предмет є складним для дитини, то вона має індивідуальні заняття з асистентом вчителя.

«Ми думатимемо над тим, які елементи інклюзивної освіти Ізраїлю було б доречно запровадити й в Україні. Зараз наша інклюзивна освіта динамічно розвивається і це відкриває додаткові можливості. Якщо у 2016/17 році на інклюзії навчалося майже 4 500 учнів, то у 2017/18 їх вже було приблизно 7 500, а разом зі спеціальними класами в звичайних школах це 12 179 дітей. По всій Україні активно створюються інклюзивно-ресурсні центри. Наша ціль – не просто посадити дитину з особливими освітніми потребами в клас, а забезпечити їй якісну освіту та соціальну інтеграцію», - наголосила Лариса Самсонова.

Освіта.ua
08.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів