МОН закликали удосконалити формулу освітньої субвенції

Профспілка розраховує на вжиття заходів, спрямованих на забезпечення галузі освіти

МОН закликали удосконалити формулу освітньої субвенції

Профспілка працівників освіти і науки наголошує на необхідності вжиття Міністерством освіти заходів для поліпшення стану фінансового забезпечення закладів і установ освіти. Про це йдеться у листі профспілки, що направлений на адресу освітнього відомства.

У профспілці зазначають, що видатки на освіту на 2018 рік передбачено в обсязі 6,71% ВВП, проти передбачених законом не менше 7% ВВП. Обсяги освітньої субвенції затверджено в сумі 61,7 млрд грн.

«Аналіз матеріалів, що надійшли від територіальних організацій профспілки засвідчує, що нерозподілена сума освітньої субвенції складала на початок року 2,2 млрд грн, або 3,6% від затверджених видатків проти законодавчо установленого 1%. Недостатньо освітньої субвенції виділено 391 місцевому бюджету у сумі близько 3,0 млрд грн. Фінансування також потребують дошкільні, позашкільні навчальні заклади», - повідомляють у профспілці.

Також у Профспілці працівників освіти і науки зазначають, що на фінансування закладів професійно-технічної освіти додатково необхідно ще 147 мільйонів гривень.

«ЦК Профспілки розраховує на вжиття Міністерством освіти і науки України заходів та дій, спрямованих на фінансове забезпечення галузі освіти, в обсягах, що перевищують 7% ВВП; підвищення рівня оплати праці педагогічних працівників усіх установ та закладів освіти, а також науково-педагогічних працівників, тренерів-викладачів; скасування обмеження мінімального розміру надбавки «за престижність педагогічної праці» педагогічним працівникам з установленням її 30% фіксованої величини; удосконалення формули розподілу освітньої субвенції тощо», - наголосили у профспілці.

Як відомо, наприкінці лютого у Міністерстві освіти повідомили, що освітня субвенція, за рахунок якої здійснюється оплата праці педагогічних працівників країни, у порівнянні з минулим роком фактично зросла на 27%, а її розподіл є справедливим та абсолютно прозорим.

Освіта.ua
03.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
У Сумах не виплатили кошти за січень і лютий учителям за індивідуальне навчання з учнями. які за довідкою ЛКК повинні навчатися вдома. Кажуть, що грошей нема й не буде. Пропонують проводити заняття безкоштовно до кінця семестру.
Сергей
До тех пор, пока деньги субвенции местным властям будут разрешать тратить не только на зарплаты, а и на приобретения чего-либо или на оплату каких-то работ, то никакого реального повышения зарплат учителя не получат.
Педагог
Дуже хочеться, щоб профспілка відстоювала інтереси, але не тільки у великих містах, але й на периферії. Невже Ви не в силі домогтися того, щоб ця гучна надбавка за престижність праці була фіксовано? Що це за маніпуляція від 5 до 30%? А "много шума из ничего", скільки було розмов, що буде фіксована на рівні 20%. І знову зневіра і недовіра!
Батько
Кажуть, що формула розподілу освітньої субвенції не передбачає подїлу класів на групи при поглибленому вивченні іноземної мови.Мало того, що цей предмет і так важко опанувати учням, мало й того, що найскладніше скласти ЗНО з англійської і що даний предмет є необхідним майже на усі престижні спеціальності, то як заберуть поділ, то взагалі яким буде результат? Адже не секрет, що саме там, де є поділ на групи, ми бачимо і результат. А, можливо, іноземної мови сучасним, орієнтованим на відкритий освітній простір, молодим людям не потрібно? Дуже цікава позиція. А що скажуть профспілки на захист учнів, саме учнів, бо тут,як батько, вболіваю за всіх дітей!!
вчитель
Хай профспілка проведе моніторінг виконання Постанови Уряду №22 від 11.01.18р.!Ця Постанова не виконується у більшості областей...Кажуть нема грошей..