Osvita.ua Середня освіта МОН закликали удосконалити формулу освітньої субвенції
МОН закликали удосконалити формулу освітньої субвенції

Профспілка розраховує на вжиття заходів, спрямованих на забезпечення галузі освіти

МОН закликали удосконалити формулу освітньої субвенції

Профспілка працівників освіти і науки наголошує на необхідності вжиття Міністерством освіти заходів для поліпшення стану фінансового забезпечення закладів і установ освіти. Про це йдеться у листі профспілки, що направлений на адресу освітнього відомства.

У профспілці зазначають, що видатки на освіту на 2018 рік передбачено в обсязі 6,71% ВВП, проти передбачених законом не менше 7% ВВП. Обсяги освітньої субвенції затверджено в сумі 61,7 млрд грн.

«Аналіз матеріалів, що надійшли від територіальних організацій профспілки засвідчує, що нерозподілена сума освітньої субвенції складала на початок року 2,2 млрд грн, або 3,6% від затверджених видатків проти законодавчо установленого 1%. Недостатньо освітньої субвенції виділено 391 місцевому бюджету у сумі близько 3,0 млрд грн. Фінансування також потребують дошкільні, позашкільні навчальні заклади», - повідомляють у профспілці.

Також у Профспілці працівників освіти і науки зазначають, що на фінансування закладів професійно-технічної освіти додатково необхідно ще 147 мільйонів гривень.

«ЦК Профспілки розраховує на вжиття Міністерством освіти і науки України заходів та дій, спрямованих на фінансове забезпечення галузі освіти, в обсягах, що перевищують 7% ВВП; підвищення рівня оплати праці педагогічних працівників усіх установ та закладів освіти, а також науково-педагогічних працівників, тренерів-викладачів; скасування обмеження мінімального розміру надбавки «за престижність педагогічної праці» педагогічним працівникам з установленням її 30% фіксованої величини; удосконалення формули розподілу освітньої субвенції тощо», - наголосили у профспілці.

Як відомо, наприкінці лютого у Міністерстві освіти повідомили, що освітня субвенція, за рахунок якої здійснюється оплата праці педагогічних працівників країни, у порівнянні з минулим роком фактично зросла на 27%, а її розподіл є справедливим та абсолютно прозорим.

Освіта.ua
03.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
У Сумах не виплатили кошти за січень і лютий учителям за індивідуальне навчання з учнями. які за довідкою ЛКК повинні навчатися вдома. Кажуть, що грошей нема й не буде. Пропонують проводити заняття безкоштовно до кінця семестру.
Сергей
До тех пор, пока деньги субвенции местным властям будут разрешать тратить не только на зарплаты, а и на приобретения чего-либо или на оплату каких-то работ, то никакого реального повышения зарплат учителя не получат.
Педагог
Дуже хочеться, щоб профспілка відстоювала інтереси, але не тільки у великих містах, але й на периферії. Невже Ви не в силі домогтися того, щоб ця гучна надбавка за престижність праці була фіксовано? Що це за маніпуляція від 5 до 30%? А "много шума из ничего", скільки було розмов, що буде фіксована на рівні 20%. І знову зневіра і недовіра!
Батько
Кажуть, що формула розподілу освітньої субвенції не передбачає подїлу класів на групи при поглибленому вивченні іноземної мови.Мало того, що цей предмет і так важко опанувати учням, мало й того, що найскладніше скласти ЗНО з англійської і що даний предмет є необхідним майже на усі престижні спеціальності, то як заберуть поділ, то взагалі яким буде результат? Адже не секрет, що саме там, де є поділ на групи, ми бачимо і результат. А, можливо, іноземної мови сучасним, орієнтованим на відкритий освітній простір, молодим людям не потрібно? Дуже цікава позиція. А що скажуть профспілки на захист учнів, саме учнів, бо тут,як батько, вболіваю за всіх дітей!!
вчитель
Хай профспілка проведе моніторінг виконання Постанови Уряду №22 від 11.01.18р.!Ця Постанова не виконується у більшості областей...Кажуть нема грошей..

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!