Рішення про батьківський комітет ухвалює школа, - МОН

У Міносвіти заявляють, що не мають стосунку до створення чи не створення у школах батьківських комітетів

Рішення про батьківський комітет ухвалює школа, - МОН

Міністерство освіти не має стосунку до створення чи не створення у школах батьківських комітетів. Про це йдеться у заяві відомства, що оприлюднена у відповідь на інформацію деяких ЗМІ про нібито скасування батьківських комітетів.

У Міносвіти наголошують, що Закон України «Про освіту» визначає наявність органу батьківського самоврядування як одного з органів управління закладом, а його відносини і взаємодія зі школою буде деталізована у новому законі «Про загальну середню освіту».

«Враховуючи, що вказаний Закон є рамковим і стосується всіх складників освіти, необхідна імплементація його положень. Зокрема, у новому законі «Про загальну середню освіту» буде деталізовано порядок створення органу батьківського самоврядування та його відносин і взаємодії зі школою та її засновником (місцевими органами самоврядування). Міністерство вже працює над написанням відповідного Закону та планує подати його на розгляд Верховної Ради цього року», - наголошують у Міносвіти.

Разом з тим, у відомстві зазначають, що накази, які втратили чинність, були складовою «старого» законодавства та за своєю правовою природою мали рекомендаційний характер і не містили жодних загальнообов’язкових норм.

«Однак сьогодні рішення про створення батьківських та/або учнівських комітетів (як органів управління закладом) все ще приймає сам заклад на загальних зборах (конференції) трудового колективу. Через це наявність (відсутність) відповідних органів не залежить від бажання батьків або здобувачів освіти. Саме це має змінити новий Закон «Про загальну середню освіту», - йдеться у заяві Міністерства освіти і науки.

Як відомо, міністром освіти Лілією Гриневич підписаний наказ про втрату чинності Примірного положення про батьківські комітети (ради). Деякі ЗМІ, через невірне тлумачення норм документа, поширили недостовірну інформацію про ліквідацію батьківських комітетів у школах.

Освіта.ua
02.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
N
Батьківські комітети не потрібні. Це корупційна схема для школи заробляти додаткові кошти. Це шкодить школі і накладає на неї не притаманні для неї функції.
Родион
ЦИТ: "Рішення про батьківський комітет ухвалює школа". Влаштовуватиме батьківський комітет школу (Директора і К) - хай буде. А якщо сунутимуть носа куди не треба , чи не танцюватимуть під директорську дудку, ухвалимо рішення: розігнати!
Геннадий
Родительские комитеты, при всех их многочисленных недостатках, были единственным механизмом семей учеников легально и организованно влиять на учебный процесс и всё то, чем администрации школ его дополняют, а иногда и подменяют. Теперь у чиновников полностью развязаны руки. Ждём обязательную и единую для всех школ форму коричневого цвета, белые банты и подворотнички, линейки, политинформации, общешкольные зарядки, праздничные гимноспивы, "художественную самодеятельность" о "героях революции", вэчорныци у вышиванках, уборки территории и всё остальное, хорошо знакомое всем, кто учился в советской школе. Правда в советской школе, кроме всего вышеперечисленного, можно было ещё и знания получить. Но то такое... Кому они сейчас нужны те знания!
Александр
Для Геннадий: Да ничего, по большому счету, родительские комитеты не делали. Сбор денег на ремонт и нужды класса и школы и подарки учителям к каждому празднику, да на мероприятия, вот и все влияние на учебный процесс. Может где-то и работали родкомы, но в большинстве школ никто и не знает, какие права есть у родкомов и родителей как таковых. Администрация школы, пользуясь незнанием своих прав, делает что вздумается и сломать эту систему весьма не просто.
Коментувати
Світлана
Як можна скасувати старий закон, не ухваливши новий? На підставі чого "сьогодні рішення про створення батьківських та/або учнівських комітетів (як органів управління закладом) все ще приймає сам заклад на загальних зборах (конференції) трудового колективу" ?
Міністерству
“Моя хата скраю” – нажаль це риса ментальності українського народу, що виробилася історично під час перебування нашої держави під гнітом різних імперій, і її не так легко позбутися. Джерело - https://ukrajinciberlinu.wordpress.com/2009/05/30/4077/
Апокаліпсис в освіті сьогодні
Добре подивитися ситуацію в освіті сьогодні, так міністерство взагалі не має ні до чого стосунку. І від цього добре тільки збирачам і вимагачам батьківських грошей.
Капец
через невірне тлумачення норм документа, поширили недостовірну інформацію про ліквідацію батьківських комітетів у школах Да все правильно поняли!!!!!!Левая рука не знает что делает правая.Это далеко не первый прокол Лильки. То ли еще будет!!!!!!!!!!!!!!!