МОН проігнорувало двох призерів Міжнародної олімпіади

Чиновники МОН відмовили призерам Міжнародної олімпіади у присвоєні стипендії президента

МОН проігнорувало двох призерів Міжнародної олімпіади

Двом призерам Міжнародної олімпіади з астрономії та астрофізики відмовили у присвоєні президентської стипендії. Про це у своєму Facebook написав бронзовий призер олімпіади Павло Кашко.

За його словами, це сталося через те, що освітні чиновники не внесли відповідних даних ні до наказу про відбіркові тури, ні до офіційного складу команди від України.

«Я виборов бронзу на Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики в ході надскладного змагання з командами 46 країн світу, до котрих я послідовно готувався більше року, відмовляючи собі в відпочинку, зустрічах з друзями, спілкуванні із сім’єю та інших радощах. Готувався самостійно, по крихтах збираючи інформацію, бо вчителів, котрі можуть підготувати до такого рівня змагань, - одиниці. Це найбільше досягнення мого життя наразі, без перебільшень! Але, як виявилося, для Міністерства освіти – я «ихтамнет», - наголошує Павло.

«Ми тебе туди не посилали» - почув я, коли настав час присвоєння Президентської стипендії учасникам та переможцям міжнародних олімпіад. Виявилося, що чиновники не внесли мене до жодних офіційних документів – ні до наказу про відбіркові тури, ні до офіційного складу команди від України. До речі, як і Наталію Бажан, котра завоювала срібло», - зазначає призер міжнародної олімпіади.

Разом з тим, Павло повідомив, що мав запрошення від оргкомітету міжнародної олімпіади, де вказано, що він і Наталія Бажан є членами команди від України як і решта.

«Ми пройшли всі 3 відбіркові тури серед призерів всеукраїнських олімпіад, коли, врешті-решт, ми за рейтингом всеукраїнської олімпіади №8 та №2, а в документи на відбіркові тури потрапили учасники з рейтингом 21? Далі більше – я дізнаюся, що ми з Наталею єдині з команди, кому довелося самостійно шукати кошти на участь в олімпіаді! Решті учасників, а також двом вчителям і, якогось дива, чиновнику МОН переліт та проживання оплатило міністерство, хоч до цього нам повідомляли, що МОН дану олімпіаду не буде фінансувати», - пише призер олімпіади.

«І тепер, як вершина цинізму – нам, призерам, МОН відмовляє в Президентській стипендії, проте навіть ті, хто просто був у складі офіційної команди, її отримають, їхні вчителі отримають звання заслуженого, чиновник МОН отримає безкоштовну відпустку в Таїланді, де проходила олімпіада… Сказати, що я розчарований – нічого не сказати. Не маючи іменитих вчителів та підтримки МОН, досягнувши цього виключно завдяки своїм старанням та підтримці батьків, я опиняюся ні з чим. І зрозумійте правильно – стипендія важлива мені не сама по собі, але як визнання моїх зусиль, вкладених протягом більше ніж року, як засвідчення мого найбільшого досягнення зі сторони держави, як знак справедливості, врешті-решт», - наголошує призер Міжнародної олімпіади з астрономії та астрофізики.

Освіта.ua
26.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
007
Решается же данный вопрос. Стипендия человеку будет. Но проблем в ученических олимпиадах полно. Наблюдается откровенное наглое "кидалово" одних для продвижения своих, зачастую слабых и посредственных, которые на более высоком уровне ничего не могут показать. Зачем? Это же позор для своего населенного пункта, области. Ответственные за проведении олимпиад стараются этого не замечать или даже стимулируют такую практику. Как с таким бороться (я не имею ввиду предметы, по которым есть международные олимпиады, там отчасти пытаются, что-то делать)? Вот сейчас приближается время областных, скольких "бортанут" особенно среди 11-х кл.? Члены комиссий не будьте "зверями"!
unforgiven
Залізна "відмазка". Це так само, як на друк безкоштовних підручників конкурс не був оголошений, а ви викручуйтеся самі. І плювали вони на Чинне законодавство.
Dariia
Я взагалі не розумію як таке могло трапитись. Яким чином ви поїхали на Міжнародну олімпіаду без наказу МОН? 1) Я теж є учасницею Міжнародної олімпіади. Одразу ж після Всеукраїнської олімпіади усіх учнів 10х класів, хто мав призові місця, покликали на відбірковий етап. За місяць мені зателефонували і сказали, що мене запрошують на тренувально-відбіркові збори до Києва. За результатами цих зборів я зайняла 2гу позицію і таким чином була внесена до складу команди, хоча на Всеукрі ала лише ІІІ місце (це на рахунок рейтингу, що хоч ви али вищий рейтинг, проте до кладу команди були внесені інші). Усі етапи одразу ж були задокументовані і внесені до реєстру МОН. Я НЕ РОЗУМІЮ ЯКИМ ІНШИМ ЧИНОМ ВИ МОГЛИ ПОТРАПИТИ НА ОЛІМПІАДУ. 2) На ахунок стипендії можу сказати, що всі, хто був офіційно внесений до команди, яка представляла Україну, щомісячно отримують стипендію відповідно до наказу МОН. 3) Поїздку учасникам їх супроводжуючим (у тому числі й працівнику МОН) було оплачено державою. А на рахунок відпустки у...
Володимир
Сотні тисяч людей стали горді за наших призерів Міжнародної олімпіади з астрономії та астрофізики, які завоювали срібло -Наталія Бажан та бронзу - Павло Кашко. Но всім їм соромно за нашу державу та огидно за кар’єристів - чинуш які «правлять балом» в тому числі і в МОН. Після відписки і реакції не байдужих людей МОН публікує: - дослівно «Шановні колеги! Міністерство освіти і науки України детально вивчило питання щодо надання стипендії Президента України @Pavlo Kashko (фото з його сторінки). Враховуючи, що він зайняв призове місце на міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики, вважаємо, що Павло має повне право на отримання стипендії Президента України. Відповідне рішення буде винесено на наступне засідання Колегії МОН » Чому жодного слова про другого призера - Наталію Бажан ??? Потрібно робити кадрові висновки…
Юрчук Геннадий
От вчитуєшся в написане у відповіді поважним в.о.директора - і дивуєшся: невже чиновникам можна підписувати безграмотні листи (з пунктуацією ВЕЛИКІ проблеми)! А олімпіади для чиновників МОН не бажає проводити? Тільки потім без призначення стипендій, а за безграмотність - сплачувати штрафи на розвиток освіти.
Вчитель
А чим мотивувались чиновники, включаючи до команди учасників з 21 рейтингом, замість 2 та 8, як говориться в статті? І чи будуть покарані ці чиновники? (Просто по приколу цікаво дуже. Я про покарання).
Небайдужий
Для Вчитель: різні конкурси (олімпіади дві, здається), тому і різні рейтинги, народ просто грається цифрами.
Коментувати
Тарас
Щонайменше дві граматичні помилки у маленькому листі - це все, що Вам треба знати про Інститут модернізації змісту освіти.
Правда
Флаг, похоже, маловат был! Надо было в больший замотаться, шаровары надеть и поскакать, была бы стипендия!))))))))))))))))
Оце - правда!
Для Правда: Ти такий самий придурок, як і той, хто тобі поставив +.
Коментувати
Микола
У нас що стипендії присвоюють учасникам делегацій а не за результати????
Владимир Белый
Проблема ж має суспільне значення не у тім, щоб закрити питання грошового забезпечення особи на дещо більшому рівні ніж студентська стипендіяах, а своєю сутнісною стороною. Чому спільнота не звертає уваги на ось цю позицію у дописі Павла Кашки: "Як це можливо,..коли, врешті-решт, ми за рейтингом всеукраїнської олімпіади №8 та №2, а в документи на відбіркові тури потрапили учасники з рейтингом 21?" ??? А тому, що в освітній спільноті поступово настав час, коли порядність вже виглядає як "біла ворона" у середовищі "своїх, які вміють крутитися". Олімпіадний предметний рух давно у нас не є чистим від допінгу "тіньових бажань світу дорослих", а не тяги школярів та студентів до чистоти олімпіадних принципів. Учні стали іграшками у їхніх руках дорослих гравців.
Олекса Позняк
Для Владимир Белый: правда
Небайдужий
Для Владимир Белый: Я не знаю деталей, але можливо зарано кричати "зрада". Там є дві олімпіади, і на одну з них не можуть їхати діти, які восени вже будуть студентами. Тому, можливо, планували брати дітей, які ще будуть навчатися у школі. Але це тільки моє припущення. Що саме там було я не знаю.
совесть
Для Небайдужий: Так поясніть у листі-відповіді від державної організації (що існує на зідрані з нас податки) дитині це так, щоб вона не писала такі пости. Щоб у жодної людини не виникло сумнівів про чесність та прозорість прийнятих рішень щодо учасників міжнаролімпіади від України. Власне РЕАГУЙТЕ ТЕРМІНОВО І НА КОРИСТЬ КРАЇНІ! Та наразі "зроблять" дяді і тьоті від освіти з ПЕРСПЕКТИВНОЇ розумної дитини "вискочку неблагодарную" ...
Коментувати
Пенсіонерка
Кількість учасників команди встановлює оргкомітет і вона завжди була однаковою для всіх країн. Виникає питання: куди поділись два офіційних учасники? А Павлові "респект і уважуха"!
Небайдужа
Якби ж то пан(і) Вернидуб та пан Завалевський "вчились так, як треба, то й правда би була своя!" Шановні, спочатку необхідно навчитись грамотно "відписувати" листи, а то смішно й читати відповідь, у якій безліч помилок, починаючи зі звертання "Кашку П.П." Мені здається, найголовніше в цьому театрі абсурду те, що свідомий громадянин (поки що України) показав "личину" сильних світу сього, адже впевнена, що собі на чергову премію фінансування вони знайдуть, а на заохочення таких талантів немає грошей, бо "не включено"... Але ж куди їм це зрозуміти... не їхнього рівня такі здібні діти...
Ірина
Нарешті я дізналась, для чого потрібна ця державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти": для подібних відписок. Більше ніякої користі, ніякої діяльності, тільки бюджетні кошти на вітер.
Olena-SV
Для Ірина: Для Dariia: Для Володимир: тупо відмивати кошти, як і безліч подібних контор!
Коментувати
Олекса Позняк
Щоб дати таку хамську -скотинячу відповідь дитині яка у чесній боротьбі виборола своє право Завалевському потрібно було бути впевненим що його керівники також хами і скоти, абсолютно байдужі до долі українських дітей. НУШ....
совесть
А ситуація і справді не є простою. Дитина запевняє, що готувалася сама. А його вчитель за бюрократичними нормами претендує на ЗАСЛУЖЕНОГО вчителя? Яка дурість! Знаєте, зайвий раз переконуємося, що з відбором кращих на міжнародні олімпіади (10-11 клас особливо) є лоббізм та підтасовки. Конкурси проходять, однак не все прозоро. Вся середня ланка керівників збереглася, про які зміни "системи" йдеться? Й підготовки та відбору на міжнародні олімпіади це також стосується... Власне, не лише олімпіад... Як же все це набридло! Павле, ти МОЛОДЕЦЬ! І ЗАСЛУГОВУЄШ НА ВИНАГОРОДУ! Не слухай заздрістників, добивайся СПРАВЕДЛИВОСТІ! ЦІ ДЯДІ І ТЬОТІ забули, що не ДЛЯ ТОГО СИДЯТЬ У ТЕПЛИХ КАБІНЕТАХ ДЕСЯТИЛІТТЯМИ, ЩОБ т а к, як написали в листі-відповіді, вирішувати проблеми.
Небайдужий
Для совесть: Хочете змінити систему олімпіадного руху - змінюйте. Але дайте відповідь на одне питання. Ви хоч бачили за останні 20 років, щоб хоч якусь систему змінювали на краще? Зміните "середню ланку" - не буде більше в України переможців на міжнародних олімпіадах, ось побачите. Система працює, дає результат, то не чіпайте її свої благими намірами.
совесть
Для Небайдужий: Повторюю: ситуація не є простою, однак для ЗБЕРЕЖЕННЯ ТАКИХ ДІТЕЙ В УКРАЇНІ, БЕЗ ЖАЛЮ ПОЖЕРТВУЮ ОКРЕМИМИ ПЕРСОНАМИ В СЕРЕДНІЙ ланці... Не здатні МИСЛИТИ - нехай змінять рівень прийняття відповідальних рішень. А нових переможців підготують такі Кашко! Не скигліть... Як набридли пихаті рішали від освіти!
Небайдужий
Для совесть: 20 років назад, 10 років назад, 5 років назад теж кричали про майбутнє для дітей. Ось зараз зруйнуємо стару погану систему і заживемо. І де зараз це майбутнє? 133 економіка світу, позаду багатьох африканських країн. Хочете зберегти дітей - так будуйте, а не ламайте.
Коментувати
Маргарита
Сором! Ганьба! Зрозуміло, чому "зірочки" опиняються за кордоном. Тут вони непотрібні.
алекс
переможець на Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики - "ВЫСКАЧКА". Я і тільки я. Я молодець а всі інші ні. насамперед пЕРЕМОЖЕЦЬ старається для себе, здобуває знання, які потім буде використовувати в житті. у листі дали вичерпну відповідь чому його немає в списку на отримання стипендії. вважаю питання закритим :))))))))))))
Валентина
Для алекс: Вискочка це той, що нічого не вміє, а хоче признання. Відношення до цих дітей яскраво показує, що МОН не виконує своїх лозунгів: все задля дитини. А те, що чиновник так відповів у листі говорить про бюрократію найвищщого рівня. Ні щоб схаменутися і нагородити талановитих дітей, а щей їх принизити!!!
Олекса Позняк
Для Валентина: отож. У мене було пара дітей міжнародників.Займавсь безкоштовно, подарував найкращі книги, возив по олімпіадах. Хтось памятає, хтось забув, але основне що ці діти штовхнули науку трохи далі і я цим дуже задоволений.І коли я бачу що таких дітей принижують - я у шоці. Ви побачили б як біля них увиваються іноземні рекрутери. То безкоштовний відпочинок на Мертвому морі у науковому таборі, то подорож по Британії з відвідуванням університетів. А наші відкидають як непотріб, гублять генофонд нації. МОН збіговисько негідників
Оце - правда!
Для алекс: А які в тебе заслуги, що ти дозволив собі критикувати переможця Міжнародної олімпіади?
Коментувати
Лариса
Ганьба..сором .... про яку якість освіти ми говоримо? Які реформи? як вчителю мені соромно...
Юрчук Геннадий
Виявляється, не на першому місці якість освіти. Спочатку треба всі папери заповнити, отримати у всіх дозвіл, покланятися усім... постояти в чергах, побігати по кабінетах ... Бюрократизм процвітає. Як так? Камо грядеші, шановні міністри?
Українка
Вау! Показується справжнє "лице" освітньої реформи. МОН вважає, що наші діти нездатні самостійно вчитися. Пропонують програми, навчальні плани, які тільки заважають дітям розвиватися. А навіщо щось інше...?