Osvita.ua Середня освіта Хобзей: довіра починається з педагогіки партнерства
Хобзей: довіра починається з педагогіки партнерства

За словами чиновника, для побудови довіри важливо змінити систему зв'язків в школах

Хобзей: довіра починається з педагогіки партнерства

Педагогіка партнерства, орієнтація на учня, виховання на цінностях - саме ці складові концепції Нової української школи спрямовані на те, щоб побудувати довіру між школою, дітьми, батьками та суспільством. На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час проведення Міні-EdCampKyiv.

«Нова українська школа - це не тільки компетентнісний підхід до навчання, це і формування цінностей, на основі яких виробляються ставлення. Треба по-людськи ставитись, поважати людей - усіх. Бо якщо не зміниться ставлення, то й довіри не буде», - сказав Хобзей.

Він відзначив, що для побудови довіри дуже важливо змінити систему зв'язків в українських школах.

«Наша освіта - дуже вертикальна: директор, завуч, учителі, діти і десь там батьки. Але щоб побудувати довіру, ми маємо будувати горизонтальні зв'язки, партнерство. Щоб вчитель був на рівні учня, щоб вони сиділи разом на килимку та розмовляли. Тоді вибудовується довіра, повага до гідності. Саме це закладено в концепцію НУШ», - підкреслив заступник міністра.

Водночас він зауважив, що педагогіка партнерства не відміняє вимогливість вчителя, бо, як засвідчує практика, саме вимогливі й справедливі вчителі мають найбільшу повагу та довіру серед учнів.

«Добрий педагог розрізняє два види тиску. Перший - педагогічний, коли учня спонукають до навчання, мотивують. Але не дай Боже, щоб цей тиск перейшов на другий вид, на особистісний. Повага і довіра є тоді, коли вчитель є вимогливим, але в той же час він справедливо оцінює рівень досягнень учнів», - додав Хобзей.

«Є один старий добрий інструмент - самооцінка школи. Це коли основні проблеми школи на рівних оцінюють учні, батьки та вчителі. З цих трьох позицій на одне й те саме питання вони отримають різні відповіді. І це природньо. Але коли ви разом починаєте ідентифікувати проблеми, вибираєте найбільш пріоритетні  і тоді думаєте, як їх розв'язати - це і є побудова довіри. Цей інструмент важкий, але якщо ви його створите – ви зробите великий крок вперед», - запропонував Павло Хобзей.

Освіта.ua
05.12.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven
Для одних учнів більше підходить партнерство, для інших лише Макаренко. Що стосується довіри, то це один із психологічних прийомів переконання особистості, яким часто користуються шахраї і сексуальні маніяки.
Тата
Нема де стелити килимки, у класах по 34-36учнів
вчителька
Який килимок? Діти-це не пенсіонери з радікулітом і склерозом. У них уваги вистачає ну аж на 20 хв.(і то залежно від віку), а ін. час- це рух кінцівок, голови, тулуба у хаотичному русі! Те, що цікаво двом-трьом - зовсім нудно для решти! Довіра, повага до гідності відбудеться, коли вчитель намагатиметься пояснити, що знання-це сила ( а діти наведуть сотні прикладів, що їх батьки успішніші в житті й без "ваших знань", а ви така розумна ведете злиденне життя. То кому ваші знання потрібні?)..........
MDA........
Це де ви наснили довіру? Мало того, де ви бачили партнерство? Батьки працюють за для дітей, керівники за для керівників. Учителі на кого вийде.
OCNW
В 11 класі їм треба вже ліжка пропонувати, щоб успішніше проходив процес навчання )))
На килимку
На килимку в 11 класі..."горизонтальні зв’язки", "на рівні учня"... Акція "Боремося проти СПІДу - подаруй кожному учневі по презервативу... Особистісно-зорієнтоване навчання. Нова українська школа, нарешті ми будемо "впереди планеты всей". Ура!
Випускник
"Щоб вчитель був на рівні учня, щоб вони сиділи разом на килимку та розмовляли" , а посередині закуска...Взагалі гарна пропозиція, звести процес навчання до килимка і розмов, особливо, коли у класі 30 учнів.
Можуть бути варіанти
Для Випускник: Вчитель на килимку, а учні зверху….
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!