Якою буде зарплата педпрацівників із 2018 року

Оплата праці педагогічних працівників визначається ст. 61 нового закону «Про освіту»

Якою буде зарплата педпрацівників із 2018 року

Новий закон України «Про освіту» набирав чинності 28 вересня 2017 року за винятком окремих його положень, які запрацюють упродовж 2018–2019 рр.

За інформацією buhgalter.com.ua, оплата праці педагогічних і науково-педагогічних працівників визначатиметься за ст. 61 цього закону:

1. Посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі 3-х мінімальних заробітних плат.

Посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується не менш ніж на 10%.

Найменший посадовий оклад науково-педагогічного працівника встановлюється на 25% вище від посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії. Кожен наступний посадовий оклад науково-педагогічного працівника підвищується не менш ніж на 10% від попереднього.

Схеми посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних і науково-педагогічних працівників державних і комунальних закладів освіти затверджуються КМУ з урахуванням норм згаданого вище закону.

Зверніть увагу

Вимоги до мінімального посадового окладу запрацюють із 2018 року. Водночас Уряду доручено забезпечити до 2023 року поетапну реалізацію положення ч. 2 ст. 61 цього закону, передбачивши при цьому щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до 4-х прожиткових мінімумів для працездатних осіб пропорційно розміру збільшення доходів Держбюджету порівняно з попереднім роком, і затвердити відповідні схеми посадових окладів (ставок заробітної плати).

2. Науково-педагогічним, науковим та педагогічним працівникам закладів освіти встановлюються доплати за наукові ступені та вчені звання.

3. Педагогічним і науково-педагогічним працівникам установлюються щомісячні надбавки за вислугу років у розмірах: понад 3 роки — 10%; понад 10 років — 20%; понад 20 років — 30% посадового окладу.

4. Педагогічний працівник, який пройшов сертифікацію, отримує щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката. Норма запрацює з 01.01.2019.

5. Заклад освіти має право за рахунок власних надходжень й інших джерел, не заборонених законодавством, установлювати педагогічним і науково-педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії та інші види заохочень.

6. Керівник закладу освіти відповідно до законодавства, установчих документів і колективного договору має право встановлювати педагогічним і науково-педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії за використання в освітньому процесі іноземних мов, сучасних технологій, реалізацію інноваційних проектів тощо.

7. Педагогічним і науково-педагогічним працівникам за рахунок власних надходжень закладів освіти може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови надання такої допомоги визначаються установчими документами закладів освіти чи колективним договором.

8. Також гарантовано:

  • виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків;
  • виплату педагогічним і науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення в розмірі місячного посадового оклад (ставки заробітної плати) під час надання щорічної відпустки.

Після набрання чинності вказаним законом розмір заробітної плати педагогічних і науково-педагогічних працівників не може зменшитися, якщо ці працівники продовжують обіймати відповідні посади, виконувати відповідні обов’язки та зберігають відповідну кваліфікаційну категорію.

За матеріалами buhgalter.com.ua.

Освіта.ua
28.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Неизвестный
10%від окладу—це гривень300.В січні нарахували 3% замість 20% за вислугу.Звідки візьметься 1500 грн.?.Влада не вміє рахувати? Все брешуть і брешуть.
Завуч
Познущалися тільки. На 1 розряд не просунули, доплату знизили з 20 до 5 %. Розрахунок бухгалтерії показав підвищення учителям на 30-50 грн, а адміністрації - ще менше. Луганська область
Іван Скипідарович
Шановні педагоги,ніколи у нас в Україні не буде порядку.
Болгарчук Р.
А техперсоналу, что в школах работает, хотя бы на копейку подняли. Даже на квалифицированных специальностях платят минималку. Зато некоторые учителя, которым подняли зарплаты, не чего не умея, мозги выносят рассказывая как они мало получают и какие они загруженные, перекладывая на других работу.
Наталия Мирец Тетченко
Для Болгарчук Р.: Перед тим, як вчителя паскудить, навчіться грамотно писвть.
Учитель
Хто на що вчився, той так і отримує. Мити підлогу не треба великого розуму.
Джонні Кигик
Моя дружина, яка працює вихов. групи продовженого дня (0,5 ст), має години інформатики та основ здоров’я (загалом - 9,5 год.) + по сумісництву 5 годин у садочку музкерівником, але має диплом бакалавра (хоч і навчається заочно на магістратурі) отримує 3153 грн на місяць. Завантажена не те слово! А техпрацівниця без освіти, яка увесь день ганяє чайок з іншими і два рази промиє коридор (класи ж учні прибирають) - 3270 грн/міс, бо ще за шкідливість хлорки отримує доплату. Дружина уже питала чи можливо піти краще технічкою працювати - і голова не болить, і вечір вільний від конспектів та сценаріїв свят...
Коментувати
Ollesia
Дякую владі Украіни. В мeнe заробітна плата за рік зросла на 37%. Так крім цього влада планує збільшити заробітні плати щe на 10-20%. Цe будуть рeальні європeйські зар.плати в людeй. Всe ж таки добрe, що крeмль нe зміг вплинути на заморожування заробітних плат в Украіні, і владі вдалося підвищити заробітні плати людям.
Станіслав
Для Ollesia: те що зросла заробiтня платня, це, звичайно, добре. Але вы не звертали увагу на iнфляцiю, рiст цiн на ту саму комуналку... До заробiтних плат цивiлiзованих країн нам ще дуже далеко. Наприклад, в тій самій Турції чи Польщі вчители отримують приблизно 1000-1200 доларів. Якщи говорити про Європу, то в Швеції приблизно 1500-2000 євро... ну Швеція и країна сама по собі не дешева, то там це вважається середній прибуток. За інші країни не знаю.
Александр
Для Ollesia: Вы или больная или не от мира сего. О каких европейских зарплатах вы говорите?????? И при чем здесь опять Кремль? Внутри страны бардак и хватит искать внешнего врага, сами во всем виноваты
Вчитель
Александр- ну Олеся професійно ельфить, почуття гумору в неї чудове
Коментувати
Вікторія
Добрый день.я працюю вчителем 4 повних роки,маю другу категорію,..А ось з заробітною платою постійні якісь недоплати...Де і як можна зізнатися ставку вчителя 20 годин поч.класи...и яку оплата повинна бути?
іван
Для Вікторія: як із стажем 4 роки може бути друга категорія?
Володимир Мініч
Можна дізнатись в роздруківці, яку бухгалтерія моє надавати щомісяця. А потім розпитати в людини, яка тямить у цьому, що. чому і за скільки.
Наталч
Для іван: Молодий фахівець після закінчення ВНЗ може атестуватися через 2 роки на другу категорію.
Коментувати
Надія Романишин
А вихователі? Знову про нас забули??? Чому ми не відносимось до педпрацівників?
нік
А викладачі ПТНЗ Херсонської області зараз сидять без авансу, без зарплатні. Куди звертатись за правдою? Підкажіть, будь ласка. Надії на цей Закон ніякої. Свавілля директорів ПТНЗ набирає таких обертів, що просто жах. Якщо десь і платять за престижність, то у нас тільки 1%.
Надія
Для нік: Полтавщина, отримуємо 20% за престижніть. Не подобається директор? Збирайте загальна збори та виганяйте директора.
Марія
Ми теж тількт отримали аванс (28 листопада). коли зарплата - невідомо. Рівненщина
Коментувати
джек
Український вчитель все своє життя грається з державою і доказує їй свою значущість. А на старість отримує полуголодне і полухолодне існування. Раби саме на це і заслуговують.
Оксана
Сьогодні у маршрутці прочитала оголошення, що є вакансії продавців, кухарів з заробітною платою 8000 грн. Задумалась: маючи вищу категорію, звання, півтори ставки навантаження, класне керівництво, оплату за кабінет - не отримую таку заробітну плату. Для чого я отримувала дві вищі освіти? Де двері і куди вийти - думка яка мені не дає спокою. Люблю свою роботу, але ... не можу терпіти те як наша влада натравлює людей на нас - педагогів. Всюди лише і чути "Підняли педагогам зарплату", "Це потрібно щоб підняти педагогам зарплату" і в тому ж дусі. Скільки можна переводити стрілки на нас. Таке враження, що ми цапи-відбувайли... Піду шукати двері... хоч пропрацювала в школі більше 20 років, і, здається, чогось да навчила своїх учнів.
Artem
Для Оксана:За этих 8000, вы будете и все выходные дни работать, просто так никто деньги не платит, попробуете как это поваром работать в невыносимых условиях, тогда думаю ваше мнение измениться!!!
Марина
Артеме, Ви вибачайте, але коли ти повар, то на мою думку до Вас не прийде мама-тато учня і не почне Вас вчити, як і що робити, не буде змішувати Вас із лайном і казати "Ты обязан поставить моему ребенку 11, он же компьютер знает лучше тебя" і мамі-тату байдуже, що дитина ця не вміє вмикати той комп"ютер, зате дитина вміє селфі робити під час уроку. А дитина років 12 не скаже Вам, що Ви ніхто і звати Вас ніяк. Підліток 14 років не буде покривати Вас матом тільки за те, що Ви запитали домашнє завдання.. да, можливо, умови дійсно жахливі у повара, але вчителю кожен місяць купляти Ново-Пасит ,то та ще радість..
Оксана
Для Artem: Народилась не сьогодні і знаю, що простому люду ніхто не платить за просто так (маю тітку кухаря). Для всіх ми, вчителі, в теплі пів дня працюємо, а потім відпочиваємо вдома (повторюсь - ще й зарплату нам щомісяця піднімають). Олімпіади, конкурси у вихідні дні, семінари, відрядження (за які кошти врешті решт часто-густо не вертають). А канікули - це ж ще одна відпустка у вчителів, всі дивуються - чому ми до школи ходимо на канікулах І врешті решт - жодного разу моя тітка (кухар) не купувала нічого на роботу за свої кошти - рух іде в іншому напрямку ))) (я особисто не вважаю це правильним, але "совок" живе). Щоб якісно підготуватись до уроку, педагог має мати ПК підключений до Інтернету з принтером, а до принтера необхідний папір (збирати гроші з дітей на той папір ... мені особисто соромно, а окрім того - на заспокійливі препарати у мене піде пізніше значно більше). Можу писати ще багато але чи варте це робити? Ніхто не зрозуміє це доки сам не спробує на собі.
Коментувати
ветеран праці
Думала вже йти на "пенсію",але треба почекати... Є шанс стати міні-мінімільйонеркою...
Наталія
Шановні колеги! Черговий раз нас обвели навколо пальця. Підвищення з 2018 року на 25% - це просування тарифною сіткою на один розряд вгору + 20% за престижність праці. У різних регіонах України ця надбавка була різною(згідно з рішенням місцевої влади). в деяких областях її виплачували в повному обсязі (20%), але в когось було і 10, і 5. і 2 відсотки. Так що ті, хто вже отримував 20% можуть розраховувати тільки на різницю в тарифному розряді. А про три мінімальних зарплати це покищо гарна казочка, відстрочена до 2023 року!
Евгений Илюстраторов
Вся эта шумиха с Законом об образовании мне напоминает "Перестройку", а наша министеркша - последнего генерального секретаря ЦК КПСС. Сколько лет преподаю математику - таблица умножения не поменялась, и таблица интегралов стабильна, шо реформирует не понятно. Воспитательную работу? Прекратите детей забирать на всякие форумы, митинги и подобную ерунду, проводите всё после уроков. Реформируйте свой здравый смысл. Зарплату увеличиваете? Нет - это вы компенсируете инфляцию. Есл не ошибаюсь - это четвёртая реформа за последние 25 лет.
Як завжди
Казав пан: ’’Кожух дам’’, та лиш слово його тепле.
Леонід
Автор не розібрався в тому, що сам написав. З 1 січня 2018 року ставка вчителя буде піднята на один розряд і підвищена на рівень зростання прожиткового мінімуму. Це десь в загальному з усіма доплатами зарплата має зрости до 25%. А те, що написано в законі, а саме 3 мінімальні заробітні плати для вчителя спеціаліста вступить в силу в 2023 році. Якщо вступить. Ми вже знаємо з попереднього закону про 57 статтю, яка так і ніколи не спрацювала. А чотири прожиткових мінімуми то це було в проекті Закону, який автор не дочитав. Так, що обіцяного довго чекати. Думаю, що вчителя черговий раз обманули. Що ви хочете, це ж стосується не суддів чи прокурорів, чи чиновників вищого рангу. Для них гроші є вже сьогодні, а для освіти я думаю, що їх не буде ніколи.
Даніїл
Для Леонід: Щодо "А чотири прожиткових мінімуми то це було в проекті Закону, який автор не дочитав." - відкрийте розділ XII (перехідні та прикінцеві положення) чинного Закону.
Коментувати
Юля
Термін "педпрацівники" вже поширюється і на вихователів і на викладачів ? Чи тільки на вчителів шкіл, як минулого разу?
Оксана
Для Юля: а практичний психолог, який працює в школі - педпрацівник? про нас теж забули
Педагог
Що значить вже? Перелік ще з 2000-го діє - http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/963-2000-%D0%BF, хіба були якісь зміни?
Коментувати
Оля
Читаю і дивуюсь-нема брехні межі,то вони рекламували 25% і підвищення на один розряд ,а тепер три мінімалки ,то щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до 4-х прожиткових мінімумів .Риторичне запитання - то якою буде зарплата вчителя з 1 січня 2018 року ?
Свєта
А де ж 20% за престижність праці? Юліна надбавка?
serj
Для Свєта: А нєма.
Оля
Слухайте, вони тілький роблять , що обіцяють.
Людмила Бунь
Відпочивала з подругами на острові.Вони за професією майстер манікюру, парихмахер, швачка. І я вчитель зі сімнадцятирічним стажем. То в них значно кращий рівень життя.
Коментувати
Аноним
Опять лохотрон! То минимальные зарплаты, то уже прожиточные минимумы! Действительно, разве есть разница между тремя минимумами-5100грн и тремя минималками-9600грн?
Анонім
Скажіть будь_ласка а чому вихователів не відносять до педпрацівників. І нам дали раз в рік не посадовий оклад а 20%. Оце правда. Ми в об єднанні а ті що ще в районі то дали по окладу. Невже ми не однакові працівники
Болгарчук Р.
для меня что то, что то сумасшедшие деньги. Работаю в школе инженером электронщиком зарплата грязными 3200, а чистыми 2500. И по видимому в 2018 будет такая же. Зато коммуналка и цены растут... Скоро уже и субсидия спасать не будет...
аноним
аноним я працюю у школи интернат помо чником выхователя и яка должна быть зарплата
Коментувати