Випускникам з угорської громади важко складати ЗНО

У медичні виші України змогли вступити лише два випускника, які представляють угорську громаду

Випускникам з угорської громади важко складати ЗНО

З усіх випускників шкіл з угорської громади в 2017 році лише 164 склали ЗНО на рівні, достатньому для вступу до українських вишів. Про це, перебуваючи на Закарпатті, повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, у медичні виші змогло вступити лише два представника угорської громади: 1 – на бюджет та 1 – на контракт.

«Я знаю проблему із забезпеченням кадрами в Закарпатській області, особливо низькі освітні шанси дітей з місць компактного проживання громад. Так, низькі освітні шанси дітей з угорської громади вплинуть на якість життя їхніх районів компактного проживання. Наприклад, візьмемо результати цього року. Так, лише 2 випускники зі шкіл з угорською мовою навчання вступили в медичні виші. Ці діти можуть працювати в громаді, бо вони знають мову, але з такими результатами ви не закриєте потребу в лікарях», – сказала Лілія Гриневич.

Вона також висловила переконання, що стаття 7 закону «Про освіту» достатньо гнучка, щоб створити умови для кожної меншини.

«Давайте зробимо спільні програми, наприклад, відпочинку для дітей, чия материнська мова українська, та тих, чия материнська мова одна із мов національних меншин», – запропонувала Лілія Гриневич.

Освіта.ua
17.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ter
Ну, т.к. большинство из этих выпускников являются параллельно гражданами Венгрии, то, наверное, и имеют определенные преференции при поступлении в венгерские вузы. И, тогда, актуальным для них становится знание именно венгерского языка, а мова превращается в этакий чемодан без ручки (пришитый желто-голубыми нитками к спине).
активист, Карпаты
«Давайте зробимо спільні програми, наприклад, відпочинку для дітей, чия материнська мова українська, та тих, чия материнська мова одна із мов національних меншин», – запропонувала Лілія Гриневич. Это слова растерянного человека. Так давайте уже на подобие диктанта нацедности, будем проводить раз в семестр уроки нацености для старших и младших учеников. А чем плохая идея! Дети всей страны всегда будут ощущать некоторое единение. Поймите одно. Наверное надо как-то отступить от этой грани пропасти. И чем скорее тем лучше. Ещё. Делайте что-то с ВНО. Возможно две части тесты ДПА и ВНО помогут немного решить такие проблемы. Вы сами все видите, кроме того понимайте риски бездействия.
педагоги
Очевидно жорстокими і не дуже патріотичними будуть виглядати наші слова. Але саме тепер дуже показово можна побачити до чого привели реформи. 1 удар по нацменшинах нанесло ЗНО, другий майбутня учительська сертифікація і третій байдужість влади до народу. Складно повірити, що вони будуть мінятися. В цьому випадку владі самій треба шукати шляхи підходів. Силою їх ви не заставите бути українцями.
Олександр
А кому з угорської меншини потрібні українські виші. Люди пов*язуть своє майбутнє з Угорською республікою, де українська мова і ЗНО на..й нікому не треба
Вася
Для Олександр: А чому ці люди не виїзжджають повністю з України?
Вчитель
Тому що не вважають Закарпаття українською територією і чекають коли Угорщина приєднає Закарпаття. А українські можновладці ве роблять для цього
sssss
Ці слова очевидно ніхто не почує. Тим не менше. Треба перейменувати демографічний реєстр у щось інше. Наприклад - Єдиний державний реєстр громадян. Щодо віруючих. Та невже не можна вигадати спрощену схему видачі паспортів? Для чого стільки там цифр? Якщо витяг, тоді серія і номер. Особисто збагнути не можу, чим їм заважає ДМС. Але у цій ситуації треба розумного підходу. Можна налаштувати церкву, підтримати владу, але не факт що між людські очі вони не будуть проводити свою політику, яка не відомо чи буде провладною. Якщо вже на те йде. Тоді, чому просто їм не видавати звичайний паспорт без чіпа і без внесення у так званий реєстр. Вихід має бути. Тишком вони будуть стояти на своєму. А кожна відмова від паспорта буде для інших видаватися інквізицією, розплатою влади людям. Не державі, а їм стануть співчувати. Мало того такі особи стануть хорошою наживкою для антидержавних організацій. Якщо це читайте. Тоді проведіть глибокий аналіз всього сказаного, навіть перевірте на практиці.
Коментувати
Чоткий пацан
хай хуй сосуть вавіавіаівавіа ваауауауцацуауцауцауцацуацуауцацуацуауцацуацуацуацуацуацуацуацуауацацуахуй

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!