Роменська школа: шлях від 17 °C взимку до комфорту

Як зробити капітальний ремонт, провести енергоефективні заходи та оновити матеріальну базу школи

Роменська школа: шлях від 17 °C взимку до комфорту

На капітальний ремонт, енергоефективні заходи та оновлення матеріальної бази Роменська загальноосвітня школа №7 протягом трьох років отримає 45 млн гривень. Наразі практично завершені роботи із заміни покрівлі та утеплення фасаду школи, частково закуплено устаткування для класів. Розповідаємо звідки гроші, наскільки складно їх залучити і що вже зроблено.

До 2016 року будівля Роменської школи №7 мало чим відрізнялася від більшості українських шкіл - зведена 1963 року, останній капітальний ремонт тут бачили чверть століття тому.

Сьогодні заклад має 35 навчальних класів, бібліотеку, малий та великий спортивні зали, актову залу, декілька комп’ютерних класи. У школі навчається близько 750 учнів - це одна з найбільших шкіл міста.

Ще рік тому батьки та персонал бачили тріщини у стінах, облущену плитку, відпалу штукатурку. У деяких кабінетах зайва волога призводила до появи плісняви. Коштами батьків школа провела часткову заміну вікон, однак про ґрунтовніші заходи, звісно, не йшлося.

Нова українська школа

На щастя для учнів та персоналу школи, заклад (один з шести у Сумській області) потрапив до програми «Нова українська школа». Завдячуючи активності народного депутата-мажоритарника та виконкому міськради м. Ромни, на капітальний ремонт, заходи з термомодернізації та матеріальне переоснащення вдалося 2017 року залучити 15 млн гривень.

З них, 5 млн виділив Державний фонд регіонального розвитку, ще 5 млн - «депутатська» субвенція на соціально-економічний розвиток, та 5 млн - кошти міської ради. Ще 30 млн гривень мають за схожою пропорцією надійти у 2018 та 2019 роках.

Завдяки фінансовій децентралізації, відзначає Сергій Салатун, міський голова м. Ромни, лише за перше півріччя 2017 року перевиконання бюджету склало 20 млн гривень - для 40-тисячного міста це значні кошти. Використати частину цих коштів на термомодернізацію закладів бюджетної сфери, тим знизивши загальне споживання енергоресурсів, - вдалий хід.

Прожити зиму в комфорті

«Коли ми лише дізналися, що першим етапом буде саме енергозбереження, - ділиться враженнями Світлана Федько, директор школи, - ми були дуже задоволені, тому що школа велика і не всі класи теплі, є такі, що самі по собі холодні». Директор розповідає, що в деяких класах було і 18 °C, і навіть 17 °C, вчителі вмикали прилади обігріву, щоб діти банально не захворіли.

Втім, вже цієї зими, завдяки реалізації першого етапу проекту, батьки та вчителі очікують привести дітей до теплих приміщень. На початок зими компанія-підрядник планує повністю замінити горищні перекриття, сам дах, утеплити фасад будівлі, замінити вікна та двері.

Важливість утеплення фасаду підтверджує Микола Пасько, експерт «Хенкель Баутехнік (Україна)»: «Через стіни назовні може виходити до 40% всього тепла. Тому дуже важливо підібрати правильну систему утеплення та провести роботи за необхідною технологією».

На другому етапі, вже наступного року, планується виконати внутрішні роботи: вони включатимуть реконструкцію системи теплопостачання, регулювання опалення, оновлення  системи водопостачання, каналізаційної системи і проведення ремонтних робіт по класах і коридорах. В результаті впровадження комплексу заходів з термомодернізації планується скоротити споживання енергії на рівні 30%.

Нарешті, на третьому етапі школа має закупити обладнання, оснастити навчальні кабінети, шкільну їдальню, актову залу, встановити нові меблів. «Ми ідемо в нову школу, - говорить пані Світлана, - нам потрібно не тільки давати знання, але і створювати умови, в яких дітям буде комфортно навчатись».

Залучення коштів та робота над проектом з модернізації школи

Ірина Івницька, начальник відділу освіту, фактично адмініструє роботу над проектом з модернізації школи. Посадовець розповідає, що виконком залучений в цей проект з травня - від початку роботи над виготовленням проектно-кошторисної документації.

«Ми спілкуємось з іншими начальниками відділів освіти, дехто каже, що нам пощастило, дехто каже, що навпаки», - напівжартома розповідає пані Ірина.  «Фактично, з кінця липня основне завдання - оцей проект. Потрібно було встигнути податись до ДФРР. Постійно відвідуємо наради контролюючих органів, їздимо до проектантів. Ми зараз перші, фактично першопрохідці. Але на труднощі не скаржимось – це великий проект для міста та нашої освітянської спільноти, ми раді будемо його реалізувати».

Відповідно до законодавства, закупівлі проводили через систему Prozorro: заявлена вартість складала 8,3 млн гривень – це кошти на заміну покрівлі, водостічної системи, цоколю, вікон. Відкритий тендер, в якому взяли участь 5 підрядних організацій, виграла сумська компанія-підрядник, взявшись виконати зазначені роботи на мільйон менше від суми на початок торгів. У виконкомі зазначають, що матеріалами і роботою задоволені всі, навіть контролюючі органи.

«Батьки навіть не могли сподіватися і мріяти, - сміється Світлана Василівна, директор школи», - але зараз ми дуже задоволені.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Проект реалізується за підтримки експерта з термомодернізації

Освіта.ua
19.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів