Osvita.ua Середня освіта Вчителі мають бути готові до змін, - міністр
Вчителі мають бути готові до змін, - міністр

За словами Лілії Гриневич, Міністерство освіти і науки очікує від вчителів готовності до змін

Вчителі мають бути готові до змін, - міністр

Держава повинна показати, що вона цінує вчителя і робить крок назустріч. Про це в інтерв'ю «UA: Суспільне мовлення» сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, уряд цього року підняв зарплату вчителів на два тарифних розряди і вона орієнтовно зросла на 50%.

«Ми зробили свій крок і тепер просимо і вимагаємо, від вчителів, що вони мають бути відкритими до змін. І ми мусимо такі кроки назустріч надалі робити», - сказала Гриневич.

Вона також зазначила, що зміни у школі будуть неможливими у разі відсутності співпраці управлінь освіти, вчителів і батьків.

«Справа в тому, що ми не змінимо нашу школу, якщо не будемо співпрацювати. Органи управління вчителі і батьки. Партнерство передбачає взаємоповагу. У нас є проблема, окрім вимог немає поваги. І сьогодні батьки, навіть у присутності дитини, говорять надзвичайно негарно про вчителя, роблять дитину учасником цієї розмови і це потім шкодить стосункам вчителя з цією дитиною», - зазначила міністр освіти і науки.

Освіта.ua
11.10.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сонечко
Звісно поваги немає до вчителя, як було раніше. Підняли зарплату, а ціни..... Краще поверніть повагу , нормальні умови праці, а то тільки все в паперовому доказі і взагалі...і, вчитель також людина і в нього є сім’я,дім, він також має право на все, як вельмишановні батьки... Як працювали без підручників, так і працюємо далі ( чекаємо по півроку)
Тет-а-тет
Підняли зарплату, а все решта залишили як було. То як має учитель підтримувати зміни, що за свої кошти купувати оргтехніку для класу, чи далі клянчити гроші у батьків на ремонт класу і т.д? Ініціатором співпраці має бути місцева влада, яка повинна працювати на громаду, вчитель завжди підтримає те, що на користь учневі і навчанню. А поки що хочуть рибку зловити і ноги не замочити.
" Змінений" Вчитель
Бла, бла, бла, говоримо про давно відомі речі, ну крім зарплаты, які начебто зросли....А де конкретика, конкретні кроки, реформи, зміни які? Тільки пустозвонство...
складно все
Говорять одне, виходить зовсім інше. У найкращих традиціях. Може час пройде і щось зміниться.
Оксана
Для всіх опонентів мого коментаря: Так, я працюю в школі 27 років. Весь час працюю з великим задоволенням і любов"ю до своєї справи. Останні 5 років працюю у приватній школі. Коли ж працювала у загальній школі, то не завжди вдавалося знайти спільні погляди і підходи до роботи з керівництвом - тому й змінила місце роботи. Але не змінилось ставлення. Для мене робота - це невід"ємна частина мого життя, і тому я роблю її так, щоб жити із задоволенням.І не думайте, що в приватній школі більше платять - наша зарплатня десь на 20-25%нижча, ніж у державних школах, бо немає додаткових виплат. Але й немає погоні за рейтингами, олімпіадами, немає потреби плодити стоси нікому не потрібних звітів, папок, портфоліо та інших видів паперотворчості.
не давіть на психіку!
Де відміна олімпіад? Де відміна шкільних МО, творчих груп, творчих лабораторій і тому поідібне. ВИ РОБИТЕ ОДИН КРОК НА ЗУСТРІЧ, А ДЕСЯТЬ НАЗАД.
НЕ везите детей
Для не давіть на психіку!: на олимпиады.КТО и ЧТО Вам сделает? У Вас НЕТ обязанности такой-готовить детей к олимпиадам,если Вы НЕ имеете высшей категории. НЕ учасвтуйте в рабботе творческих (которые и НЕ являются такими) групп,если Вам НЕ интересно... Вы отвечаете ЗА себя... Уж в ЭТОМ вопросе Вам никакой МОН НЕ указ
Ирина
Подскажите, где написано, что учитель не имеет права готовить детей к олимпиаде, если у него нет высшей категории. А то мне приходилось готовить олимпиадников будучи всего лишь с категорией "специалист"?
Коментувати
Олена
Мова шла про етику спілкування та повагу з боку батьків!
Людмила Грицюк
100%А щоб заробити нещасних 6 тис. грн. треба пропрацювати не менше 20 років і покласти здоров"я і купу нервів
Хмельничанин
Львів’янка є львів’янка!! Сама розумніша в світі, навіть на площі Ринок. Нічого Л. М. , язик без кісток!!
Олена
Ще є випадки, коли керівники школи, ДНЗ принижують при дітях своїх підлеглих, досить часто. Або вчителі , коли говорять з учнями і не задоволені, що батьки не принесли довідку, не передали вчительці вчасно ще якісь документи, тощо , принижують своїми повчальними фразами батьків. Або вчитель може собі дозволити обізвати учня при всіх дітях... Отже , взаємоповага повинна в першу чергу іти від самої людини, і навіть якщо в сім’ї не звикли до принижень, так це можна зустріти в освітніх установах. І в державі нічого не зміниться поки ми не змінимось. Поки в наших душах "старі "звички, поки ми не перестанемо когось , чи чогось боятися.
1
Аж смішно... Від людей не треба вимагати радо вітати зміни на краще. Якщо ж ваші "зміни" ніхто нормально не сприймає і навіть розгледіти їх не може, де ж ті чудові зміни, то напрошується думка: чи то прямо вся країна дурнів, чи то країні дурять голову.
Кузьміч
Для 1: Пані Лілії краще бути німою.
Коментувати
Геометрія
Ну не може наш міністр жодного разу, при зверненні до вчителів не пригадати, що вони підвищили(підвищуть) зарплату вчителів на 50% та підняли їх аж на два тарифні розряди (вже цій фразі приблизно рік). А про те, що молодий(вчитель який починає працювати), отримує з.п. о.3152+прест.630-податки630= 3100 (обрахунки з точністю до сотень) наш міністр чомусь мовчить.
цензор
а если учитель русского языка в школе пишет в тетрадях ученика замечание "пиши акуратно" , пиши разборчево" , а учителя начальных классов по 15 минут урока ( из 35 или 40 !) просиживают в одном классе , собирая сплетни . То это как?
ОТЕЦ
Для цензор: Это норма. Бесконтрольность полнейшая. В 11 школе Калуша расписания уроков на прошлой неделе еще не было. А зачем? никто же не проверит.
Катерина
Де i у якiй школi сидять вчителi початкових класiв i плiткують??? Назвiть!!! У нашiй школi в кожному класi по 34- 35 учнiв, то нема часу вгору глянути!!! А зошитiв кожноденно перевiряти бiльше сотнi!!! Дiтей не можна залишити нi на хвилину !!! Як колега может писати таку маячню???
Цензор
Не спорю . Есть очень хорошие учителя. Но столкнулась с такими , ЧТО хотят только зарплату получать , а работать - то это как получиться . Учитель начальных классов , которая совсем не знает английского языка полгода преподавала этот предмет в 1 классе .На уроках рисования , музыки - чтении и математика, в лучшем случае - мультик , чтобы не орали . Урок физкультуры - отдых, так как дети просто играют на стадионе. А потом приходят в 5 класс и не знают где влево , где вправо. На перемене всех детей на улицу - учительница могорыч принесла. Да ещеи сетуют мол , что мы не люди , не имеем права?..
Коментувати
Іра
Пані міністри! Прийдідь до школи і проведіть один урок. Візьміть підручник,яког немає, напишіть число та тему уроку на дошці, якій 30 років. І ви зрозумієте, що ви нюль. Ви нічого не зробили для покращення матеріальної бази. Я 35 років працюю і не памятаю, коли держава виділяла кошти на матеріал для проведення олімпіад, контрольних...
УЧИТЕЛЬ
Для Іра: НЕ НОЛЬ, А НУЛЬ. ПОПРАЦЮЙТЕ НАД ЗВЕРТАННЯМ. ВРАЖЕННЯ, ЩО ВИ ХІБА ДО РЕВОЛЮЦІЇ НАВЧАЛИСЬ, А НЕ ПЕДАГОГ З ВЕЛИКИМ СТАЖЕМ ТА ДОСВІДОМ РОБОТИ. ПОМИЛОК НАДТО БАГАТО У КІЛЬКОХ РЕЧЕННЯХ. ОСЬ РІВЕНЬ ОСВІТЯН СУЧАСНОСТІ.
Коментувати
Оксане. Вот ведь  / / /
НАЧНИ С "СЕБЯ" – Образование, медицина и наука в глубочайшем кризисе? – Начни себя! Учись лучше, изучай астрономию и педиатрию – Строительство одной дороги в 40 километров стоит в 2,5 раза дороже чем запуск марсохода? – Начни с себя! Приберись под окном, купи щебенки и засыпь яму сам. – Министр обороны украл 15 миллиардов? – Начни с себя! Не воруй! – 146% голосов при подсчете результатов выборов – Начни с себя! Не ври! *** “Начни с себя” – это точно такой же прием, именно вы обвиняетесь в том, что ваши же налоги украли гопники чиновники. У вас украли и именно вы должны работать над собой чтобы стать лучше. У вас украли, потому что именно вы недостаточно хороши, старайтесь дальше, подъезд помойте, газон под окном уберите. Помните в прошлом году вы врачу взятку дали чтобы ребенка осмотрели – вот то-то, это вы виноваты во всем! Во всем виноваты именно вы.
karasik
Для Оксане. Вот ведь / / /: Вчитель, який дісно любить свою роботу, сам працює над собою, підвищує свій проф. рівень. ДАВНО З СЕБЕ ПОЧАВ. Це вже чули, навіть з екранів ТБ. Один взагалі говорив про лопату. Поодинці хоть починай, хоть закінчуй толку нуль. Вчитель в нашій країні обсолютно не захищений. Є одні обовязки.
мадам Парнокопытенко
Для karasik: ВЫ абсолютно прав. Поодиночке сложно.Но не факт, что это нуль. Хорошо бы учителю иметь тыл. Силу. Но расслоение общества этому препятствует. Так что - путь доооолгий...
Коментувати
Оксана
Прочитала всі попередні коментарі - і стало сумно. Здається, що серед коментуючих немає жодного ВЧИТЕЛЯ, а лише невдоволені шкільні заробітчани. Тому й зрозумілі тривоги пані Гриневич.Шкода, що обговорення починається з претензій до всіх, крім себе.
Мирослава
Для Оксана: Чому? Заробітчани???? НЕзадовільна Мат.тех.база,неможливість провести сучасний урок..це що не потрібно? не актуально для більшості шкіл??? А що до з.п.так .?п. міністр перша нею тикає?
Олекса
Для Оксана: а Ви працюєте в школі? Скільки років? Вам не соромно називати людей з мізерною платнею називати заробітчанами?
Наталья
Для Оксана: Сумно, бо ви не вчитель, якби ви варилися в цьому окропi, то вам буьо б сумныше!
Коментувати
CFRHT
У нас кожен дегенерат добравшийся до влади хоче вчити чогось інших при цьому сам не розбираючись в цьому питанні......
Лучія
Коли буде чітке розмежування прав і обов’язків вчителя.Коли на законодавчому півні буде передбачено відповідальність вчителя за порушення моральних принципів та трудової угоди. Який парадокс- за все відповідає директор,а приймає і звільняє завміськно. Доки в усьому буде існувати такий безлад? Перш за все потрібно починати з чітких законів і нормативних актів,а то перетворили все а бардак!
Роман
Перша зміна,яка необхідна в освіті це ліквідація відділів освіти, знищення командно адміністративних підходів в освіті.І це потрібно не через 2 роки, а вже сьогодні, а точніще вчора. Ніяких примусових конкурсів, олімпіад не повинно бути в освіті. За застосування примусу і переслідування вчителів чиновників від освіти потрібно штрафувати, а потім і звільняти. Ніяких змін в освіті, доки там панують совкові, методисти, незамінні директори, вічні пенсіонери вчителі, які переслідують всіх хто не такий як вони і хоче змін, не буде і не може бути.
Олекса Позняк
Для Роман: Справа Позняка не забута!
Коментувати
Директор
Шановна пані міністр! Запрошую Вас в школу на вчительську зарплату (підвищену) та покажіть майстер-клас колегам, як треба вчити по - новому з усіма змінами!!!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!