МОН затвердило нове положення про ДПА молодших спеціалістів

Державна підсумкова атестація відтепер буде проводитись письмово або у формі ЗНО

МОН затвердило нове положення про ДПА молодших спеціалістів

Міністерством освіти затверджено нове Положення про державну підсумкову атестацію студентів, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти.

Документом визначений порядок проведення ДПА, як форми контролю відповідності освітнього рівня здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, що завершили здобуття повної загальної середньої освіти, відповідним державним вимогам.

Підсумкова атестація відтепер буде проводитись в письмовій формі або у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Перелік предметів атестації щороку визначатиметься Міністерством освіти і науки. Разом з тим, обов’язковою є атестація з української мови.

Результати атестації оцінюються за 12-бальною шкалою. Студенти, які за підсумками  атестації отримають один, два або три бали будуть відраховані з навчального закладу.

Від проходження атестації звільняються студенти, які перебувають у соціальних відпустках або проживають у зонах стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій, що ускладнюють проведення атестації.

Документом також визначені інші особливості проведення державної підсумкової атестації студентів, які здобувають рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти.

Як відомо, Міністерством освіти і науки вже ухвалено рішення про те, що у 2018 році  учні та студенти професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які наступного року здобудуть повну загальну середню освіту, складатимуть обов'язкове зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури.

Освіта.ua
11.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шавло
Це можливо запровадити , але для цього тра на рік збільшити навчання в технікумах для повного , рівноцінного оволодіння сер .освітою.
Хмельничанин
Гриневич уверенно губит образование. Сначала прибила ПТУ, теперь взялась за колледжи!! Наши студенты имеют время в два раза меньше на средний цикл чем в школе. Зно нада по спецпредметам при вступлении у вузы.
bela
Для Хмельничанин: це ЗНО для ПТУ буде не ЗНО, а кіно ) і навіщо, скажіть? Взнати, як в ПТУ знають укр мову і літературу. Без ЗНО скажу, погано
Коментувати
Батько
Поясніть, будь ласка, з якою метою складатимуть Зно такі студенти? І найстрашніше, що вони робитимуть, якщо їх відрахують у разі неуспішного Зно? Адже вони вчилися два роки, більшість на контрактній основі. Хіба не так?
Катерина
Не зрозуміло, що це буде ЗНО чи письмовий іспит? Хто це буде визначати сам коледж чи Міносвіти?
Владимир Белый
Що не кажіть, а таки варто оцінити до якого дна ми опустилися, якщо у нашій системі освіти питання НЕЗАЛЕЖНОЇ від того, хто навчав підсумкової ДЕРЖАВНОЇ атестації результатів навчання досі не стало АКСІОМОЮ!
Каховка
Для Владимир Белый: нічого ти бєлий не розумієш. Часу вдвічі менше на середній цикл, вчать спецпредмети. Мета: знищити коледжі!!!
Людина
Шановний пане Бєлий, вивчіть спочату програми шкіл і коледжїв, кількість годин і поміркуйте, дляя чого коледжам складати ЗНО. У них на другому курсі іде спеціалізація, їм не до цього. Ну не знатиме, наприклад, медик творів української класики, або силабо-тонічну систему, або типи односкладних речень, і що? ЗНО - це поглиблений рівень предмету, ну для чого ця морока на другому курсі? Захочуть після четвертого курсу вступати у виші, тоді і почнуть поглиблене вивчення з репетитором
Ірина
крах освіті, так по всіх напрямках, вже і до коледжів дібрались. Як завжди почали на одному напрямку, не закінчили ,переключилися на інше, ні там ні сям.
Коментувати
Сисадмин
Без коментарів. Маразм коментувати немає сенсу.
Агнета Ігнатоля
Навіщо складати зно студентам, які вже визначилися із професією і не вступатимуть до вишів? Інше запитання: як студенти внз 1-2 рівня акредитації можуть скласти зно, якщо за навчальною програмою ми вивчаємо культуру мовлення і стилістику а зно охоплює все від фонетики і далі? Я можу покластися на вивчене студентами у школах області? І це я не кажу про те, що зно побудовано радше на винятках із правил, аніж на правилах. Заради гонорарів Авраменка і компанії?
Хтось
Для Агнета Ігнатоля: Просто. В точку.....
Коментувати
Natalya Terefelska
Так адміністрації ВНЗ І-ІІ р. акредитації вже давно залякують викладачів, щоб не ставили 1-2-3, а тільки мінімум - 4 бали, бо ж доведеться відрахувати тих, з кого вони взяли певну таксу на вступі. Люди, які пишуть ті Положення, або дуже далекі від практики, або великі лицеміри.
Я
Для Natalya Terefelska: студенти поступають у коледж, щоб БЕЗ ЗНО і іспитів пройти вчитися у виші!Тому у випадку ЗНО буде хоч якийсь відсів!
Коментувати