Osvita.ua Середня освіта Рада прийняла закон про інклюзивну освіту
Рада прийняла закон про інклюзивну освіту

Парламент ухвалив законопроект про навчання дітей з особливими освітніми потребами

Рада прийняла закон про інклюзивну освіту

Верховна Рада прийняла закон №6437 «Про внесення змін до закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг», повідомляє Українська правда. Життя.

За законопроект, ініціатором якого є дружина президента Марина Порошенко, проголосували 297 народних депутатів.

Новий закон передбачає закріплення права на освіту осіб з особливими освітніми потребами і надання їм можливості отримувати освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі безоплатно в державних і комунальних навчальних закладах. Зокрема, закон визначає поняття «особа з особливими освітніми потребами», «інклюзивне навчання».

Також документ запроваджує та регулює дистанційну та індивідуальну форми навчання. Окрім того, він регулює можливість особам з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу, створити для таких осіб інклюзивні та спеціальні групи (класи) у загальноосвітніх навчальних закладах.

За словами голови парламентського Комітету з питань науки і освіти Олександра Співаковського, документ був одноголосно схвалений на засіданні комітету.

«Цей законопроект дає меседж до прийняття базового закону «Про освіту» в цілому. Я сподіваюсь ми його будемо розглядати 11 липня у цьому залі», – наголосив він.

Освіта.ua
23.05.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
"особливий" учень ніяк не впливає на успішність в класі . Освіта школярів заленить від них самих і батьків. Просто в таких класах має бути асистент вчителя з відповідною освітою. А діти з особливими потребами можуть набагато краще засвоювати матеріал - оскільки вони з малечку навчені працювати над собою.І з досвіду скажу, що деяких звичайних учнів хочеться назвати недообстеженими.
Sorano
Цікаве в нас законодавство останнім часом.Спочатку громадянства позбавили,тепер от дружина президента законопроект ініціює.А от ми колись вчили,що на це має право лише президент,депутати ВРУ та уряд...А сам закон просто важко пояснити!З дітьми з обмеженими можливостями повині працювати відповідні педагоги в відповідних умовах.Цікаво,наскільки ефективнимистануть зміни,хоча здається вже усе зрозуміло...
Світ навиворіт
Хочу запитати лише одне: а діти Марини Порошенко навчаються у класі з дітьми з особливими потребами? Не думаю, що вони з Петром посадили б своїх дітей у клас, де є інклюзивне навчання... А саме страшне - коли пройде ера Марини Порошенко, наступна перша леді не буде перейматися проблемами таких дітей і залишиться освіта біля розбитого корита: і викинуть жаль, і прати не можна...
Знову все через 5 точку
Я - вчитель. І мене НІХТО ніколи не вчив, як працювати з дітьми, які мають особливі потреби. Цьому вчать дефектологів. Для того, щоб садити таких дітей у класи, може треба для ВСІХ вчителів, які будуть з такими дітьми працювати, провести курси, навчити їх. Тільки не так "навчити", як в інститутах післядипломної освіти, а по справжньому. Інклюзій є багато, вони різні, підхід до кожної такої дитини теж повинен бути різний. Ну і де мені отримати такі знання? Хто мені дасть поради, як працювати з 29 учнями без інклюзії і з 1, який має ДЦП, який має затримку психічного розвитку?
Олекса Позняк
Учил одного мальчика - все отказались от него под разными причинами. Плохо будет ему в школе. То сопли у него ползут а он не чувствует, то газы некстати. Представляю каково ему будет среди детей
Anna Krivonogova
Жінка Президента має педагогічну освіту? Чи вона дала завдання і у МОНі, як зазвичай, прогнулися? Хто ретельно вивчав це питання? Де спілкування з педагогічною спільнотою (у тому числі з фахівцями з питання "особливої педагогіки")? Чи є розуміння того, що після "впровадження" (нав’язування) такої освіти можуть постраждати всі: і діти, і батьки, і вчителі?!
Держава і кухарка
Піар. І взагалі яке відношення має жінка президента до освіти? Чому вона є ініціатором такого закону? Якшо до звичайного середньостатистичного класу добавити "особливого" учня, то чи зросте успішність в класі???
Ирина
А про обычный детей вы не думаете? Для них нормальные условия кто-нибудь будет создавать?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!